Ysk Başkanı Güven Barajı Aşan Partileri Açıkladı

Ysk Başkanı Güven Barajı Aşan Partileri Açıkladı

Ysk Başkanı Güven barajı aşan partileri açıkladı KESİN SEÇİM SONUÇLARI 11-12 GÜN SONRA AÇILANACAK YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklama yaptı.

Ysk Başkanı Güven Barajı Aşan Partileri Açıkladı

Ysk Başkanı Güven barajı aşan partileri açıkladı

KESİN SEÇİM SONUÇLARI 11-12 GÜN SONRA AÇILANACAK

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklama yaptı. Güven, barajı aşan 4 parti olduğunu kaydederek Kurumumuza intikal eden, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 10'luk barajı aşan siyasi partiler; Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Halkların Demokratik Partisi'dir. Kesin seçim sonuçları, itiraz süreleri dikkate alındığında 11-12 gün sonra açılanacaktır dedi.

SEÇSİS GEÇİCİ OLARAK HİZMETE KAPALI

SEÇSİS'te vatandaş portalının bu akşam geçici olarak hizmete kapalı olacağını belirten Güven, Sandık sonuç tutanaklarının taranıp sisteme alınması nedeniyle SEÇSİS'te vatandaş portalı bu akşam geçici olarak önceki seçimlerde olduğu gibi hizmete kapatılmış olup bu işlem tamamlandığında yeniden hizmet vermeye başlayacaktır. Siyasi partilerin bilişim uzmanlarıyla AGİT temsilcileri SEÇSİS Bilişim Merkezimizde veri akışını takip etmektedirler. Sandık ölçekli seçim sonuçları talep eden siyasi parti genel merkezleriyle eş zamanlı ve sorunsuz olarak paylaşılmakta ve paylaşma devam etmektedir ifadelerini kullandı.