Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'den Açıklamalar

Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'den Açıklamalar

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyıanni, Yunanistan Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu'ndaki Konuşmasında, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Perspektifini Kaybetmeyeceğine İnandığını Söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni'den Açıklamalar

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyıanni, Yunanistan Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu'ndaki konuşmasında, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) perspektifini kaybetmeyeceğine inandığını söyledi.

Yunanistan'ın dış politikasıyla ilgili parlamentonun Dış İlişkiler Komisyonu'na açıklamalarda bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyıanni, Türk-Yunan, Türkiye-AB ve Kıbrıs ilişkilerine de değindi. Bakoyıanni, "Türkiye'nin daha iyi ve Avrupa'ya daha yakın olmasını arzuluyoruz. Umarım, geleceğe gözlerini kapatmaz, sırtını dönmez. Türkiye'de zaman zaman öne çıkan bazı milliyetçi akımlara rağmen, ülkenin siyasi iradesinin Avrupa yoluna sadık kalacağına inanıyorum" dedi.

Türkiye'nin seçim öncesi sürecine girdiğini belirten Bakoyıanni, "Bu dönem, sebepsiz yere doğu Akdeniz bölgesinde kriz oluşturulması için bir bahane olamaz. Biz uluslararası kanunların barışa faydalı olduğunu her zaman belirttik. Kıbrıs, Mısır ve Lübnan imzaladıkları anlaşmalarla bu yolu seçti. Bağımsız devletlerin uluslararası kanunlara saygı göstererek imzaladıkları anlaşmaların, başka devletlerden kabul görmemesi mümkün değildir" diye konuştu.

(MK-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA