"Yolsuzluklarla Mücadeleye Devam"

"Yolsuzluklarla Mücadeleye Devam"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İki Aylık Aradan Sonra Partisinin Grup Toplantısında Konuştu. Basına Kapalı Olarak Gerçekleşen Toplantıda Erdoğan'ın gündeminde CHP ve yolsuzluklar vardı.işte o konuşma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki aylık aradan sonra partisinin grup toplantısında konuştu. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda Erdoğan, son günlerde CHP tarafından partisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarına karşı, "Kimse bu konuda bize ahkam kesmesin. AKP'nin 6 yıllık iktidarında yolsuzluklar konusunda dünyada 77. sıradan 58'e düşüldü. Biz bu mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

TBMM'nin 23. Dönem 3. Yasama Yılı'nın açılış törenlerinden sonra partisinin grubunu toplayan Erdoğan yaklaşık bir saat basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda milletvekillerine birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Erdoğan, son günlerde CHP tarafından partisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarına karşı, ". AKP'nin 6 yıllık iktidarında yolsuzluklar konusunda dünyada 77. sıradan 58'e düşüldü. Biz bu mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

-"KİMSE BİZE AHKAM KESMESİN"-

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Erdoğan, "Eşinin mal varlığını açıklıyor. Önce bir kendisininkini açıklasın. Partimizin 6 yıllık iktidarında yolsuzlukla mücadele konusunda dünya listelerinde 77. sırada iken Türkiye bu 6 yılda 58. sıraya düştü. Yolsuzlukla mücadelede bundan sonra daha etkin olacağız. Kimse yolsuzluk konusunda bize ahkam kesmeye kalkmasın" dediği öğrenildi.

Erdoğan, Avrupa Birliği konusunda bundan sonra daha aktif olacaklarını bu konuda Meclis'in üzerine düşen görevi yapacağını milletvekillerinin bu konuda daha çok çalışmalarını istediği kaydedildi.

-"DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN"-

Erdoğan, son günlerde muhalefet partisi CHP'yi kast ederek, AKP'ye karşı bir karalama kampanyası içerisinde olduklarını bu kampanyaya karşı milletvekillerinden birlik ve beraberliklerini bozmamalarını istedi. Erdoğan, milletvekillerinden dedikodulara kulak asmamalarını istedi.

-"GECE YOLCULUĞA ÇIKMAYIN"-

Erdoğan, bu akşam seçim bölgelerine dönecek milletvekillerini de, "Gece yolculuğa çıkmayın" konusunda uyararak, "Bayram dönüşü yollar kalabalık olur, onun için gece yolculuğa çıkmayın dikkatli olun" uyarısında bulundu. (ANKA)

(BK/ZG)