Yozgat 13. Sürmeli Şenlikleri Başladı

Yozgat 13. Sürmeli Şenlikleri Başladı

Yozgat 13.Uluslararası Sürmeli Şenlikleri başladı.

Yozgat 13. Sürmeli Şenlikleri Başladı

Yozgat 13. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri başladı.

Yimpaş AVM önünden Mehter Takımı eşliğinde yürüyüşle başlayan 13. Sürmeli Şenlikleri'ne Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Necati Şentürk, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Yusuf Başer, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'nda şenlik açılış programı düzenlendi. Şeniliğin açılış konuşmasını yapan Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, şenlik düzenlemekteki amaçlarının Yozgat'ı her yönüyle en iyi şekilde tanıtmak istediklerini söyledi. Daha sonra konuşan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ın köklü bir kültür ve geleneklere sahip olduğunu belirterek, bu kültürün gelecek nesillere taşınması ve onlara aktarılması yönünde düzenlene bu tür şenliklerin önemli olduğunu kaydetti. Yozgat Valisi Necati Şentürk de Sürmeli Şenliğinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Son konuşmayı yapan AK Parti Yozgat Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin geliştiğini buna paralel olarak da Yozgat'ın geliştiğini belirterek, "Biz istiyoruz ki Yozgatlı tüm hizmetlerden daha fazla yararlansın ama yılların eksiklerini bir anada kapatmak mümkün değil. Yozgat artık havaalanı olan şehirlerden biri olacak. Çalışmaları başlattık,teknik heyetler ilimize gelip gittiler, havaalanı olacak yerlere ilişkin etütler yapıldı. Alaca'ya giden yolun sağına havaalanı yapılacaktır. Bozok Yaylasının yiğit insanlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah 2015 yılında hızlı tren inşaatı tamamlanacak ve Yozgat halkı buradan Ankara'ya İstanbul'a hızlı trenle gitme imkanını bulacak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu ve Cirit gösterileri sunuldu. - YOZGAT