Yolu Kapalı Köydeki Diyaliz Hastası Kurtarıldı

Yolu Kapalı Köydeki Diyaliz Hastası Kurtarıldı

Yolu Kapalı Köydeki Diyaliz Hastası Kurtarıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Sağlık

Rize'nin Çayeli ilçesinde yolu kardan dolayı kapanan köyde bulunan diyaliz hastası, belediye ekiplerince yol açıldıktan sonra evinden alınarak hastaneye götürüldü

Rize'nin Çayeli ilçesinde yolu kardan dolayı kapanan köyde bulunan diyaliz hastası, belediye ekiplerince yol açıldıktan sonra evinden alınarak hastaneye götürüldü.

İlçenin Büyükköy beldesine bağlı Armutlu köyünde yaşayan 65 yaşındaki diyaliz hastası Aysel Yıldırım, il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle köy yolunun kapanması sonucu hastaneye gidemedi.

Yıldırım ailesinin talebi üzerine harekete geçen Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kapalı köy yolunun açılması için belediyeden yardım istedi. Belediye ekiplerinin yolu açmasının ardından Yıldırım, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) aracıyla evinden alındı.

Rize Devlet Hastanesi diyaliz merkezine götürülerek tedavi altına alınan Aysel Yıldırım, kar yağışı sona erene kadar merkezde kalacak.

Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, il genelinde özellikle yüksek kesimlerde yaşayan ve kar engeli dolayısıyla diyaliz hizmetine ulaşmakta zorluk çeken tüm hastaları, Rize Devlet Hastanesi ve ilçelerdeki hastanelerde kar engeli ortadan kalkıncaya dek misafir olmaya davet ettiklerini belirterek, "İsteyen vatandaşlarımızın 112 Acil Servis hattı ya da Rize Sağlık Müdürlüğünü arayarak bize ulaşmaları yeterli olacaktır. Gerek İl Ambulans Servisi Başhekimliğimiz bünyesindeki 112 ambulanslarımızı gerekse Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde bulunan tüm araçları yoğun kış şartlarında mağdur olmamaları için hastalarımızın hizmetine sunduk. Tüm hastalarımıza gece gündüz, kar kış demeden hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Aysel Yıldırım ise kendisine yardımcı olan sağlık ekipleri ve hastane çalışanlarına teşekkür ederek, "Allah devletimizden razı olsun" ifadesini kullandı. - Rize

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title