Yolören Köyü'ne Yeni Cami

Balıkesir'in Edremit İlçesine Bağlı Yolören Köyü'nün 55 Yıllık Virane Camini Gören Edremit Müftülüğü, Köyde Yeni Bir Caminin Temelini Attı.

Yolören Köyü'ne Yeni Cami

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Yolören Köyü'nün 55 yıllık virane camini gören Edremit Müftülüğü, köyde yeni bir caminin temelini attı.

210 haneli ve yaklaşık bin kişinin yaşadığı Yolören Köyü'ndeki duvarları çatlayan ahşap camiyi kullanamadıklarından yakınan köylülerin yardımına Edremit Müftüsü Ramazan Tekin yetişti. Köyde kurulan Yolören Köyü Camisi Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile müftülüğün çabalarıyla, eski caminin arka kısmına yeni bir cami yapılması için harekete geçildi. Yeni yapılan camiinin temeli dualarla atıldı. Müftü Ramazan Tekin, "Köyümüzün cami ihtiyacını gördük ve harekete geçtik. Köy derneği ile müftülüğümüz ortak çalışmalarda bulundu ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tip projelerine uygun Osmanlı modeli, tek minareli ve kubbesi olan bir cami yapacağız. Şu anda 15 ton demir kullanıldı ve tahminen inşaatımızda 45 ton demir harcanacaktır. İnşaatın temelini hayırlısıyla attık ve hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor" dedi.

Cami inşaatına yardımda bulunmak isteyenlerin derneğin Ziraat Bankası 499864095001 hesabına para yatırabilecekleri bildirildi.

(SŞ-MŞ) 04.04.2008 16:35 TSİ