Yozgat Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılışa Hazır

Yozgat Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılışa Hazır

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şenol Daştan, Yozgat 9'uncu Sanayi ve Ticaret Fuarı ile İş Geliştirme Merkezi'nin (İşgem) 13 Haziran Cuma Günü Hizmete Açılacağını Söyledi.

Yozgat Sanayi ve Ticaret Fuarı Açılışa Hazır

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şenol Daştan, Yozgat 9'uncu Sanayi ve Ticaret Fuarı ile İş Geliştirme Merkezi'nin (İŞGEM) 13 Haziran Cuma günü hizmete açılacağını söyledi.

Galata Çamlık Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek fuarı ve İŞGEM hakkında bilgi veren TSO Başkanı Daştan, bu yıl 9'uncusu düzenlenen fuarın 13-19 Haziran tarihleri arasında açık olacağını söyledi. Daştan, "Fuarımıza il içi ve dışında 70 firma katılmaktadır. Bu yıl fuarımızı en az 30 bin kişinin ziyaret edeceğini bekliyoruz. Fuar süresince Yozgat ile Sorgun ve Yerköy ilçe belediyeleri ücretsiz olarak otobüs seferi düzenleyecekler. Belediyelerimizin vermiş oldukları destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Fuar süresince Cumhuriyet Meydanı'ndan fuar alanına her yarım saatte bir otobüs seferi düzenlenerek, halkımızın ulaşımı kolaylaştırılacak. Ayrıca fuar süresince yerel sanatçılarımız tarafından her gün birer konser verilecek" dedi.

Dünya Bankası tarafından desteklenen Valilik, TSO ve Belediye Başkanlığı ortaklığıyla kurulan İŞGEM'in de açılışının yapılacağına değinen Başkan Daştan, "İŞGEM'den sağlanan destek ile 25 iş yeri açılmıştır. Yozgat İŞGEM örnek gösterilecek şekilde çalışmaktadır. Yozgat'ta İŞGEM'in dolması ve yeni taleplerin gelmesinden dolayı ikinci, üçüncü İŞGEM kurulması gündeme gelmiştir. 13 Haziran Cuma günü hem fuarın hem de İŞGEM'in açılışı Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in katılımı ile gerçekleştirilecektir. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir" şeklinde konuştu.

(ÖE-MSA-Y) 11.06.2008 17:43 TSİ