Yonca Evcimik Deveye Bindi (2)

Yonca Evcimik Deveye Bindi (2)

Mandalina FESTİVALİ SONA ERDİ Bitez Belediyes'inin 7'ncisi düzenlenen mandalina festivali çeşitli gösteriler ve yarışmalarla sone erdi.

Yonca Evcimik Deveye Bindi (2)

Mandalina FESTİVALİ SONA ERDİ

Bitez Belediyes'inin 7'ncisi düzenlenen mandalina festivali çeşitli gösteriler ve yarışmalarla sone erdi. Bitez Belediye Binası önünde devam eden festivalde, en iyi mandalina üreticisi, mandalina reçeli ve mandalina güzeli yarışması düzenlendi. Yerel sanatçıların sahne aldığı, Bodrumluların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerinde katıldığı festival renkli görüntüler sahne oldu. Festivalde katılanlara bol bol mandalina ikram edildi. "Yetenek Sizsiniz" adlı programda bateri şovuyla tanınan Bodrumlu 5 yaşındaki Baha Bayırlı'da mini bir gösteri sunarken, mandalina güzeli yarışmasının adayları ile olan diyalogu izleyenleri güldürdü.

Festivalin ikinci günü sunuculuğunu Serdar Karlıova ile Miss Model of Turkey 2012 ikinci güzeli Yağmur Ayaz'ın yaptığı etkinliklerde çeşitli dans ve halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Jüri üyeleri arasında Karikatürist Bedri Koraman, modacı Canan Serter, Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon'un bulunduğu Mandalina Güzeli Yarışmasını, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi 19 yaşındaki Aybüke Donka kazandı. Donka'ya tacını Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez taktı. Güzellik yarışması ve diğer yarışmalarda ilk üçe girenlere çeşitli hediyeler verildi. Festivalde, mandalina ağaçlarının kiraya verilerek ekonomik değer oluşturmanın amaçlandığı proje hayata geçirildi. - Festivalde

Kaynak: DHA