Yunanistan'daki 6,8 Büyüklüğünde Deprem 4 Ülkeden Daha Hissedildi

Yunanistan'daki 6,8 Büyüklüğünde Deprem 4 Ülkeden Daha Hissedildi

Yunanistan'ın batısındaki İyon Denizi açıklarında 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 10 kilometre altında meydana gelen deprem İtalya, Arnavutluk, Malta ve Libya'dan da hissedildi.

Yunanistan'ın batısındaki İyon Denizi açıklarında 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezine göre, merkez üssü Zakinthos Adası'nın 53 kilometre güneybatısı olan deprem, 10 kilometre derinlikte kaydedildi. Başkent Atina'da da hissedilen depremin, Malta ve Arnavutluk'ta da etkili olduğu belirtildi.

İTALYA, ARNAVUTLUK MALTA VE LİBYADA'DAN HİSSEDİLDİ

Depremin merkez üssünün Atina'nın 250 kilometre batısındaki İyon Denizi olduğu bildirildi. Deprem İtalya, Arnavutluk, Malta ve Libya'dan da hissedildi.

5,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI SARSINTI YAŞANDI

Öte yandan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından 5,6 büyüklüğünde bir de artçı sarsıntı yaşandığı ifade edildi. Yunan basını, ilk belirlemelere göre depremin bölgedeki bazı yerleşim birimlerinde hasarlara neden olduğunu yazdı.

AFAD: 01.54'TE İYON DENİZİNDE 6,8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Bu arada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde 6,8 büyüklüğündeki depremin İtalya ile Yunanistan arasındaki İyon Denizi'nde TSİ 01.54'te yaşandığı aktarıldı.