Yönetmen Özpetek'e İtalya'dan 'Barocco' Ödülü

Yönetmen Özpetek'e İtalya'dan 'Barocco' Ödülü

İtalya'nın Güneyindeki Puglia Bölgesinde Bu Yıl 38. Kez Düzenlenen 'Barocco Ödülü' Töreninde Yönetmen Ferzan Özpetek, Son Filmi 'Bir Ömür Yetmez' ile Ödüle Layık Görüldü.

Yönetmen Özpetek'e İtalya'dan 'Barocco' Ödülü

İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde bu yıl 38. kez düzenlenen ''Barocco Ödülü'' töreninde yönetmen Ferzan Özpetek, son filmi ''Bir Ömür Yetmez'' ile ödüle layık görüldü.

İtalya Devlet Televizyonu RAI'den canlı olarak yayınlanan Lecce kentindeki ödül töreninde Ferzan Özpetek'e ödülünü, ''Bir Ömür Yetmez'' filmiyleyeniden yıldızı parlayan İtalyan sinema sanatçısı Ambra Angiolini verdi.

''Hayran olduğum yönetmen'' diye nitelendirdiği Özpetek'e filminde kendisini oynattığı için teşekkür eden Ambra, filmdeki performansını Türk yönetmene borçlu olduğunu söyledi.

Özpetek de, filmlerine her zaman büyük ilgi gösteren Puglia halkıyla çok sıcak ilişkileri olduğunu belirterek, bu ödülün kendisine verilmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Catherine Deneuve, Gianna Nannini ve Eleonora Abbagnato gibi birçok ünlü sanatçının katıldığı gecede tenor Andrea Bocelli ve yönetmen Giuseppe Tornatore de ''Barocco Ödülü'' alanlar arasındaydı.

Kaynak: AA