Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu haber, Yüksek Seçim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Seçim Kurulu - 07.06.2020
Bağlar Belediyesinden algı oluşturmaya yönelik habere yalanlama
Celil Begdaş, çocuğunun terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde birçok aile ile birlikte oturma eylemi başlattı. Begdaş için bazı basın yayın organlarından Bağlar Belediyesinde işe alındığına yönelik haberler yer aldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Bağlar Belediyesi, maksatlı olarak yapılan bu haberin evlatlarını terör örgütünden isteyen ailelerin haklı mücadelesini manipüle etmeye yönelik olduğu kaydedildi. Açıklamada, "Bazı haber siteleri ve sosyal medya platformlarında yer alan, 'Oğlu Yusuf Begdaş'ın HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını ileri süren Celil Begdaş, parti binası önünde beklemeye başladığı günden kısa bir süre sonra Yüksek Seçim Kurulunun AK Parti'ye verdiği Bağlar Belediyesinde temizlik işçisi olarak işe alındı.
Yüksek Seçim Kurulu - 06.06.2020
Bağlar Belediyesinden evlat nöbetindeki Celal Begdaş'ın işe alındığı iddialarına yalanlama
Söz konusu haberlerin evlatlarını terör örgütünden isteyen ailelerin haklı mücadelesini manipüle etmeye yönelik olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bazı haber siteleri ve sosyal medya platformlarında yer alan, 'Oğlu Yusuf Begdaş'ın HDP'liler tarafından 'dağa kaçırıldığını' ileri süren Celil Begdaş, parti binası önünde beklemeye başladığı günden kısa bir süre sonra Yüksek Seçim Kurulu'nun AK Parti'ye verdiği Bağlar Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak işe alındı.
Yüksek Seçim Kurulu - 06.06.2020
YSK adayları nüfus müdürlüklerine gidebilecek
Antalya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından YKS'ye girecek öğrenciler için nüfus müdürlüklerinin bugün açık tutulmasına ve sınava girecek 18 yaş altı öğrenciler için nüfus müdürlüklerine gidebilmelerine izin verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 03.06.2020
Son dakika haberleri... YSK, siyasi parti kongreleriyle oda ve sendika seçimlerinin yapılabileceğine hükmetti
Son dakika güncel haberi... Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası normalleşme süreci kapsamında siyasi parti kongreleri ile oda ve sendika seçimlerinin yapılabileceğine karar verdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 02.06.2020
K-Pet Ligleri'nde maç programları belli oldu
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, 18 Haziran'da başlayacak Süper Lig, 1. Lig ve kupa maçların programını açıkladı.
Yüksek Seçim Kurulu - 28.05.2020
GÜNDEM / 28 Mayıs 2020
(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1 milyar avroluk çevre ve altyapı projesi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Yatırım tutarı 1 milyar avroyu aşan 48 çevre projemiz ile 12 milyon vatandaşımızın içme suyu temini, atık su arıtma ve katı atık bertarafı gibi çevre ve altyapı hizmetleri eksiksiz sağlanmış olacak" "Çevreyi ve tabiatı bir emanet olarak görüyoruz. Yatırımlarımızın ve projelerimizin tamamını çevreyi önceleyen bir yaklaşımla ele alıyor, buna göre hareket ediyoruz" (Zehra Aydın Turapoğlu/Ankara) 2- BBVA'dan Türkiye ekonomisi ve bankalarına övgü BBVA Grup Üst Yöneticisi Onur Genç: "Türkiye kamu maliyesi olarak güçlü. Bizim tabii dikkat etmemiz gereken ödemeler dengesi dediğimiz konu. Hükümetimiz çok doğru bir şekilde yeniden dengelenme süreciyle yılların birikmiş cari açığını düzeltmeye çalışıyor" "Türkiye'nin bankaları bir kere sermaye, likidite ve güç olarak çok iyi bir noktada, uzun zamandır da böyle. Bankacılık sektörüne güç, sıhhat ve gelecek olarak hepimizin güven vermesi lazım" "Bu salgın bir küresel bankacılık krizine dönüşmez. En büyük etkiyi karlılık ve kredi maliyetlerinde yükseliş olarak göreceğiz" "Data, krizde daha önemli hale gelmiş olabilir ama krizden bağımsız önümüzdeki dönemde bankaların ve aslında her sektörün çok fazla yoğunlaşması gereken konulardan biri olacak" (Murat Birinci/İstanbul) 3- Veri sızıntısına yerli "Bariyer" Siber güvenlik ürünü HAVELSAN Bariyer hem uluslararası hem de ulusal güvenlik ve uygunluk sertifikasyon süreçlerini tamamlayan Türkiye'deki ilk veri sızıntısı önleme ürünü oldu HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay: "Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, kritik kurumlarımızın veri güvenliğinin sağlanması için en ideal ürünü ortaya çıkardık. Süreç içinde ürün geliştirme çalışmalarımız devam edecek" "HAVELSAN Bariyer, nisan ayında Yüksek Seçim Kuruluna kuruldu" (Göksel Yıldırım/Ankara) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.05.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuştu: (2)
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım programlarının engellenip engellenmediğine ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi: "İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yardımlarını sürdürmesini istiyorum. Halbuki sen destek vermelisin. Neden engel oluyorsun? Bizim belediyeler paralel devletmiş, pes yani. Çünkü devleti yönetmeyi bilmeyenler devleti yönetmeye kalkarsa bu tablolar ortaya çıkar. 18 yıldır devletin başındalar ve devleti yok ettiler. Devletin bütün kurumlarını allak bullak ettiler, para ve rant uğruna. İstanbul'a ihanet ettik diyen ben miyim?" "Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir" Kılıçdaroğlu, "erken seçim" tartışmalarına ilişkin soruyu yanıtlarken, şu değerlendirmelerde bulundu: "Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir. Birisi Erdoğan'dır, ikincisi ortaklığı bozacak olan, bozma ihtimali olan veya bozma düşüncesi olan Bahçeli'dir. Parlamentonun vesayet aldında olduğunu söyleyeyim. Parlamento, AK Parti ve MHP, Erdoğan'ın vesayeti altındadır. Erdoğan, talimat verdiği zaman el kalkar, el iner. Dolayısıyla erken seçime kim karar verir? Erdoğan karar verir veya Bahçeli der ki, 'Hayır ben artık bıktım. Ekonomiyi de doğru dürüst yönetemiyorlar, memleketi felakete sürüklediler, bir an önce seçime gidelim.' diyebilir. O zaman ortaklık bozulur, seçime gidilir. Seçim bildirgemiz dahil olmak üzere her şeyimizle seçimlere hazırız. Biz alanlardayız. Belediye başkanları seçimleri bitti. Biz hemen çalışmalarımıza başladık. Neleri, nasıl yapacağız? Hangi vaatlerde bulunacağız? Memleketin sorunları nedir? Bu sorunları nasıl çözeceğiz? Her şeyimiz hazır. Dolayısıyla bu konuda hiçbir tereddütümüz yok. Karar alırlar almazlar, o, onların bileceği iş. Ama hedefimiz şu. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek. Gerçek anlamda her eve huzuru getirmek ve yoksulun yoksulluğunu ifşa etmeden, onu ekmeğe muhtaç etmeden onu iş güç sahibi etmek." "Demokrasi adı altında kimsenin önüne engel konulmasını istemem" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim kanununda değişiklik yapılmasının erken seçim olarak yorumlanabileceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gene kumpas kuruyorlar. İYİ Parti'ye kumpas kuruldu. Nasıl kuruldu? Yüksek Seçim Kurulu aracılığıyla.
Yüksek Seçim Kurulu - 07.05.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
-"Danıştay Başkanı olsa ne olur, olmasa ne olur?" Kılıçdaroğlu, "bugün Danıştay Başkanlığına seçilen Zeki Yiğit'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar veren Yüksek Seçim Kurulu üyeleri arasında bulunduğunun" hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: "O kararı alanlara 'yargı çetesi' demiştim.
Yüksek Seçim Kurulu - 03.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'taki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve 23 Haziran'da yenilenmesine karar verdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.04.2020
Haftanın tarihine bakış
ABD'nin Chicago kentinde işçilerin, 1886'da iş gününün 8 saat olmasına yönelik mücadelesinin başlangıcı kabul edilen 1 Mayıs, "Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı"nın Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak benimsendi.
Yüksek Seçim Kurulu - 19.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1961- Yüksek Seçim Kurulu oluştu.
Yüksek Seçim Kurulu - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Yüksek Seçim Kurulu, CHP, HDP ve Vatan Partisinin 16 Nisan 2017'de yapılan Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının tam kanunsuzluk nedeniyle iptaline ilişkin taleplerini reddetti.
Yüksek Seçim Kurulu - 06.04.2020
Ceyhan Belediye Başkanı Erdem: "İlçemiz için çalışamayı sürdüreceğiz"
Adana'da, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası iptal edilen Kadir Aydar'ın yerine belediye meclisinde yapılan oylamada Belediye Başkanlığına seçilen Hülya Erdem, ilçeleri için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 04.04.2020
Ceyhan Belediyesindeki "başkan seçimini etkilemeye yönelik istihdam" iddiasına soruşturma
Adana'da, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın mazbatasının iptal edilmesinin ardından meclis üyeleri arasında yarın gerçekleştirilecek belediye başkanı seçimi öncesinde "oylamayı etkileyecek işe alımlar" yapıldığı iddiası üzerine adli ve idari...
Yüksek Seçim Kurulu - 04.04.2020
AK Parti Adana İl Başkanı Ay'dan Ceyhan Belediyesi açıklaması Açıklaması
Ceyhan'ın kaybedecek en ufak zamanı olmadığını aktaran Ay, şunları kaydetti: "Ya iradesi kuşatılmış bir belediye başkanı seçilecek, ya da Ceyhan Belediye Meclisinin iradesinin tam olarak yansıdığı kararlara imza atacak, bir başkan seçilecek. Ceyhan, büyük hedeflere ulaşma özlemi içindedir. Seçilecek belediye başkanı, Ceyhanlı hemşehrilerimizin ve Ceyhan Belediye Meclisinin, birlikte büyük hedeflere yürüyeceği bir belediye başkanı olacaktır. Ceyhan'ı seven, dürüst, hiçbir tehdide boyun eğmeyecek meclis üyelerine güveniyoruz. Onların hür irade ve ferasetle ortaya koyacağı tavır güçlü bir Ceyhan'ı inşa edecek. Yarın yapılacak seçim, şimdiden Ceyhan'ımız ve Adana'mız için hayırlı olsun." Yüksek Seçim Kurulu Adana'nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatasınının iptaline karar vermişti.
Yüksek Seçim Kurulu - 27.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Yanan ev -İtfaiyenin yangına müdahalesi -Evden alevlerin yükselmesi -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: İskender ZENGİN / KAHRAMANMARAŞ,  ================================================ CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI CHP'Lİ KADİR AYDAR'IN MAZBATASI İPTAL EDİLDİ ADANA'nın Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası, sabıka kaydı bulunduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası iptal edildi (2)
AYDAR'DAN AÇIKLAMAYSK tarafından mazbatası iptal edilen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar açıklama yaptı.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
Kasaptan koronavirüse karşı cam bölmeli önlem AFYONKARAHİSA'ın Sandıklı ilçesinde kasap İsmail Melikoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında iş yerinde çalışma alanını cam bölmeyle ayırdı.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Bodrum Belediyesi'nin koronavirüs salgınına karşı tedbir amaçlı başlattığı Acil Eylem Planı kapsamında, ilçe genelindeki banka şubeleri, ATM'ler, nöbetçi Noterler, PTT ve Aydem şubeleri günlük olarak dezenfekte ediliyor. Temasın yüksek olduğu yerlerde, virüs yayılma riskini en düşük seviyeye çekmeye çalışan ekipler, nöbetçi eczanelerdeki mesaisini akşam saatlerinde sürdürürken, gündüz ise sanayi siteleri, noterler, ATM'ler, ankesörlü telefonlar, semt pazarlarında dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Ekipler ayrıca, sokak hayvanlarının barındığı ve gönüllülerin sık sık mama ve diğer malzemeleri bırakmak için ziyaret ettiği Torba ve Turgutreis'teki barınaklar, çiftlikler ve veteriner kliniklerini dezenfekte ediyor. Öte yandan Bodrum Belediye Zabıta ekipleri, zor durumda kalan ve dışarı çıkması kısıtlanan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:  -Dezenfekte ekibinden genel -Dezenfekte yapılan yerlerden genel, detay Haber- Kamera: Tuba AYHAN / BODRUM (Muğla), ==================== Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası iptal edildi ADANA'nın Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası, sabıka kaydı bulunduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
YSK, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın mazbatasını iptal etti
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Adana'nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatasınının iptaline karar verdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
YSK, CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Aydar'ın mazbatasını iptal etti
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın sabıka kaydının bulunması nedeniyle mazbatasını iptal etti.
Yüksek Seçim Kurulu - 26.03.2020
FLAŞ
YSK, CHP'li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın sabıka kaydının bulunması nedeniyle mazbatasını iptal etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Seçim Kurulu Haberleri | Yüksek Seçim Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yüksek Seçim Kurulu haberleri, son dakika yüksek seçim kurulu haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: DSP, seçim kanununa ilişkin önerilerini İYİ Parti ve BBP'ye sundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 17:11:50. #1.14#
title