Yönetici Asistanlığı Kursu İşadamlarından İlgi Gördü
Haberler » Güncel » Haber

Yönetici Asistanlığı Kursu İşadamlarından İlgi Gördü

Fatsa Sanayici ve İşadamları Derneği (Fasiad)'nin, Türkiye İş Kurumu ve Ordu İl Müdürlüğü İşbirliği ile Açılan Yönetici Asistanlığı Meslek Edindirme Kursu, Fatsalı İşadamlarından Büyük İlgi Gördü.

Yönetici Asistanlığı Kursu İşadamlarından İlgi Gördü

Fatsa Sanayici ve İşadamları Derneği (Fasiad)'nin, Türkiye İş Kurumu ve Ordu İl Müdürlüğü işbirliği ile açılan Yönetici Asistanlığı Meslek Edindirme Kursu, Fatsalı işadamlarından büyük ilgi gördü.

Dernek binasında verilecek kursun açılış törenine katılan ilçe bürokrasisi ile işadamları, bölgenin en büyük eksikliklerinden birinin meslek edindirme kurslarının yetersizliği olduğunu vurguladı. Kursun açılışına katılan Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, hangi sektörde olursa olsun işin iyi bilinmesi, çalışanın da nitelikli olması gerektiğini söyledi. Bu nedenle bu tür kursların önemli olduğunun altını çizen Kaymakam Yurdaer, "Nitelikli elemanlar bu tür kurslarda yetişiyor. Okul eğitimini tamamlamış tüm gençlerimize çağrıda bulunuyorum. Gelin bu kurslarda bir alanda uzmanlaşın. Buralardan aldığınız belge ve sertifikalarla daha kolay iş bulma imkanına sahip olacaksınız." dedi.

Dünya genelinde en büyük sorunun işsizlik olduğunu hatırlatan Fatsa Belediye Başkanı Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Bunun da üzerinde en büyük problem 'ne iş yaparım' mantığıdır. 'Ne iş olsa yaparım değil, ben şu işi iyi yaparım' demeliyiz. Bunun için mesleki eğitimin önü açılmalı. Danıştay'ın aldığı karar en çok sanayi sektörünü mağdur etmiştir. Bu yönde gayret gösteren YÖK başkanımızın çalışmalarını takdirle karşılıyoruz." şeklinde konuştu.

Fasiad Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gül de meslek edindirme kapsamında üçüncü kursu açmaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi. Bölgemizde en büyük eksikliklerden birinin meslek edindirme kurslarının yetersizliği olduğunu söyleyen Gül, "İşsizliğin had safhada olduğu bir dönemde işletmeler kalifiye eleman bulamamaktan şikayet etmektedir. Bu nedenle vasıfsız, işsiz gençlerin kalifiye eleman haline getirilmesi gerekmektedir. Bu açıdan mesleki eğitimleri önemsiyoruz. Şimdi düzenleyeceğimiz yönetici sekreterliği kursu ile büyük bir eksikliği tamamlamış olacağız. İşletmelerin ihtiyacı olan hem ön muhasebe bilgisine hem de iyi birer sekreterlik bilgisine sahip elemanlar yetiştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Törende, İş-Kur Ordu İl Müdürü Mehmet Döktür'ün yanı sıra çok sayıda işadamı ve sivil toplum örğütü temsilcileri hazır bulundu. (CİHAN)