Ytb Başkan Yardımcısı Tömer Konusunda Rektör Gündoğan ile Görüştü

Ytb Başkan Yardımcısı Tömer Konusunda Rektör Gündoğan ile Görüştü

Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı makamında ziyaret etti.

Ytb Başkan Yardımcısı Tömer Konusunda Rektör Gündoğan ile Görüştü

Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'ı makamında ziyaret etti.

Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)'in çalışmaları için karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulan ziyarette Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özcan da yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ziyaretle ilgili şunları aktardı:

"Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar ile yaptığımız görüşmede önümüzdeki yıl YTB Başkanlığı'nın bir merkezinin üniversitemizde kurulması konusunda fikir birliğine vardık ve önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir protokol imzalayacağız. Bunun yanı sıra Başkan Yardımcısı Gündoğar, YTB bursuyla üniversitemize gelen öğrencilerin eğitim koşullarından memnun olduklarını belirtti. Biz de bu durumdan memnuniyet duyduğumuzu ifade ettik. Ayrıca önümüzdeki yıllarda Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları ile üniversitemize gelen öğrencilerin eğitimleri ve başarı düzeylerinin daha da artırılması konusunda neler yapılabileceğini karşılıklı olarak görüştük." - ESKİŞEHİR