Ysm.pir'i Hangi İşletmeler Kullanmalı?

YSM Yazılım'ın CEO'su Sedat Yazıcı, işletmelerin YSM.Pir sayesinde edindikleri kazanımları ve tercih nedenlerini Wise TV'ye anlattı.

YSM Yazılım'ın CEO'su Sedat Yazıcı, işletmelerin YSM.Pir sayesinde edindikleri kazanımları ve tercih nedenlerini Wise TV'ye anlattı.

YSM Bulut ailesinin en kapsamlı ürünlerinden olan Pir'i dört ayrı kategoride gruplandırdıklarını söyleyen Yazıcı: "Hedef kitlemizi dört ayrı segmente böldük. Birincisi yapı grubuydu ikincisi yapı destek, üçüncüsü hizmet ve son olarak diğer imalatlardı. Normalde Bir proje ofisi ya da mimari bir proje çizen şirketler veya OSGB hizmeti veren şirketler ya bir muhasebe programı kullanır. Herhangi bir muhasebe programı kullanan şirket yanında Excel programı kullanmak durumunda kalır ve Pir'in çıkış noktasında ikiden fazla şantiyesi ve projesini aynı anda yürüten şirketler sıkıntı yaşarlar. Karlılıkları karışır, ayın sonunda karlı olup olmadıklarına bakarlar" dedi.

Pir'in şirketlere ciddi bir nakit akışı yönetimi sağladığına dikkat çeken yazıcı konuşmasına şöyle devam etti:

"Müteahhitler ya da proje bazlı çalışan firmalar hep geleceği yaşarlar. Ellerinde bir proje varsa ve bir sene, iki sene sürecekse ilerde hep nakit akışları oluşacaktır. Projenin planlanan gelirinde veya giderinde bu paralar plana uygun ya gelecektir ya gidecektir. Doğal olarak bunu iyi yönetemeyen şirketler ya kredilerle boğulurlar ya da batarlar. Ama bunları çok iyi yönetip projeleri de bizim sözleşme yönetimimizdeki istisnaları da iyi yönetirlerse başarılı olurlar. Proje yönetiminden zarar etmiş, ister kamuya ister özel sektöre proje yapmış olsun bunlardan sıkıntı yaşamış firmalar Pir'den çok iyi anlarlar bu firmalar için Pir ideal bir yazılımdır. Bizim Logo ve Netsis ile şu anda entegrasyonumuz var. Doğal olarak firmanın Pir kullanması durumunda Logo'daki ve Netsis'deki kayıtları gelir. Çok kısa sürede Eta'da, Mikro'da ve piyasada yaygın diğer paketlerden de otomatik veri alıyor olacağız. Dolayısıyla aynı verileri iki kere girmekten, zaten bir fatura programı kullanmakta olan ve Pir'e geçme konusunda kafasında soru işareti olan firmalarında bu sıkıntılarını yakında gidermiş olacağız. E-fatura, E-defter gibi süreçlerde firmaların şu anki ihtiyaçları içerisinde. Bunları da transfer ettiğimiz zaman YSM.Pir tüm Türkiye'ye verebileceğimiz, belki tek başına şirket olabilecek bir ürün olacak."

Kaynak: Wise.tv