Yöreselden, Dünya Mutfağına "MAAİLE" - Haberler
Haberi Paylaş

Yöreselden, Dünya Mutfağına "MAAİLE"

Bültenler - Güncel
Yöreselden, Dünya Mutfağına

Damak tadına hitap eden her ürünün menüde bulunduğu Maaile Lokantası, mevsim sebze ve meyvelerini kullanmaya özen gösteriyor.

İzmir'in en işlek semtlerinden biri olan Bayraklı'da samimi ve sıcak ortamı butik mutfak tarzıyla müşterilerini karşılayan Maaile Lokantası, kısa süre içerisinde uğrak ve tercih edilen bir mekan oldu.

Ege Mutfak Zirvesi ödüllü aşçı Aydan Sağlam'ın KOSGEB desteğinin yanı sıra evini Maaile Lokantası için sermaye olarak kullanmasıyla hayata geçti.

Kadın girişimcilere güzel bir örnek oluşturan Aydan Sağlam ve kız kardeşi Aylan Sağlam, yöresel ve dünya mutfaklarını İzmirliler'e tanıtmaya devam ediyor.

Yediden yetmişe her damak tadına hitap edebilen Maaile Lokantası, Adliye binasına yakın konumuyla özellikle avukatlar, hukuk büroları, bilirkişiler ve hakimleri kendine çekiyor.

Her gün özenle hazırlanan menüsünde genellikle Malatya, Gaziantep, Ege, Karadeniz, Orta ve Doğu Anadolu'nun yöresel yemekleri, İtalyan, İspanyol, Fransız gibi dünya mutfaklarından seçmelerin yanısıra Osmanlı mutfağının ünlü Hünkar Beğendi, Zerde, Soğan Çorbası, Kayısılı ve Kestaneli Pilav, Erikli Kuzu Gerdan ve klasik Türk Mutfağının Mantı, İçli Köfte, Ali Nazik, Hasan Paşa Köfte, Kuzu İncik, Elbasan Tava, Kaburga Dolması, Yaprak Sarması gibi çeşitleriyle adından söz ettirerek rağbet görüyor.

Sosyal medyayı etkin kullanımıyla da farkını ortaya koyan Maaile Lokantısı, günün menüsünü bir gün önceden Facebook üzerinden takipçileriyle paylaşarak ulaşabilirliğini ve popülaritesini arttırıyor. Sürekli müşterileri ise mail yoluyla hergün menu hakkında bilgi alıyor.

Kadınların toplumda daha fazla sorumluluk alması ve daha fazla söz sahibi olması gerektiğini belirten işletmeci Aydan Sağlam, "Kadınlar günlük hayatta girişimci olmaktan korkmamalılar. Şahsımı örnek göstermek gerekirse, bir kadın gerçekten istediği takdirde başaramayacağı bir şey olmadığını biliyorum. Hizmete girdiğimiz günden beri yemek çeşitlerimiz sürekli değişip gelişirken, malzeme özenimiz, hijyen konusundaki titizliğimiz ve güleryüzlü hizmet anlayışımız değişmeden devam ediyor. Şubeleşerek gibi bir fikrim yok ancak hedefim kaliteden ödün vermeden Maaile'nin adını tüm dünyaya duyurabilmek" dedi.

Bültenler - Güncel

Bayraklı, İzmir, Ege, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title