Yozgat: Bakan Çiçek Yozgat'ta

Yozgat: Bakan Çiçek Yozgat'ta

Kayseri Barosu'nca Düzenlenen 'Uluslararası Avukatlar Birliği' Seminerine Katılan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara'ya Dönerken Memleketi Yozgat'a Uğradı. Yozgat Galata Çamlık Otel'de Düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Mkyk ve İl Başkanları 21. İstişare Toplantısına Katılan Bakan Çiçek, Burada Yaptığı Konuşmada, "Türkiye; Geriye Dönük 4 Yılda, Kırılıp Döküleni, Yakılıp Yıkılanı, Heba Edilen Fırsatları Yeniden Derleyip Toparlamaya ve Türkiye'ye Bir Vizyon Koymaya Çalıştı. Bunu Büyük Ölçüde de Başardı. Bu Anlayışla AK Parti İktidarının Bir 5 Yıl Daha Bu Hizmetlerini Sürdürmesi Gerekir" Dedi.

Yozgat: Bakan Çiçek Yozgat'ta

Kayseri Barosu'nca düzenlenen 'Uluslararası Avukatlar Birliği' seminerine katılan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara'ya dönerken memleketi Yozgat'a uğradı. Yozgat Galata Çamlık Otel'de düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları MKYK ve İl Başkanları 21. İstişare toplantısına katılan Bakan Çiçek, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye; geriye dönük 4 yılda, kırılıp döküleni, yakılıp yıkılanı, heba edilen fırsatları yeniden derleyip toparlamaya ve Türkiye'ye bir vizyon koymaya çalıştı. Bunu büyük ölçüde de başardı. Bu anlayışla AK Parti iktidarının bir 5 yıl daha bu hizmetlerini sürdürmesi gerekir" dedi.

AK Parti iktidarının 3 Kasım'dan itibaren 4. yılını tamamlamış olacağını, 5. yıla gireceğini ve önümüzdeki 1 yılın Türkiye ve AK Parti açısından önemli bir yıl olduğunu kaydeden Bakan Çiçek, "Bizler, AK Parti'liler olarak felsefesi farklı, lideri farklı, iddiaları farklı, öncelikleri farklı olan bir partiyiz. Böyle olduğumuz için de millet 3 Kasım Seçimleri'nde bizi iktidara getirdi. Biz de o günden bugüne gece gündüz demeden, vatandaşın bize verdiği emaneti en iyi şekilde değerlendirmeye, Türkiye'yi düne nazaran bugün daha iyi bir noktaya getirmeye çalıştık" diye konuştu.

Türkiye'nin, dünyada idaresi zor birkaç ülkeden bir tanesi olduğunu vurgulayan Bakan Çiçek, "Türkiye'de hiçbir iş kolay değildir. Bazen bizim dışımızdaki siyasetçiler kestirme çözüm üretir. Aklına esen bir kısım şeyleri söylerler ama, şunu herkesin bilmesi lazım. Türkiye, dünyadaki dengeleri değiştiren önemli bir konuma sahip olması sebebiyle de idaresi gerçekten zor, çok dirayetle yönetilmesi gereken bir ülkedir. O nedenle bu sözlerimizi iyi değerlendirebilmek için 3 Kasım Seçimleri öncesine iyi bakmak lazım. Herkes o günleri çok çabuk unutuyor. Geriye dönün bir bakın. 4 yıllık süre içerisinde Türkiye'de ne değişti. Neye rağmen ne değişti, ne tip zorluklara ve sıkıntılara rağmen Türkiye'de hangi noktaya geldik. Buna çok iyi bakmak lazım. Eğer bunları vatandaşımıza iyi anlatamazsak korkarım ki, siyasetin eski hastalıkları yeniden nüksetmeye başlar. Partimizin karşısında dün birbirinin gırtlağına sarılanlar, bugün kol kola rahatlıkla bir cephe oluşturabiliyor. Çünkü onların siyasetinde, hep cephe oluşturmak var, hep kavga var, gürültü var, patırtı çıkarmak var. Dolayısıyla aradan geçen 4 yıllık sürenin ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar kazanımlarla dolu olduğunu iyi anlamak gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN DELİKANLISI DA AK PARTİ'DİR"

AK Parti iktidarının bu ülkeye sağladığı birinci kolaylık ve avantajın istikrar olduğuna değinen Bakan Çiçek, "Türkiye, birçok meselesini çözerek ilerleyen değil, bir sonraki iktidara bırakarak giden bir ülke olmuştur. Özelikle maslahatçı idareler, hükümetler, zor sorunları çözmek yerine, onu hep ötelemişlerdir. 20-30 yıl önce çözümlenmesi gereken meseleler bugünlere kalmıştır. Eğer bu sorunlar çözülecekse, biz de milletimizin bugün yaşadığı sıkıntıları bir sonraki döneme bırakmadan çözmek istiyorsak, bunun yolu istikrardır" dedi.

Bir seçim yılına girmiş bulunduklarını, şuan AK Parti'nin dışında istikrarı sağlayacak bir partinin bulunmadığını ifade eden Adalet Bakanı Çiçek, "Çünkü eski bilgilerle, eski yöntemlerle, eski siyaset anlayışıyla, yeni sorunları çözmenin imkanı yok. AK Parti'nin dışındaki partiler, eski yöntemi, eski usulü, eski üslubu, eski anlayışı temsil ediyor. Bunların hepsi de ya tek başına ya da kıyısından köşeden iktidar olmuş partilerdir. Hiç kimsenin 'ben Halep'te 40 arşın atladım, burada da atlarım' tarzında bir iddianın sahibi olmasına gerek yoktur. Bunların neyi ne kadar yaptıklarını bu millet biliyor ve arşivler gösteriyor. Dolayısıyla istikrarın adresi AK Parti'dir. Bu da Türkiye için bir şanstır. Türkiye, dünyanın ve Avrupa'nın delikanlısı diye bir yerde okudum. Türkiye'nin delikanlısı da AK Partidir" diye konuştu.

Aradan geçen 4 yıllık sürede, AK Parti iktidarının sağladığı istikrar sayesinde, imkansız olanların mümkün hale, çözülemez olanların çözülmekte olduğunu ifade eden Çiçek, "Bu tirendin, bu hızın devam etmesi lazım. Eğer bu noktada bir duraksamaya girersek, bugün bizimle beraber olanlar, onlar da bizi geçecek, biz yine gerilere düşmeye devam edeceğiz. Türkiye, uzunca süre 2. lig, 3.ligde oynayan takımlar gibi oldu. AK Parti iktidarının sağladığı istikrar sayesinde, 2003 yılından itibaren Türkiye 1. Ligde oynayan takım gibidir. Artık Türkiye ne yaptığı, ne yapacağı merak edilen bir ülkedir. Üzerinde hesap yapılandan daha çok, hesap yapanlar varsa, 'Türkiye burada nerede duruyor'un ince ince hesaplandığı bir ülke, bir güç haline gelmiştir. Hatta belli bölge ve sorunlar açısından Türkiye katkısı olmadan, o sorunları çözme imkanı da yoktur. Türkiye yatırım yapamayan bir ülkeydi, bugün yatırım yapıyor. Kalkınma hızı eksideydi, bugün kalkınması en yüksek derecede seyreden bir ülke olmuştur" ifadelerini kaydetti.

AK Parti'nin, Türkiye için hayati ve varlığına ihtiyaç duyulan bir parti olduğunu ve ülkenin sorunları demokratik yollardan çözülecekse, çözümü birlik beraberlik içerisinde, istikrar içerisinde yapılacaksa, bu adresin AK Parti olduğunu belirten Bakan Çiçek, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin her tarafında teşkilatı olan tek parti AK Parti'dir. Bazıları sadece Ankara'da konuşan, Ankara'da kendi çevresindeki bir grup insanla, gürültü, patırtı ile kendi varlığını ifade etmeyerek çalışıyor. Ama bunların Türkiye'nin önemli bir kısmında teşkilatları bile yok. Seslerinin fazla çıktığına bakmayın, bazıları Ankara'nın ne doğusuna, ne batısına, ne güneyine ne kuzeyine gidebilmiş değil. Ankara'da basın toplantıları yaparlar, orada bağırır çağırırlar. Ama Ankara'dan Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulma imkanı yok. Eğer ülkenin birliği ve bütünlüğü demokratik yollardan tesis edilecekse, partilerinin Türkiye partisi olması lazım. Partilerini Türkiye'nin her tarafında mensuplarının, benimseyenlerinin olması lazım. Bunun tek örneği vardır. O da AK Partidir. Onun için AK Parti bir kesimin, bir kısmın partisi değil, bir Türkiye partisi olarak mevcut siyasi yelpazede en önde olan yegane partidir. Bu istikrarın, birlik ve bütünlüğün devam etmesi lazım. Bu siyasi yapının daha da güçlenerek Türkiye'ye hizmet etmesi lazım. Bu da hepimizin gayretiyle olacaktır. Türkiye geriye dönük 4 yılda, kırılıp döküleni, yakılıp yıkılanı, heba edilen fırsatları yeniden derleyip toparlamaya ve Türkiye'ye bir vizyon koymaya çalıştı. Bunu büyük ölçüde de başardı. Bu anlayışla AK Parti iktidarının bir 5 yıl daha bu hizmetlerini sürdürmesi gerekir. Türkiye, ekonomik büyüklüğü ile 17. sıradadır. Bir 5 yıllık AK Parti iktidarıyla daha ilk 10 ülke içerisine girecektir. Ondan sonra da Türkiye'yi tutacak hiçbir güç yoktur."

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.