Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Yüksek Seçim Kurulu haber, Yüksek Seçim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Seçim Kurulu - 13.01.2021
Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 7'nci Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla katıldı. Covid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri sebebiyle bir süre ara verdikleri kongrelere bugün yeniden başladıklarını belirten Erdoğan, "Önümüzdeki haftadan itibaren salgın tedbirlerinde değişiklik olana kadar Yüksek Seçim Kurulu takvimine uygun şekilde pazartesi, salı ve çarşamba günleri il kongrelerimize devam edeceğiz.
Yüksek Seçim Kurulu - 11.01.2021
Tutuklanan eski başkan, CHP'li vekil 'Bunlar bizden' deyince rüşvet almamış
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen yıl mart ayında iptal edilen Belediye eski Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 10.01.2021
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'nun "sözde cumhurbaşkanı" ifadesine tepki Açıklaması
Bakan Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Milletimizin teveccühü ile seçilen Cumhurbaşkanımıza 'sözde' diyerek milli iradeyi hiçe sayanları kınıyor, özür dilemeye davet ediyorum." Paylaşımda ayrıca "Unutanlar için ufak bir hatırlatma" ifadesini kullanan Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran 2018'de yapılan seçimde 13. Türkiye Cumhurbaşkanı seçildiğini gösteren Yüksek Seçim Kurulu mazbatasının fotoğrafını paylaştı.
Yüksek Seçim Kurulu - 05.01.2021
Latin Amerika'da seçim sandıkları, dış müdahaleler ve Venezuela
Kendi kendini cumhurbaşkanı ilan eden, ilk günden itibaren ülkeyi seçime götürme sözü veren ancak aradan geçen iki yıllık süreçte bu sözünü tutamayan Guaido'yu halen desteklemeye devam eden ABD-AB ekseninin ve Latin Amerika ülkelerinin birçoğunun baştan haksız ve hileli ilan ettikleri seçimlere resmi gözlemci yollamamaları ise şaşırtıcı olmadı. Seçimlere tüm dünyadan resmi görevliler arasından seçilerek davet edilen ve resmi görevi olmayan yüzlerce gözlemci katıldı. Heyet olarak seçimlere gözlemci yollayan ülkelerden, katılımlarıyla en çok dikkati çekenler ise Rusya Federasyonu, İran ve Türkiye oldu. Bir NATO ülkesi olan ve ideolojik tutumu itibarıyla konumu ABD karşıtlığıyla tanımlanmayan Türkiye'nin yolladığı heyet bu yönüyle diğerlerinden ayrıldı. Üç milletvekili, iki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyesi hakim ve bu satırların yazarından oluşan Türk heyeti görevini azami dikkat ve özenle yerine getirdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 31.12.2020
Fas 2020'de Libya müzakerelerine ev sahipliğiyle öne çıktı
Fas'ta 2015'te imzalanan Suheyrat Anlaşması'nın 15'inci maddesine göre, ülkedeki üst düzey kurumlar "Libya Merkez Bankası Müdürü, Sayıştay Başkanı, İdari Kontrol Birimi Başkanı, Yolsuzlukla Mücadele Heyeti Başkanı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Yüksek Mahkeme Başkanı ve Başsavcı"dan oluşuyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 25.12.2020
Adana'daki rüşvet operasyonunun zanlıları, 250 milyon liralık haksız kazanca göz yummuş
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), martta adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatasının iptaline karar verdiği eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında bulunduğu 17 zanlı, 3 gün önce Ceyhan Adliyesine sevk edilmişti.
Yüksek Seçim Kurulu - 24.12.2020
Ceyhan'daki rüşvet operasyonunda 5 kişi tutuklandı
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen mart ayında iptal edilen eski Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 24.12.2020
Son dakika haberi! Ceyhan'daki rüşvet operasyonunda eski başkan dahil 5 kişi tutuklandı
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen mart ayında iptal edilen eski Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 24.12.2020
Adana'daki rüşvet soruşturması kapsamında 5 zanlı tutuklandı
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), mart ayında adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatasının iptaline karar verdiği eski Ceyhan Beleye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında bulunduğu 17 zanlı, önceki gün Ceyhan Adliyesine sevk edilmişti.
Yüksek Seçim Kurulu - 23.12.2020
Ceyhan'daki rüşvet operasyonu
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen mart ayında iptal edilen eski Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 22.12.2020
YSK'nin Belediye Kanunu'na göre yapılacak halkoylamalarına ilişkin kararı Resmi Gazete'de
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), Belediye Kanunu'na göre yapılacak halkoylamalarının genel esaslarını, il ve ilçe seçim kurullarının görev ve yetkilerini, sandık kurullarının oluşturulmasını, bu kurulların kararlarına itiraz ve şikayetlerin usul ve esaslarını düzenleyen genelgenin kabulüne...
Yüksek Seçim Kurulu - 22.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen mart ayında iptal edilen eski belediye başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 21.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle geçen mart ayında mazbatası iptal edilen Ceyhan Belediyesi eski başkanı Kadir Aydar ile mevcut Başkan Yardımcısı Cemal Gürsel İlçi'nin de aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 19.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ile Ceyhan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti Ceyhan Belediyesi'ne operasyon düzenledi. Rüşvet aldıkları öne sürülen, mazbatası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mart ayında iptal edilen eski başkan Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında çıkartılan gözaltı kararı üzerine, belediye ile birlikte gözaltına alınacak bazı isimlerin evleri ile belediye binasında arama yapıldı.
Yüksek Seçim Kurulu - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (1)
Türkiye'de 2020'nin ocak ayına TürkAkım doğal gaz boru hattının açılışı, ABD'nin "Orta Doğu Planı" ve ilk vakaları Çin'de görülen yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye dönük önlemler damgasını vurdu.
Yüksek Seçim Kurulu - 16.12.2020
TİKA Venezuela'da bir hastaneye yanık ünitesi kurdu
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Venezuela'nın başkenti Karakas'ta bir hastanenin yanık ünitesini yenileyerek, Türkiye'den tedarik edilen tıbbi ekipman ve cihazlarla üniteyi kullanıma hazır hale getirdi.
Yüksek Seçim Kurulu - 12.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
İçişleri Bakanlığının kitapçığında "HDP, hakkında soruşturma olanları aday olarak gösterdi." ifadesinin yer aldığını anlatan Tiryaki, "Hakkında ceza soruşturması olan kişileri aday olarak gösterdik. Hakkında ceza soruşturması olan bir kimse belediye başkanlığına aday olamaz mı? Olabilir. Kaldı ki kimin aday olup olamayacağına İçişleri Bakanı değil, Yüksek Seçim Kurulu, il seçim kurulu ve ilçe seçim kurulları karar veriyor.
Yüksek Seçim Kurulu - 10.12.2020
Mısır Senato seçimlerinin tekrarında muhalif adayın kaybetmesi tepkilere neden oldu
Bölge halkının tepkileri üzerine Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Seçimlerin sivil toplum kuruluşları ve medyanın denetiminde gerçekleştirildiği" ifadelerine yer verildi.
Yüksek Seçim Kurulu - 09.12.2020
KKTC'de 4'üncü azınlık hükümeti kuruldu
YENİ HÜKÜMETİN HEDEFLERİ AÇIKLANDI KKTC'nin 42'inci hükümeti hedeflerini şu ifadelerle sıraladı: "Koalisyon hükümeti, ülkeyi 2021 yılı Ekim ayı içinde erken milletvekili seçimine götürme hedefinde olduğu için Meclisimize bu süreçte yapabilecekleri ve yakın gelecek açısından atılması gereken elzem adımları içerecek bir hükümet programı sunacaktır. Hükümet, öncelikle sağlık alanında, bilim insanlarının ve ilgili kurulun önerileri ve kararlarını dikkate alarak gereken adımları atacaktır. Özellikle, yapımı tamamlanan Acil Durum Hastanesinin randımanlı bir şekilde devreye girmesi için yapılan çalışmalar tamamlanacaktır. Tüm dünyada gündeme gelen Koronavirüs aşısı temin edilerek, risk gruplarından başlamak üzere vatandaşlarımızın aşılanması yoluna gidilecektir. Hükümet bünyesinde, ekonomik sıkıntıların aşılmasını için bilim insanları ile tüm sektörlerin öneri ve görüşlerini ortaya koyabilecekleri, çözümler üretilmesine katkı sağlayacak bir ekonomi danışma kurulu oluşturulacaktır. KKTC bütçenin Meclisimizden bir an önce geçirilmesi sağlanacaktır. Anavatan Türkiye ile yeni bir İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolünün imzalanması için gereken çalışmalar başlatılacak, temaslar yapılacaktır. Devlete istihdamlarda fırsat eşitliği gözetilecektir. Kamuda verimliliğin artması için reformcu bir yaklaşım benimsenerek ilgili yasada tadilatlar yapılacaktır. Seçim ve Halk Oylaması Yasasında, Yüksek Mahkeme ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanının uyarıları ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılması yoluna gidilecektir.
Yüksek Seçim Kurulu - 08.12.2020
Son dakika haberi... KKTC'de 42'inci hükümet için imzalar atıldı
Seçim ve Halk Oylaması Yasası'nda, Yüksek Mahkeme ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı'nın uyarıları ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılması yoluna gidilecektir.
Yüksek Seçim Kurulu - 04.12.2020
- KKTC'de hükümet kurma krizi- CTP Genel Başkanı Erhürman hükümet kurma görevini iade etti
- KKTC'de hükümet kurma krizi CTP Genel Başkanı Erhürman hükümet kurma görevini iade etti LEFKOŞA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hükümet kurma çalışmalarını üstlenen ikinci parti Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin Genel Başkanı Tufan Erhürman, 15 günlük sürenin bitimine 1 gün kala hükümet kurma görevini KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a iade etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığında Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman'ı kabul etti. Tatar'ın hükümeti kurmakla görevlendirdiği (CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, görüşmede hükümeti kurma görevini iade etti. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Halkın Partisi ve Ulusal Birlik Partisi koalisyon hükümetinin yıkılması sonrası bir aydan fazla bir süre KKTC'de hükümet kurma çalışmaları ile ilgili olumlu bir ilerleme sağlanamadı. CTP Genel Başkanı Erhüman, hükümet kurma çalışmalarında ilerleme sağlanamadığı için görevi iade ettiğini belirtti. Erhürman, aldığı hükümet kurma görevi için çalışmalar yaptığını, ancak hükümeti kurmanın mümkün olmayacağını net bir şekilde gördüklerini söyleyerek görev süresini tamamlamadan hükümet kurma görevini iade ettiğini kaydetti. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Erhürman'ın yoğun bir çalışma içerisinde tüm ihtimalleri denediğini belirterek en fazla milletvekili sayısı olan UBP'nin Başkan Vekili Ersan Saner'in de öncesinde hükümet kurma görevini iki haftalık bir çalışma sonrasında iade ettiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Tatar, "Demek ki parlamentoda siyasi partilerin sayılarına baktığımızda bir sıkıntı olduğunu görmekteyiz. Şu ana kadar bir hükümet kurulmuş olsaydı halkımız memnun olacaktı. Ancak bütün çabalara rağmen hükümetin kurulamadığını görüyoruz" diye konuştu. Salgın döneminde iki seçim yaşandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, şu an halkın durumuna baktığında bir erken seçim beklentisinin olmaması gerektiğini kaydetti. Yüksek Mahkeme Başkanı ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Ferdi Şefik'in şu haliyle bir seçime gitmenin doğru olmadığını söylediğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, mutlaka seçim ve halk oylaması yasasına bakılması gerektiğini işaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Seçim Kurulu Haberleri | Yüksek Seçim Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 2 - Yüksek Seçim Kurulu haberleri, son dakika yüksek seçim kurulu haber ve gelişmeleri burada. Bugün seçim olsa kaç parti seçime girebilir? YSK, 17 partilik bir liste yayınladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 11:10:21. #1.16#
title