Yunanistan'da Batma Tehlikesi Atlatan Gemi, 2 Gün Önce Kuşadası'na Uğramıştı

Yunanistan'da Batma Tehlikesi Atlatan Gemi, 2 Gün Önce Kuşadası'na Uğramıştı

Ege Adaları ile Kuşadası Arasında Bir Haftalık Tur Yapan Yunanistan Bandıralı Sea Diamond İsimli Geminin Santorini Açıklarında Kayalıklara Çarptığı Bildirildi.

Yunanistan'da Batma Tehlikesi Atlatan Gemi, 2 Gün Önce Kuşadası'na Uğramıştı

Ege Adaları ile Kuşadası arasında bir haftalık tur yapan Yunanistan bandıralı Sea Diamond isimli geminin Santorini açıklarında kayalıklara çarptığı bildirildi.

Kuşadası'na düzenli turist getiren Sea Diamond isimli gemi, Mart ayı içerisinde Kuşadası Limanı'na 6 sefer yapmış ve çoğunluğu Amerikalı 7 bine yakın turist getirmişti. 3 Nisan Salı günü Kuşadası'na son seferini yapan ve Yunan adalarına doğru yola çıkan Sea Diamond, adalar turunu tamamladıktan sonra çoğunluğu Amerikalı bin 200 turist ve 800 mürettebat ile Atina'nın Pire Limanı'ndan Kuşadası'na doğru hareket etmişti. Santorini açıklarında kayalıklara çarpan turist gemisinin cumartesi öğle üzeri Kuşadası'nda olması bekleniyordu.

Yunanistan'ın Santorini adası yakınlarındaki kayalıklara çarparak batma tehlikesi geçiren yolcu gemisinden yolcular tahliye ediliyor. Başka bir gemiye aktarılacak olan çoğunluğu Amerikalı bin 200 yolcunun, seferlerinin aksatılmayacağı ve Kuşadası'na getirileceği kaydedildi. Kıbrıs Rum Kesimi'nden Louise firmasına ait gemi, Türkiye'ye sefer yapabilmek için Yunan bayrağı taşıyordu. Türkiye'de acenteliğini Karavan Turizm'in yaptığı Sea Diamond'un Santorini'nin bir mil açığında kayalıklara çarptığı ve helikopter yardımıyla geminin tahliye edilmesine karar verildiği kaydedildi.

(ZH-YK-ÖK-Y)