Yunuslar İçin Caz - Haberler
Haberi Paylaş

Yunuslar İçin Caz

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Kültür Sanat
Yunuslar İçin Caz

Muğla’nın Fethiye İlçesinde Tom ve Misha İsimli İki Yunusun Rehabilitasyonu İçin Caz Konseri Düzenlendi.

Tom ve Misha için caz konseri

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Haziran ayında açılan ve ardından yabancıların gösterdiği tepkiler üzerine kapatılan yunus gösteri merkezindeki Tom ve Misha isimli iki yunusun rehabilitasyonu için caz konseri düzenlendi. İki yunus, kapatıldıkları küçük havuzda rahatsızlandığı için geçtiğimiz hafta Marmaris’teki rehabilitasyon merkezine götürülmüştü.

Fethiye’nin Ölüdeniz beldesi Hisarönü Mahallesi’nde Haziran ayında Rus bir iş adamı tarafından açılan, ardından gösterilen yoğun tepkiler üzerine geçtiğimiz hafta kapatılan yunus gösteri merkezindeki Tom ve Misha isimli iki yunus için Aksazlar Koyu’nda caz konseri düzenlendi. Fethiye’nin ilk caz konseri olduğu belirtilen konserde Sibel Köse ve Arkadaşları Grubu sahne aldı. Saksafonda Engin Recepoğulları, gitarda Sarp Maden, piyanoda Jif Giansily, bas gitarda Matthew Hall ve davulda Emre Kartarı’nın sahne aldığı konserde izleyiciler muhteşem bir gece geçirdi. Sahilde düzenlenen konsere katılan yaklaşık bin kişi masa, minder ve şezlonglarda konseri dinlemenin tadını çıkardı.

‘Aksaz’da Caz’ ismiyle düzenlenen konser 3 saate yakın sürdü. Sibel Köse ve Arkadaşları Fethiyelilere doyulmaz bir caz gecesi yaşattı.

Yunuslar için caz konserini düzenleyen ekibin arasında yer alan ve Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancı Lesley Robinson “Fethiye’de ilk defa bir caz konseri düzenlendi. Gerçekleştirilen bu caz konserini, Hisarönü’nde küçük bir yüzme havuzuna kapatıldıktan sonra özgürlüklerine kavuşan Tom ve Misha için yaptık.Yunusların özgür kalması için 6 aydan beri yürüttüğümüz kampanyaların ardından Tom ve Misha denizde yaşamaya başladı. İki yunus buradaki küçücük havuzda çok zarar görmüşlerdi. Yerel halk ve Fethiye’de yaşayan yabancılar, yunusların tutsak edilmesine büyük bir tepki göstermişti. Yunuslar şimdi denizde rehabilitasyon sürecine girdi. Bizde yunusların bu sürede iyi rehabilitasyon edilmesi için yardım konseri düzenledik” dedi.

Sezer ŞAHİNDAŞ/ FETHİYE , (DHA)

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500