Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'nin Batı Trakya Temasları

Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'nin Batı Trakya Temasları

İskeçe Temaslarına Devam Eden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyıanni, Şahin Köyü'nü Ziyaret Etti. Köylüler, Ziyaretin Sonunda Bakoyıanni'ye Önlük, El İşlemesi Çanta ve Kuran-ı Kerim Hediye Etti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'nin Batı Trakya Temasları

İskeçe temaslarına devam eden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyıanni, Şahin Köyü'nü ziyaret etti. Köylüler, ziyaretin sonunda Bakoyıanni'ye önlük, el işlemesi çanta ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Ziyareti sırasında Yeni Demokrasi Partisi ofisinin önünde Şahin köylülerine konuşma yapan Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni, köy halkına Trakya bölgesini içeren proje hakkında bilgi verdi. Proje ile bölgedeki halka ekonomi ve eğitim alanında kalkınabilmesi için devlet tarafından destek verileceğini belirten Bakoyıanni, özellikle azınlık halkın kadınlarının iş alanında yer alabilmesi için yeniliklere gideceğini belirtti. Bakoyıanni, konuşmasının ardından Şahin eski Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yazıcı'nın evine ziyarette bulundu.

Vatandaşlar tarafından sıcak şekilde karşılanan Bakoyıanni, bölge halkının sorunlarını dinledi. Daha sonra köylüler tarafından Bakoyıanni'ye önlük, el işlemesi çanta ve Kuran-ı Kerim hediye edildi. Halkla uzun süre sohbet eden Bakoyıanni, bölge halkının kalkınması için elinden geleni yapacağını belirtti.

Şahin Köyü'ndeki temaslarını tamamlayan Bakoyanni'nin akşam saatlerinde İskeçe Belediye Başkanı Mihalis Stilyanidis ile görüşmesi bekleniyor.

(ES-EA-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA