Yozgat'ta "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri

Yozgat'ta "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri

Yozgat'ta 'Kutlu Doğum Haftası' Etkinlikleri
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Yerköy ilçesinde, "Kutlu Doğum Hatfası" çeşitlik etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Yerköy ilçesinde, "Kutlu Doğum Hatfası" çeşitlik etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Belediye düğün salonunda gerçekleşen program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı.

Etkinlikler kapsamında, "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans düzenlendi. Konferansın açılışında konuşan İlçe Müftüsü Necip Eren, Kutlu Doğum Haftası'nın bir yenisini daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Eren'in konuşması sonrası, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedir, "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans verdi.

 

Sorgun 

Sorgun  ilçesinde ise  "Kutlu Doğum Haftası" kutlamaları çerçevesinde, "Peygamber Efendimiz ve Samimiyet" adlı bir şir yarışması yapıldı.

İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu'nda gerçekleşen yarışmaya, Kaymakam Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Müftü Fikret Ekinci, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Kılıç, burada yaptığı konuşmada, "Kutlu Doğum Haftası"nın ismine yakışır bir şekilde kutlanması için, Sorgun Müftülüğü tarafından birçok etkinlik hazırlandığını, bu etkinliklerden birinin de şiir yarışması olduğunu belirtti.

Kılıç, "Kutlu Doğum Haftası" kutlamalarının bir hafta boyunca süreceğin söyledi.

 

Saraykent

Saraykent ilçesindeki, "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği belediye düğün salonunda gerçekleştirildi.

Kutlamaya İlçe Kaymakamı Ali Öner, Belediye Başkanı Ahmet Öcal, Dedefakılı Belediye Baskanı Haydar Coskun, İlçe Müftüsü Nurettin İçtüzer katıldı.

"Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerine konuşmacı olarak katılan, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doc. Dr. Orhan Yılmaz, katılımcılara "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans verdi. - Yozgat

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title