Ysk Başkanvekili Özsoylu: Birkaç İl Dışında Sonuçlar Ysk'ya Ulaştı
Haberler » Güncel » Ysk Başkanvekili Özsoylu: Birkaç İl Dışında Sonuçlar Ysk'ya Ulaştı - Haber

Ysk Başkanvekili Özsoylu: Birkaç İl Dışında Sonuçlar Ysk'ya Ulaştı

Özsoylu, Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcıları Arasındaki HSYK Üyeliği Seçimlerinin Sağlıklı Yürütüldüğünü İfade Ederek Birkaç İl Dışında Sonuçların Ysk'ya Ulaştığını Açıkladı.

Ysk Başkanvekili Özsoylu: Birkaç İl Dışında Sonuçlar Ysk'ya Ulaştı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanvekili Kırdar Özsoylu, adli ve idari yargı hakim ve savcıları arasındaki HSYK üyeliği seçimlerinin sağlıklı yürütüldüğünü ifade ederek birkaç il dışında sonuçların YSK'ya ulaştığını açıkladı.


Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun yeni yapısında çoğunluğu oluşturacak 10 asil 6 yedek üye için Türkiye genelindeki adliyelerde seçim yapıldı. Sonuçlara göre, adli yargıdan 7 asil 4 yedek, idari yargıdan ise 3 asil 2 yedek üye HSYK'ya seçilecek.


Seçimle ilgili basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Özsoylu, Türkiye genelinde birkaç il dışında seçim sonuçlarının resmi olarak YSK'ya ulaştığını, büyük şehirlerden İstanbul'un da sonuçlarını YSK'ya göndermek üzere olduğunu bildirdi.


Özsoylu, Türkiye genelinde adli yargıda geçici olmayan fakat kazanması muhtemel öne çıkan adayların da Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Okur, Yargıtay 10. Ceza Dairesi Tetkik Hakimi Teoman Gökçer, Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Köroğlu, Adana Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Serter, Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nesibe Özer, ürkiye Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kaya ve dirne Hakimi İsmail Aydın olduğunu, idari yargıda ise öne çıkan isimlerin Danıştay 6. Daire Tetkik Hakimi Ahmet Berberoğlu, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Birol Erdem, İstanbul 5. İdare Mahkemesi Üyesi Resul Yıldırım, Halil Koç ve Danıştay Savcısı İbrahim Topuz olduğunu belirtti.


Özsoylu, bu isimlerin sonuç alma durumunda olduğunu, geçici sonuçların da birkaç saate kadar YSK'nın resmi internet sitesinde açıklanacağını kaydetti. (ANKA)


(HM/EÖ)

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler