Yozgat'tan Kısa Kısa

Yozgat'tan Kısa Kısa
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırılacağını söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Başer, Cumhuriyet Alanında birim amirlerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, Yozgat'ta bu yıl temizlik ve sokak hayvanlarına yönelik yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu yıl ilk etapta 200 sahipsiz sokak hayvanının kısırlaştırılacağını anlatan Başer, 250 hayvanın barınacağı "Geçici Hayvan Barınağı" ihalesinin 4 Mayısta yapılacağını belirterek, barınağın Ekim ayı sonlarına doğru da hizmete açılacağını bildirdi.

Başer, daha sonra haşerelere karşı yapılacak ilaçlama çalışmalarında kullanılacak yeni araçların tanıtımını yaptı.

-SORGUN'DA OTEL İNŞAATINA BAŞLANDI

(FOTOĞRAFLI)

Sorgun'da büyük termal tesisleri otel inşaatına başlanıldı.

Tesis ortaklarından Abdulkadir Yaman, valilikle yapılan sözleşme gereği otel inşaatına daha erken başlamaları gerekirken, bazı olumsuzluklar nedeniyle biraz gecikme olduğunu, bu gecikmeye telafi edeceklerini belirtti.

Yaman, Sorgun Büyük Termal Tesislerinin artık çevrede daha çok tanındığını, otel inşaatının tamamlanması ile birlikte Türkiye genelinde tanınacaklarını ifade etti.

Yaman, "Bu yılın sonuna kadar otelimizin kaba inşaatını bitireceğiz. Gelecek yıl da tamamını bitirip, hizmete açacağız. 150 odalı yaklaşık 300 yataklı olacak otelimizin işletmesini profesyonel bir turizmciye vermeyi düşünüyoruz. Diğer taraftan otel hafriyatından çıkan toprağı da spor tesislerimiz, görsel havuz ve yeşil alan olarak yapılacak alana döktürdük. Dolayısıyla orada da çalışmalara hemen başlayacağız" dedi.

-TARIM İL MÜDÜRLERİ TOPLANDI

(FOTOĞRAFLI)

İç Anadolu Tarım İl Müdürleri bilgi alış verişinde bulunmak üzere Sarıkaya ilçesinde toplandı.

Toplantıya Yozgat Vali Yardımcısı Nurullah Ateş, Kaymakam Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, Kayseri Tarım İl Müdürü Adnan Akay, Kırşehir Tarım İl Müdürü Harun Toker, Sivas Tarım İl Müdürü Mehmet Beykaya, Çankırı Tarım İl Müdürü Metin Karaoğlanoğlu, Çorum Tarım İl Müdürü Cemil Usanmaz, Ankara Tarım il Müdürü Ramazan Demir, Kırıkkale Tarım İl Müdürü Turan Biçer, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Müdürlüğünden Sevinç Karabak, Erciyes Üniversitesinden Prof. Dr. Yunus Serin katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Yozgat Tarım İl Müdürü Ünal Koçak, çiftçilerin çayır, mera ve yem bitkileri konusunda bilinçlendirileceğini, ayrıca çiftçilerin sıkıntılarını ve problemlerini kendileriyle paylaşabileceklerini söyledi.

Daha sonra, il müdürleri kendi aralarında değerlendirme yaptı.

-KARAYAKUP'TA CAMİ ABDESTHANEYE KAVUŞTURULDU

(FOTOĞRAFLI)

Sarıkaya'nın Karayakup Beldesi Merkez Yeni Cami abdesthaneye kavuşturuldu.

Karayakup Merkez Mahallesi Muhtarı İskender Karaca, iki katlı olarak yapılan binanın alt kısmının modern bir abdesthane üstünün de köy odası olduğunu bildirdi. Karaca, 16 bin liraya malolan binanın 8 bin lirasının belde halkından, 8 bin lirasını da Sarıkaya esnafından bağış yolu ile sağladıklarını anlattı.

- YOZGAT

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title