Yunanistan: ' Türk Balıkçılarının Dahil Olduğu Olaya Karışmadık'

Yunanistan: ' Türk Balıkçılarının Dahil Olduğu Olaya Karışmadık'

Yunanistan Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı,'yunan Sahil Güvenlik Birimlerinin Ege'de Türk Balıkçılarının Dahil Olduğuherhangi Bir Olaya Karışmadığını' Açıkladı.

Yunanistan: ' Türk Balıkçılarının Dahil Olduğu Olaya Karışmadık'

Yunanistan Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı,''Yunan sahil güvenlik birimlerinin Ege'de Türk balıkçılarının dahil olduğuherhangi bir olaya karışmadığını'' açıkladı.

Gazetecilerin soruları üzerine yapıldığı belirtilen Bakanlık açıklamasında,''Yunan sahil güvenlik birimlerine ait hiçbir tekne, Türkiye, Midilli veSakız adaları bölgesinde Türk balıkçılarının dahil olduğu herhangi bir olayakarışmamıştır'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'a ait bir sahil güvenlik botunun, dün,Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında Türk kara sularını ihlal ederek Türkbalıkçı teknelerine ateş açtığını açıklamıştı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan ''Kara Sularıİhlalleri'' bölümündeki duyuruda, Yunanistan'a ait bir adet sahil güvenlikbotunun, dün saat 00.50'de Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Altınova beldesiaçıklarında, Türk kara sularını ihlal ederek, bölgede avlanmakta olan Türkbalıkçı teknelerine projektör ile ışık tutmak ve ateş açmak suretiyletacizde bulunduğu belirtilmişti.

Kaynak: AA