Yüksek Planlama Kurulu Toplantısı Başladı

Bütçe Rakamları, Memur Maaş Zamları ile Elektrikte Fiyat Düzenlemesinin Görüşüleceği Yüksek Planlama Kurulu (Ypk) Toplantısı Saat 21.15'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Başladı.

Yüksek Planlama Kurulu Toplantısı Başladı

Bütçe rakamları, memur maaş zamları ile elektrikte fiyat düzenlemesinin görüşüleceği Yüksek Planlama Kurulu (YPK) toplantısı saat 21.15'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Yeni Başbakanlık Binası'ndaki toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile ekonomi bürokratları katılıyor. Edinilen bilgiye göre, toplantının ana gündemini 2008 yılı bütçesi oluşturacak. Bütçe rakamlarının yanı sıra memur maaş zamları ve elektrikte fiyat düzenlemesi ile makroekonomik büyüklükler ve yatırım planlamasının da YPK Toplantısı'nda ele

alınması bekleniyor. Bütçe, YPK'da ele alındıktan sonra önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'nun gündemine gelecek ve ardından da Meclis'e sunulacak. Toplantının ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in bir açıklama yapması bekleniyor.

(MÜG-ÖK-E)

Kaynak: İHA