Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu haber, Yüksek Seçim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
YSK, CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın sabıka kaydının bulunması nedeniyle mazbatasını...
YSK, CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın sabıka kaydının bulunması nedeniyle mazbatasını iptal etti.
Yüksek Seçim Kurulu - 19.03.2020
KKTC cumhurbaşkanlığı seçimi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle 11 Ekim'e ertelendi
KKTC Cumhuriyet Meclisi, Yüksek Seçim Kurulunun daha önce 26 Nisan'da yapılmasını kararlaştırdığı cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi gündemiyle toplandı.
Yüksek Seçim Kurulu - 17.03.2020
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçiminin ertelenmesi için Meclis'e yetki
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi 6 ay süreyle erteleniyor. Cumhurbaşkanlığı binasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın başkanlığında ve Mecliste temsil edilen partilerin başkan ve temsilcilerinin ortak talebi üzerine korona virüsü ve yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesi gündemiyle toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Başsavcı Behiç Öztürk, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Yenal Senin, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Cemal Özyiğit, Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 17.03.2020
600 milletvekilinin 81 ile dağılımı yapıldı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısını tespit etti.
Yüksek Seçim Kurulu - 10.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Elazığ'a bağlı 1600 nüfuslu, 450 haneli Şahinkaya köyünün belediye hizmetlerinden faydalanabilmesi için köy sakinleri, imza toplayarak Valiliğe başvurdu. Valiliğin talebi gönderdiği Yüksek Seçim Kurulu da, Şahinkaya köyünün mahalle statüsüne alınması için referandum yapılması kararı alındı.
Yüksek Seçim Kurulu - 09.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ -13
Elazığ'a bağlı 1600 nüfuslu, 450 haneli Şahinkaya köyünün belediye hizmetlerinden faydalanabilmesi için köy sakinleri, imza toplayarak Valiliğe başvurdu. Valiliğin talebi gönderdiği Yüksek Seçim Kurulu da, Şahinkaya köyünün mahalle statüsüne alınması için referandum yapılması kararı alındı.
Yüksek Seçim Kurulu - 06.03.2020
YSK nüfusa göre milletvekili dağılımını yeniden belirledi
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), nüfusun illere göre dağılımını dikkate alarak milletvekili sayısını yeniden belirledi.
Yüksek Seçim Kurulu - 06.03.2020
Antalya'nın vekil sayısı 17 oldu
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 31 Aralık 2019 tarihli son nüfus verilerine göre, seçim çevrelerini ve illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelledi.
Yüksek Seçim Kurulu - 05.03.2020
İllerin çıkaracağı milletvekili sayısı değişti
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığınca 31 Aralık 2019 tarihli veriler esas alınarak ilan edilen nüfus bilgilerine göre, seçim çevrelerini ve illerin çıkaracağı milletvekili sayısını güncelledi.
Yüksek Seçim Kurulu - 02.03.2020
Eski Gazi Üniversitesi Rektörünün yargılaması devam ediyor
Sanığa, hakkında FETÖ/PDY'den 12 yıl hapse çarptırılan eski Yargıtay Üyesi ve Yüksek Seçim Kurulu Üyesi İbrahim Zengin ile birden çok irtibatı bulunduğu öne sürülerek nereden tanıştıkları soruldu.
Yüksek Seçim Kurulu - 25.02.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'nun Başkentgaz'ın Kızılay'a bağışı konusunda herhangi bir soruşturma açılmadığı yönündeki sözlerine, "Müfettişlerimiz denetimlerini devam ettirirken bu hadise ortaya çıktı.
Yüksek Seçim Kurulu - 22.02.2020
İran'daki meclis seçimlerinde muhafazakarlar önde
İran'da 21 Şubat'ta ülke genelinde yapılan meclis seçimlerinde oyların sayım işlemine başlandı. İran Yüksek Seçim Kurulu tarafından şu ana kadar meclise girdiği kesinleşen milletvekilleri arasında 137 muhafazakar, 7 reformist ve 21 bağımsız bulunuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 22.02.2020
İran'da oy sayımı sürüyor
İran merkezli Mehr Haber Ajansı, İran'da dün yapılan 11. dönem İran Meclisi Milletvekilliği ve Uzmanlar Meclisi ara dönem seçimlerinde oy verme sürecinin dün gece saat 24'te tamamlandığını; görevliler oy sayımlarının sürdüğünü duyurdu.? Ajans, dün akşam yerel saatle 18.00'de bitmesi gereken oy verme işleminin, bazı sandıklarda halkın yoğun katılımından dolayı gece saatlerine kadar uzatıldığını duyurdu. Haberde bazı bölgelerde oy verme sürecinin önce iki saat ve sonrasında ise birer saat şeklinde uzatıldığını yazdı. Habere göre İran İçişleri Bakanlığı Yüksek Seçim Kurulu Sözcüsü Seyyid İsmail Musevi de seçimlere katılımın yoğun olduğunu söyledi.
Yüksek Seçim Kurulu - 21.02.2020
CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığının bir süre önce yapılan kongresinde adaylar Mehmet Burak Binzet ve Murat Bilgiç'in eşit oy alması sonucu yapılan itirazı değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu 2 oyu geçerli saymış, bunun ardından CHP Adıyaman İl Başkanını Mehmet Burak Binzet başkan seçilmiş ve dün de mazbatasını almıştı.
Yüksek Seçim Kurulu - 16.02.2020
Haftanın tarihine bakış
1950- Yüksek Seçim Kurulu kuruldu.
Yüksek Seçim Kurulu - 10.02.2020
Aliyev'in partisi YAP mecliste yine birinci parti oldu
Azerbaycan'da erken parlamento seçimleri neticesinde resmi sonuçlara göre İlham Aliyev'in Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) mecliste yine birinci parti oldu.
Yüksek Seçim Kurulu - 10.02.2020
Azerbaycan Parlemento seçimlerinden resmi olmayan ilk sonuçlar
Azerbaycan'da 6. parlamento erken seçimleri tamamlandı.
Yüksek Seçim Kurulu - 09.02.2020
CHP İstanbul 37. Olağan İl Kongresi
"Çoğumuz, dünya siyaset tarihine armağan ettiğimiz başarının farkında değiliz" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin temel sorunlarını belirleyen ve bu sorunlara nasıl çözümler üreteceğini ifade eden tek partinin CHP olduğunu belirterek, partililere şöyle seslendi: "Yürekten inanın ve öz güvenle her yerde söyleyin: Sorunları en sağlıklı saptayan parti ve o sorunların nasıl çözüleceğini en iyi bilen, programı, projesi olan tek parti CHP'dir. Lafla peynir gemisi yürümez, neyi, nasıl yapacağınızı bileceksiniz. Biz, neyi, nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Neyi, ne zaman yapacağımızı da çok iyi biliyoruz. Önümüzdeki süreç sadece bizim açımızdan değil, Türkiye açısından çok önemli. Türkiye şu anda freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Her alanda, eğitimde de dış politikada da ekonomide de her alanda gidiyor. Kimse yarın sabah ne olacağını bilmiyor. Nasıl bir trajediyle karşılaşacağımızı hiç kimse bilmiyor. Geleceğe yönelik doğru dürüst bir hesap bile toplumun önüne konulmuş değil. Yılların Devlet Planlama Teşkilatı da kapatıldı. Bütün bunları yeniden değerlendirmek zorundayız. Birebir... Bize oy versin veya vermesin herkese ulaşmak zorundayız, her renge, her kimliğe, her inanca ulaşmak zorundayız. Bizim toplum arasında ayrıştırma, bölme gibi bir lüksümüz yok. Bir ittifak kurduk, Millet İttifakı. Millet İttifakı aslında bir demokrasi ittifakıdır. Bugün geldiğimiz noktada toplum ikiye bölünmüş durumda. Demokrasiden yana olanlar, tek adam rejiminden yani otoriter rejimden yana olanlar. Demokrasiden yana olanların ortak, birlikte davranması, Türkiye'yi çağdaş anlamda demokrasiye kavuşturması gerekiyor. Otoriter rejimden yana olanlar ise her türlü yasaktan yana, eleştiriden muaf olmak istiyorlar. Demokrasi sadece benim için değil, sadece CHP'liler için değil, hepimiz için geçerli." CHP'lilerin toplumun önderi olması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Eğer biz bir Adalet Yürüyüşü gerçekleştirdiysek, emin olun bunun karşılığını aldık, her görüşten insandan. Yüksek Seçim Kurulu kararına rağmen bu ülkenin insanları 13 binlik farkı 800 bine çıkarıyorsa, bu ülkede bu insanlara güveneceksiniz.
Yüksek Seçim Kurulu - 09.02.2020
YSK Başkanı Akkaya: Azerbaycan'da seçim mükemmel gidiyor
YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muharrem Akkaya, Azerbaycan'da bugün gerçekleşen parlamento seçimlerine gözlemci olarak katıldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 09.02.2020
Azerbaycan'da erken parlamento seçimi yapılıyor
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muharrem Akkaya, Azerbaycan'da yapılan olağanüstü parlamento seçiminde herhangi bir sorun görmediklerini, her şeyin mükemmel gittiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Seçim Kurulu Haberleri | Yüksek Seçim Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 8 - Yüksek Seçim Kurulu haberleri, son dakika yüksek seçim kurulu haber ve gelişmeleri burada. ADANA Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası iptal edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 22:45:08. #1.14#
title