Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi - Haberler
Haberi Paylaş

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

Antalya’da ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur’ sloganıyla kapılarını açan 7. Geleneksel Yöresel Ürünler YÖREX Fuarı’na Döşemealtı Belediyesi, ‘Döşemealtı Halısı ve Narıyla’ katıldı.

Antalya'da 'Sizin Oraların Nesi Meşhur' sloganıyla kapılarını açan 7. Geleneksel Yöresel Ürünler YÖREX Fuarı'na Döşemealtı Belediyesi, 'Döşemealtı Halısı ve Narıyla' katıldı.

Antalya Ticaret Borsası tarafından 'Sizin Oraların Nesi Meşhur' sloganıyla kapılarını açan 7. Geleneksel Yöresel Ürünler YÖREX Fuarı sona erdi. Fuara 'Döşemealtı Halısı ve Narıyla' katılan Döşemealtı Belediyesi'nin standı vatandaşların yoğun ilgisini gördü. Belediye Başkanı Turgay Genç, standa gelen ziyaretçilere İlçenin sosyal, ekonomik ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

Döşemealtı standına gelen ziyaretçilere yeni mahsul nar suyu ikramı yapılırken diğer taraftan da Döşemealtı halısının dokunduğu el tezgahı kuruldu. Ziyaretçiler, nar suyunu içerken dünyaca ünlü Döşemealtı halısının dokunma tekniğini izleme fırsatı buldu. Döşemealtı standını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarından İsmail Yücel, Vali Münir Karaloğlu, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, CHP Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Budur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Sanatçılar Safiye Soyman ve Faik Öztürk ile on binlerce vatandaş ziyaret etti.

Döşemealtı standında ziyaretçilere aşure ikramı yapıldı. 29 Ekim tarihinde ise; yaklaşık 500 kişiye Türk bayrağı dağıtılarak Cumhuriyet Bayramı coşkusu YÖREX fuarına taşındı.

Döşemealtı standını ziyaret eden misafirlere bu yıl 500 kilogram taze sıkılmış nar suyu ikramı yapıldı ve yaklaşık 2 ton yeni toplanmış nar hediye edildi. Döşemealtı halısını mercek altına alan iş adamlarına da ters düğüm yöntemiyle dokunan ve kullanıldıkça değer kazanan halı ile ilgili bilgiler verildi.

Bu yıl ki Yöresel Ürünler Fuarı'nda Döşemealtı'nın ve yöresel değerleri olan halı ile narın tanıtımını yaptıklarını söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, "Antalya'nın yeni ilçesiyiz, binlerce yıldır devam eden geleneklerimizi, on binlerce yıllık tarihimizi tanıtmaya özen gösteriyoruz. Amacımız yöresel değerlerimiz başta olmak üzere tüm niteliklerimizi her platformda tanıtmak. Böylesine güzel bir organizasyonu 7 yıldır sürdüren başta Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandıran devlet erkanına, siyasilerimize, bürokratlarımıza, iş adamları, sanatçılar ve özellikle de halkımıza şükranlarımı sunarım" dedi. - ANTALYA

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

Yörex'de Döşemealtı Standına Yoğun İlgi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title