Yüksek Teknolojili Laser Cihazı İlk Kez Samsun'a Hastaların Hizmetine Sunuldu

Yüksek Teknolojili Laser Cihazı İlk Kez Samsun'a Hastaların Hizmetine Sunuldu

Samsun'da Bir Sağlık Kuruluşu, Avrupa'nın Çok Sayıda Ülkesinde Kullanılan Yüksek Teknolojili Laser Cihazını Türkiye'ye Getirdi. Cihazın Ağrı Tedavisinde Ciddi Etkisi Olduğu Belirtildi.

Yüksek Teknolojili Laser Cihazı İlk Kez Samsun'a Hastaların Hizmetine Sunuldu

Samsun'da bir sağlık kuruluşu, Avrupa'nın çok sayıda ülkesinde kullanılan yüksek teknolojili laser cihazını Türkiye'ye getirdi. Cihazın ağrı tedavisinde ciddi etkisi olduğu belirtildi.

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, İtalyan firması ASA Research Centre'nin geliştirmiş olduğu, yüksek enerjili laser cihazı HİLT Terapi'yi hastaların hizmetine sundu.

Romatem Genel Müdürü Köksal Holoğlu, Türkiye'de bir ilki daha Samsun'a getirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. HİLT Terapi cihazının yüksek yoğunluklu laser terapisi olduğunu belirten Holoğlu, "Laser cihazları, derin eklem gibi derin dokulara ulaşamamakta ve ancak yüzeysel dokuların tedavisinde etkili oluyurdu. Hilt Terapi cihazı ile derin dokulara kadar ulaşılabiliyor ve farklı laser uygulamasıyla 3-5 seansta çok başarılı sonuçlar hiçbir yan etkisi olmadan alınabiliyor." dedi.

Holoğlu, Hilt Terapi cihazı ile diz, kalça, omuz kireçlenmeleri, dirsek ağrıları, el bileği sinir sıkışmaları, kıkırdak dokusu harabiyetleri, iltihaplı eklem hastalıklarının yan etkisiz, kısa sürede ve daha az seansla tedavi edilebileceğini kaydetti.

KDV hariç 35 bin Euro'ya mal edilen Hilt Terapi cihazı tedavi hizmetini Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamadığı için, hastalar seans başı 30 TL karşılığından bu cihazdan yararlanabilecek.

HILT TERAPİ NEDİR?

Yüksek yoğunluklu laser terapi yüksek enerjisiyle derin dokulardaki enflamasyon tedavisini, diğer dokulara zarar vermeksizin sağlayabilmekte. Bu özellik; dejeneratif eklem hastalıklar ve osteoartrit, kondropatiler, derin kas-iskelet hastalıklarında 2-4 seansta ve seans sonrası 4-72 saat gibi kısa bir sürede hareket kabiliyetinde artma ve ağrıda önemli azalma gibi önemli faydalar sağlamakta.

(CİHAN)