YÜKSEKÖĞRETİM KURULU HABERLERİ

Yükseköğretim Kurulu Haberleri

Yükseköğretim Kurulu haber, Yükseköğretim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yükseköğretim Kurulu - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (2)
Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını, 30 Haziran 2021'e kadar Türkiye'deki banka veya aracı kuruma bildiren gerçek ve tüzel kişiler, bu varlıklarını serbestçe tasarruf edebilecek.
Yükseköğretim Kurulu - 23.10.2020
Üç üniversitede "Kültür Politikaları ve Yönetimi" yüksek lisans programları açıldı
Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) edinilen bilgiye göre, kültür politikası ve kültür yönetimi disiplini, Avrupa Kültür Eğitim Kurumları Ağı'nda (ENCATC) yer alan dünyanın önde gelen üniversitelerinde akademik alan olarak kabul ediliyor.
Yükseköğretim Kurulu - 23.10.2020
Türkiye'de veteriner hekimliği öğretiminin 178. yıl dönümü
Türkiye Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, "Bir meslek, tarihi geçmişi, statüsü, ülke ve topum üzerindeki etkileri ile önemli hale gelmektedir.
Yükseköğretim Kurulu - 22.10.2020
Bakan Selçuk: Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri bugün başladı
Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını bildirdi. Bakan Selçuk, bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yaklaşık 20 bin öğrenciye toplam 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapılacağını kaydetti. 2020-2021 eğitim öğretim dönemine ait yıllık yardım miktarların ilişkin bilgileri paylaşan Bakan Selçuk, "Yıllık olarak ilköğretimde öğrenim görenler öğrencilerimiz için 2 bin 317 TL, ortaöğretimde öğrenim görenlere 3 bin 475 TL ve yükseköğretimde öğrenim görenler için de 4 bin 634 lira ödeme gerçekleştireceğiz. SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak" dedi.
Yükseköğretim Kurulu - 22.10.2020
Son dakika haber... Şehit, harp ve vazife malullerinin çocukları için eğitim öğretim yardımı ödemeleri başladı
Eğitim öğretim yardımı ödemeleri kapsamında, SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.
Yükseköğretim Kurulu - 22.10.2020
Son dakika: Bakan Selçuk: "Şehitlerimizin çocuklarına, harp ve vazife malullerimiz ile çocuklarına toplamda 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapacağız"
Buna göre; SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.
Yükseköğretim Kurulu - 21.10.2020
Bartın Üniversitesi'nden bir ilk
Bartın Üniversitesi'nin, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin 'Dijital Türkiye' çalışmaları kapsamında kamu çalışmalarında kalitenin artırılması ile kaynaklarının etkin kullanılması amacıyla yerli ve milli olarak tasarladığı "Uzaktan Eğitim Kapısı"na geçen ilk yükseköğretim kurumu...
Yükseköğretim Kurulu - 20.10.2020
"Selam Tevhid'te Kumpas" Davasında Mütalaa 73 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
"SELAM Tevhid" soruşturmasında kumpas kurdukları iddiasıyla aralarında elebaşı Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin yer aldığı 90 sanıklı davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.
Yükseköğretim Kurulu - 20.10.2020
YÖK, ülkelerinde görev yapmak isteyen Azerbaycanlı doktorlar için devrede
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelere gönderilen yazıda Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle tıbbi destek sağlamak üzere geçici süreyle ülkelerine dönmek isteyen Azerbaycanlı doktorlara, mevcut mevzuat kapsamında gerekli izinlerin verilmesi için kolaylık sağlanması istendi.
Yükseköğretim Kurulu - 19.10.2020
Son dakika haberleri... YÖK Başkanı Saraç: "Açık erişimin önemi, salgın döneminde belirgin olarak ortaya çıktı"
Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yeni YÖK"ün öncelikleri arasında yer alan "açık erişim"in öneminin küresel salgın döneminde daha da belirginleştiğini kaydetti.
Yükseköğretim Kurulu - 17.10.2020
Son dakika haber: YÖK'ten, vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurmalarına ilişkin yasal düzenlemeye teşekkür Açıklaması
Son dakika haberleri: YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle hazırlanarak, Meclis'te kabul edilen vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurmalarına ilişkin yasal düzenlemeden dolayı teşekkürlerini bildirdi.
Yükseköğretim Kurulu - 17.10.2020
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren projenin detaylarını paylaştı
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren "Sürdürülebilir Tarım ve Gıda Üretimi Yüksek Eğitim ve Öğretiminde Küresel Kapasite Geliştirme Projesi"nin detaylarını paylaştı.
Yükseköğretim Kurulu - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Meclis'te (2)
İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Mütevelli Heyeti; rektör, eğitim ve araştırma konusunda görevlendirilmiş Sağlık Bakan Yardımcısı, Sağlık Bakanının seçtiği bir üye, Yükseköğretim Kurulu tarafından seçilen profesör unvanına sahip iki üye ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Yönetim Kurulunca belirlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi dışından iki üyeden oluşacak.
Yükseköğretim Kurulu - 16.10.2020
DHA İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
17.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ile basın toplantısı düzenleyecek11.00CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidar Toplantısı"na katılacak.
Yükseköğretim Kurulu - 16.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
Genel Kurulda önerge ile ihdas edilen maddeyle, Yükseköğretim Kanunu'na geçici madde eklendi. Buna göre, eklenen geçici maddenin yürürlüğe girdiği tarihte bünyesinde tıp fakültesi olan ve kendisine ait hastanesi bulunmayan vakıf yükseköğretim kurumlarının geçici maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içinde kanunda belirtilen şartları taşıyan hastaneye ait ön izin belgesini veya aynı şartları haiz mevcut bir hastaneyi devralacağına dair belgeyi Yükseköğretim Kuruluna teslim etmesi zorunlu olacak.
Yükseköğretim Kurulu - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası öğrenci sayısı vurgusu
2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Yükseköğretim Kurulu - 15.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK heyetini kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki üyeleri kabul etti.
Yükseköğretim Kurulu - 15.10.2020
Erdoğan: Seçim, 2023 Haziran'da yapılacak (2)- Yeniden
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse, ilan edilen zaman neyse, şimdi de 2023'ün Haziran'ınıdır ve 2023'ün Haziran'ında seçim yapılacaktır.
Yükseköğretim Kurulu - 15.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı dersleri sanal ortamda verilebilecek.
Yükseköğretim Kurulu - 15.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(YÖK Anadolu Projesi) Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(YÖK Anadolu Projesi) Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz.
Yükseköğretim Kurulu - 15.10.2020
Erdoğan: "YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş...
Erdoğan: "YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor"
Yükseköğretim Kurulu - 14.10.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" şeklindeki sosyal medya paylaşımına ilişkin, "Hakimler, yargıçlar kararlarıyla konuşur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yükseköğretim Kurulu Haberleri | Yükseköğretim Kurulu Haber - Haberler - Yükseköğretim Kurulu haberleri, son dakika yükseköğretim kurulu haber ve gelişmeleri burada. Ege'nin lisansüstü programlarına 7 bin 233 başvuru.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 08:37:20. #1.15#
title