Yolcular Uçağa Tartılarak Alındı

Yolcular Uçağa Tartılarak Alındı

Siirt -İstanbul Seferini Yapan Atlasjet Firmasına Ait Uçak, Sıcak ve Rüzgarın Uçuş Güvenliğini Tehdit Etmesi Nedeniyle Biletli 70 Yolcudan 34'ünü Alarak Uçtu.

Yolcular Uçağa Tartılarak Alındı

Siirt-İstanbul seferini yapan Atlasjet firmasına ait uçak, sıcak ve rüzgarın uçuş güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle biletli 70 yolcudan 34'ünü alarak uçtu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Siirt Meydan Müdür Vekili Ferit Tanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 15.00'te Ankara aktarmalı Siirt-İstanbul seferini gerçekleştirmesi gereken uçağa sıcak ve rüzgarın uçuş güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle biletli 70 yolcudan 34'ünün tartılarak alındığını söyledi.

Atlasjet temsilcileri ise pistin aşırı ısınması ve rüzgar nedeniyle uçuş güvenliğini tehlikeye düşürmemek için uçağın belirli bir ağırlıkta havalanmak zorunda kaldığını belirterek, ''Pilotun uyarısı nedeniyle yolcuları sırayla uçağa tartarak aldık. Uçaktaki ağırlık belirli bir seviyeye ulaşınca, biletli 70 yolcudan, ancak 34'ünü alabildik. Binen yolcuların bagajları da uçağa alınmadı. Uçak 34 yolcuyla havalandı'' dediler.

Kaynak: AA