Yozgat'ta Trafik Kazası 2 Ölü 10 Yaralı
Haberler » Güncel » Yozgat'ta Trafik Kazası 2 Ölü 10 Yaralı - Haber

Yozgat'ta Trafik Kazası 2 Ölü 10 Yaralı

Kaza sırasında minibüs içerisinde bulunan asitin dökülmesi kurtarma çalışmalarını da engelledi.

Yozgat'ta Trafik Kazası 2 Ölü 10 Yaralı

Kaza sırasında minibüs içerisinde bulunan asitin dökülmesi kurtarma çalışmalarını da engelledi. Yaralıların bir bölümünün asit yanığı ile yaralandıkları belirlenirken minibüs içerisine dökülen asit kurtarma ekiplerinin ve yaralıların nefes almalarını da zorlaştırdı.

Yozgat’ın Sarıhacılı Köyü yakınlarında servis minibüsü ile bira yüklü kamyonet kafa kafaya çarpıştı kazada 2 kişi öldü, 10 kişi ağır yaralandı.

Kaza saat 18.00 sıralarında duble yol yapım çalışmaları devam eden E-88 Karayolu Sarıhacılı mevkiinde meydana geldi. Hızlı tren şantiyesinde çalışan işçileri taşıyan 66 AV 935 plakalı minibüs, Yozgat’tan Yerköy ilçesi istikametine giderken karşı yönden gelen 66 AP 262 plakalı bira yüklü kamyonetle kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle minibüste bulunan 2 kişi hayatını kaybetti. Minibüs içerisinde sıkışan yaralılar ve kamyonette sıkışan bir kişi sivil savunma ekibi tarafından hurda yığını haline gelen araçlardan çıkartıldı. Kaza sırasında minibüs içerisinde bulunan asitin dökülmesi kurtarma çalışmalarını da engelledi. Yaralıların bir bölümünün asit yanığı ile yaralandıkları belirlenirken minibüs içerisine dökülen asit kurtarma ekiplerinin ve yaralıların nefes almalarını da zorlaştırdı.

Kan gölüne dönen kaza yerinde ambulans bekleyen yaralılar acı içinde kıvrandı. E-88 karayolu yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı.

Harun GÖKÇEOĞLU - YOZGAT/ DHA

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler