Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas Yarın Güney Kıbrıs'a Geliyor

Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas Yarın Güney Kıbrıs'a Geliyor

Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, Iıı. Makarios'un Ölüm Yıldönümü Nedeniyle Düzenlenecek Anma Törenlerine Katılmak Üzere Yarın Güney Kıbrıs'a Gelecek.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas Yarın Güney Kıbrıs'a Geliyor

Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, III. Makarios'un ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma törenlerine katılmak üzere yarın Güney Kıbrıs'a gelecek.

Rum basınında yer alan haberlere göre, yarın öğle saatlerinde Rum tarafına gelmesi beklenen Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas'a, Yunanistan İçişleri ve Kamu Düzeni Bakanı Prokopis Pavlopulos ile üst düzey bürokratlar eşlik edecek. Papulyas, yarın öğleden sonra Rum Yönetimi Başkanı Tasos Papadopulos'la görüşecek. Liderler, görüşmenin ardından Lefkoşa Rum Belediyesi Tiyatrosu'nda III. Makarios anısına düzenlenecek konsere katılacak. Papadopulos gece de Strakka bölgesindeki evinde Papulyas için özel bir

yemek düzenleyecek. Yunanistan Cumhurbaşkanı Papulyas, pazar sabahı ise Cikko Manastırı'nda III. Makarios için düzenlenecek dini anma törenine katılacak. Gece de Kıbrıs Üniversitesi'nde Makarios anısına gerçekleştirilecek etkinlikte konuşma yapacak Papulyas, daha sonra adadan ayrılacak.

(MG-OYK-OYK-OK-D)