Yunanlı Gazeteci Kısa Bir Süre Gözaltına Alındı

Yunanlı Gazeteci Kısa Bir Süre Gözaltına Alındı

Yunanistanlı Gazeteci Alkibiadis Courcoulas, Uçağa Binerken Yapılan Güvenlik Kontrolünde Görevlilerin Ayakkabısını Çıkarmasını İstemesi Üzerine Hakaret Edince Kısa Bir Süre Gözaltına Alındı.

Yunanlı Gazeteci Kısa Bir Süre Gözaltına Alındı

Yunanistanlı gazeteci Alkibiadis Courcoulas, uçağa binerken yapılan güvenlik kontrolünde görevlilerin ayakkabısını çıkarmasını istemesi üzerine hakaret edince kısa bir süre gözaltına alındı.

Athens News Agency (Yunanistan Haber Ajansı) muhabiri olduğu belirtilen gazeteci Alkibiadis Courcoulas Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla bu akşam saat 17.15'te İstanbul'dan Atina'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldi. Pasaport kontrolünün ardından uçağa bineceği salona giden Alkibiadis Courcoulas, yapılan son güvenlik kontrolünde görevliler ayakkabısını çıkarmasını isteyince, görevlilere hakaret etti.

Bunun üzerine polis tarafından gözaltına alınan şahıs uçağa alınmadı. İfadesi alınan Courcoulas, görevlilerden özür dileyince güvenlik personeli de şikayetlerinden vazgeçti ve şahıs serbest bırakıldı.

Alkibiadis Courcoulas, bir sonraki uçakla 3 saat gecikmeli olarak Atina'ya giderken, sorunun bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söyledi.

(TC-AS-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA