Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu haber, Yüksek Seçim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Seçim Kurulu - 09.12.2020
KKTC'de 4'üncü azınlık hükümeti kuruldu
YENİ HÜKÜMETİN HEDEFLERİ AÇIKLANDI KKTC'nin 42'inci hükümeti hedeflerini şu ifadelerle sıraladı: "Koalisyon hükümeti, ülkeyi 2021 yılı Ekim ayı içinde erken milletvekili seçimine götürme hedefinde olduğu için Meclisimize bu süreçte yapabilecekleri ve yakın gelecek açısından atılması gereken elzem adımları içerecek bir hükümet programı sunacaktır. Hükümet, öncelikle sağlık alanında, bilim insanlarının ve ilgili kurulun önerileri ve kararlarını dikkate alarak gereken adımları atacaktır. Özellikle, yapımı tamamlanan Acil Durum Hastanesinin randımanlı bir şekilde devreye girmesi için yapılan çalışmalar tamamlanacaktır. Tüm dünyada gündeme gelen Koronavirüs aşısı temin edilerek, risk gruplarından başlamak üzere vatandaşlarımızın aşılanması yoluna gidilecektir. Hükümet bünyesinde, ekonomik sıkıntıların aşılmasını için bilim insanları ile tüm sektörlerin öneri ve görüşlerini ortaya koyabilecekleri, çözümler üretilmesine katkı sağlayacak bir ekonomi danışma kurulu oluşturulacaktır. KKTC bütçenin Meclisimizden bir an önce geçirilmesi sağlanacaktır. Anavatan Türkiye ile yeni bir İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolünün imzalanması için gereken çalışmalar başlatılacak, temaslar yapılacaktır. Devlete istihdamlarda fırsat eşitliği gözetilecektir. Kamuda verimliliğin artması için reformcu bir yaklaşım benimsenerek ilgili yasada tadilatlar yapılacaktır. Seçim ve Halk Oylaması Yasasında, Yüksek Mahkeme ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanının uyarıları ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılması yoluna gidilecektir.
Yüksek Seçim Kurulu - 08.12.2020
Son dakika haberi... KKTC'de 42'inci hükümet için imzalar atıldı
Seçim ve Halk Oylaması Yasası'nda, Yüksek Mahkeme ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı'nın uyarıları ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılması yoluna gidilecektir.
Yüksek Seçim Kurulu - 04.12.2020
- KKTC'de hükümet kurma krizi- CTP Genel Başkanı Erhürman hükümet kurma görevini iade etti
- KKTC'de hükümet kurma krizi CTP Genel Başkanı Erhürman hükümet kurma görevini iade etti LEFKOŞA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hükümet kurma çalışmalarını üstlenen ikinci parti Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin Genel Başkanı Tufan Erhürman, 15 günlük sürenin bitimine 1 gün kala hükümet kurma görevini KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a iade etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığında Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman'ı kabul etti. Tatar'ın hükümeti kurmakla görevlendirdiği (CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, görüşmede hükümeti kurma görevini iade etti. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Halkın Partisi ve Ulusal Birlik Partisi koalisyon hükümetinin yıkılması sonrası bir aydan fazla bir süre KKTC'de hükümet kurma çalışmaları ile ilgili olumlu bir ilerleme sağlanamadı. CTP Genel Başkanı Erhüman, hükümet kurma çalışmalarında ilerleme sağlanamadığı için görevi iade ettiğini belirtti. Erhürman, aldığı hükümet kurma görevi için çalışmalar yaptığını, ancak hükümeti kurmanın mümkün olmayacağını net bir şekilde gördüklerini söyleyerek görev süresini tamamlamadan hükümet kurma görevini iade ettiğini kaydetti. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Erhürman'ın yoğun bir çalışma içerisinde tüm ihtimalleri denediğini belirterek en fazla milletvekili sayısı olan UBP'nin Başkan Vekili Ersan Saner'in de öncesinde hükümet kurma görevini iki haftalık bir çalışma sonrasında iade ettiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Tatar, "Demek ki parlamentoda siyasi partilerin sayılarına baktığımızda bir sıkıntı olduğunu görmekteyiz. Şu ana kadar bir hükümet kurulmuş olsaydı halkımız memnun olacaktı. Ancak bütün çabalara rağmen hükümetin kurulamadığını görüyoruz" diye konuştu. Salgın döneminde iki seçim yaşandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, şu an halkın durumuna baktığında bir erken seçim beklentisinin olmaması gerektiğini kaydetti. Yüksek Mahkeme Başkanı ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik'in şu haliyle bir seçime gitmenin doğru olmadığını söylediğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, mutlaka seçim ve halk oylaması yasasına bakılması gerektiğini işaret etti.
Yüksek Seçim Kurulu - 23.11.2020
İYİ Parti Grup Başkanı Tatlıoğlu gündemi değerlendirdi Açıklaması
-"Yanlış zamanda konuşmanın anlamı yok" Tatlıoğlu, bir gazetecinin Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla ilgili sorusu üzerine ise şunları kaydetti: "Biz bu arkadaşların konuşmaları gerektiği zamanlarda konuşmadıklarına uzun zaman şahit olduk. Konuşma, Sayın Albayrak'ın bakan atanması sürecinde olmalıydı. Konuşma, Türkiye'nin ayaklarına pranga olan partili cumhurbaşkanlığı sürecinde olmalıydı. Ortalığa yığılan yolsuzluklarla dolu ihalelerin olduğu dönemlerde olmalıydı. Yüksek Seçim Kurulunun, İYİ Parti'yi seçime sokmama ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini erteleme ataklarında olmalıydı.
Yüksek Seçim Kurulu - 12.11.2020
Libyalı taraflar, Tunus'ta gelecekleri için "yol haritası" çiziyor
Fas'ın Buznika kentindeki görüşmelerde Libya Merkez Bankası, Sayıştay, Devlet Denetleme Kurumu, Yolsuzlukla Mücadele Kurumu, Yüksek Seçim Kurulu, Anayasa Mahkemesi ve Başsavcılık bağımsız devlet kurumları olarak tanımlandı.
Yüksek Seçim Kurulu - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin sonuçları açıklandı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin 317, CHP'nin 134, HDP'nin 59 ve MHP'nin 40 milletvekili çıkardığını bildirdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 05.11.2020
Libyalı tarafların Fas'taki diyalog görüşmelerinin üçüncü turu bu akşam başlayacak
Fas'ta 2015'te imzalanan Suheyrat Anlaşması'nın 15'inci maddesine göre söz konusu üst düzey kurumlar Libya Merkez Bankası Müdürü, Sayıştay Başkanı, İdari Kontrol Birimi Başkanı, Yolsuzlukla Mücadele Heyeti Başkanı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Yüksek Mahkeme Başkanı ve Başsavcı'dan oluşuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 04.11.2020
Anayasa değişikliği referandumu ve Cezayir'in siyasi dönüşümü
Kabul edilen yeni değişikliklerle vatandaşlık hakları, yolsuzlukla mücadele, meclisin yetkilerinin genişletilmesi, yüksek seçim kurulunun yenilenmesi, cumhurbaşkanının hesap verebilirliği ve kuvvetler ayrılığının güçlendirilmesi konularındaki düzenlemelerin hayata geçirilmesinin önü açılmış bulunuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 03.11.2020
Libyalı tarafların Fas görüşmelerinin üçüncü turu başlayacak
Fas'ta 2015'te imzalanan Suheyrat Anlaşması'nın 15'inci maddesine göre söz konusu üst düzey kurumlar "Libya Merkez Bankası Müdürü, Sayıştay Başkanı, İdari Kontrol Birimi Başkanı, Yolsuzlukla Mücadele Heyeti Başkanı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Yüksek Mahkeme Başkanı ve Başsavcı'dan oluşuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 02.11.2020
Cezayir'de Anayasa değişikliği yüzde 66,8 "evet" oyuyla kabul edildi
Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muhammed Şurfi, bugün düzenlediği basın toplantısında, referandumda seçmenlerin yüzde 66,8'inin yeni Anayasayı onayladığını söyledi.
Yüksek Seçim Kurulu - 02.11.2020
Cezayir'de Anayasa referandumuna katılım yüzde 23,7 oldu
Cezayir resmi haber ajansının (APS) haberine göre, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muhammed Şurfi yerel saatle 19.
Yüksek Seçim Kurulu - 01.11.2020
Cezayir'de katılımın düşük olduğu referandum sona erdi
Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muhammed Şurfi'nin referandum sonuçlarını pazartesi açıklayacağı ifade edildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) "Yaşasın" nidalarıyla kabul edildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 22.10.2020
Libyalı taraflar arasında Tunus'ta yürütülecek müzakereler 9 Kasım'da başlayacak
Fas'ta 2015'te imzalanan Suheyrat Anlaşması'nın 15'inci maddesine göre söz konusu üst düzey kurumlar "Libya Merkez Bankası Müdürü, Sayıştay Başkanı, İdari Kontrol Birimi Başkanı, Yolsuzlukla Mücadele Heyeti Başkanı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Yüksek Mahkeme Başkanı ve Başsavcı'dan oluşuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 19.10.2020
18 Ekim 2020 Haberleri
18 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Yüksek Seçim Kurulu - 18.10.2020
Son dakika haber... KKTC'de cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Başbakan Tatar önde gidiyor
Son dakika haberleri: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda sandıkların yüzde 91'i açılırken, Başbakan Ersin Tatar oyların yüzde 51,94'ünü, Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı da 48,06'sını aldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 18.10.2020
Son dakika haberi! KKTC'de cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Başbakan Ersin Tatar önde gidiyor
Son dakika gündem haberine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda, sandıkların yüzde 84'ü açılırken, Başbakan Ersin Tatar oyların yüzde 52,12'sini, Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı ise oyların 47,88'ini aldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 18.10.2020
KKTC'de oy verme işlemi sona erdi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi sona erdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Seçim Kurulu Haberleri | Yüksek Seçim Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 3 - Yüksek Seçim Kurulu haberleri, son dakika yüksek seçim kurulu haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 7.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 14:31:32. #1.14#

title