Yozgat'ta Soba Zehirlenmesi 2 Çocuk Öldü

Yozgat'ta Soba Zehirlenmesi 2 Çocuk Öldü

Yozgat'ta soba zehirlenmesi 2 çocuk öldüYOZGAT'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 3 kardeşten 2'si öldü, birinin ise durumu ağır.Yozgat'ın Tuzkaya Mahallesinde oturan Huri Melek, akşam saatlerinde çocukları Osman Emre Varol (15), Hayrunnisa Varol (13) ve Elif Buse Varol'u (5) banyo yaptırdıktan sonra odalarına yatırdı.

Yozgat'ta Soba Zehirlenmesi 2 Çocuk Öldü

Yozgat'ta soba zehirlenmesi 2 çocuk öldü

YOZGAT'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 3 kardeşten 2'si öldü, birinin ise durumu ağır.

Yozgat'ın Tuzkaya Mahallesinde oturan Huri Melek, akşam saatlerinde çocukları Osman Emre Varol (15), Hayrunnisa Varol (13) ve Elif Buse Varol'u (5) banyo yaptırdıktan sonra odalarına yatırdı. Çocuklar ise üşümemek için odalarındaki sobayı ateşledi.Sabah saat 07.00 sıralarında Huri Melek; eşi Mehmet Nuri Varol'u işe gitmek üzere yolcu ettikten sonra saat 07.30 sıralarında çocuklarının odalarına girince korkunç manzarayla karşılaştı. Anne Huri Melek, çocukların uyanmaması üzerine üst katta oturan erkek kardeşini çağırıp, yardım istedi. Erkek kardeşi ile birlikte tekrar çocukların odasına giren Huri Melek, çocukların zehirlendiğini anlayınca durumu sağlık ekiplerine ve polise bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Osman Emre ve Hayrunnisa'nın öldüğünü belirledi. Durumu ağır olan Elif Buse ise olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından önce Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne, daha sonra ambulans helikopter ile Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesi'ne götürüldü.