Yoklukla Mücadele Eden Aileye 'Evden Çık' Baskısı

Yoklukla Mücadele Eden Aileye 'Evden Çık' Baskısı

Konya'nın Ahırlı İlçesine Bağlı Çiftlik Köyünde İkamet Eden 6 Nüfuslu Çetin Ailesi, Fakirliğin Vermiş Olduğu Sıkıntılar Yanında Şimdi de Ev Sahibi Tarafından Evden Çıkarılmak İsteniyor. Bir Ayağı 10 Yaşında İken Sakat Kalan ve O Günden Bu Yana Başkalarının Koyunlarına Bakarak Geçimini Sağlayan Mehmet Ali Çetin (42), Eşi ve Dört Çocuğu ile Birlikte Ev Sahibi Tarafından Evden Çıkarılmak İsteniyor.

Yoklukla Mücadele Eden Aileye 'Evden Çık' Baskısı

Konya'nın Ahırlı ilçesine bağlı Çiftlik köyünde ikamet eden 6 nüfuslu Çetin ailesi, fakirliğin vermiş olduğu sıkıntılar yanında şimdi de ev sahibi tarafından evden çıkarılmak isteniyor. Bir ayağı 10 yaşında iken sakat kalan ve o günden bu yana başkalarının koyunlarına bakarak geçimini sağlayan Mehmet Ali Çetin (42), eşi ve dört çocuğu ile birlikte ev sahibi tarafından evden çıkarılmak isteniyor.

Uzun zamandır kimsenin kendisine iş vermediğini ve çocuklarının bir lokma ekmeğe muhtaç kaldığını dile getiren Çetin, 8. sınıftan terk olan büyük kızını da sırf fakirlikten dolayı okuldan aldığını söyledi. Çocukları ile birlikte barındığı evden ev sahibi tarafından çıkarılmak istendiğini dile getiren acılı baba ne yapacağını, kime gideceğini bilmediğini söyledi.

Evde yiyecek bir kuru ekmeği dahi çoğu zaman bulamadıklarını sözlerine ekleyen Çetin, ''İki ineğim var, onlar da olmazsa çocuklarım hepten aç kalacak. Bir ayağım sakat, her işe almıyorlar. Tahsilim de yok. Elimden çobanlıktan başka bir iş gelmiyor. Ne olur bize yardımcı olun. Önümüz kış, kimin kapısına gidelim, kimden yardım isteyelim bilmiyoruz'' dedi.

Ev sahibinin hakaretler ettiğini ve kendileini zorla evden çıkarmak istediklerini belirten gözü yaşlı anne Ümmühan Çetin de ''Kaderimizle baş başa bırakıldık. Şuracıkta ölsek kimsenin haberi olmayacak. İnsanlık öldü mü, yok mu bir hayır sahibi. Biz dört çocukla evsiz barksız ne yaparız'' dedi.