YÖK Başkanı Özcan'dan Açıklama

YÖK Başkanı Özcan'dan Açıklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Meslek Liselerine Uygulanan Katsayıya İlişkin Konuların İmam Hatip Liselerine İndirgenmesinin Yanlış Olduğu Belirtti.

YÖK Başkanı Özcan'dan Açıklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, meslek liselerine uygulanan katsayıya ilişkin konuların imam hatip liselerine indirgenmesinin yanlış olduğu belirtti.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan yaptığı yazılı açıklamada, bazı haber sitelerinde, bir haber ajansı kaynak gösterilerek yer verilen ve kendisine atfedilen bazı sözlerle ilgili olarak açıklama yapılma ihtiyacı duyulduğunu belirtti. Açıklamada, Yusuf Ziya Özcan'ın, TBMM'de katıldığı toplantıda verilen ara esnasında Milletvekili Muharrem İnce ile görüşme yaptığı ve bu görüşme esnasında Muharrem İnce'nin soruları üzerine çeşitli konulara değinilmiş olduğu belirtildi. İkili sohbet esnasında bazı konularda samimi fikirlerin açıklandığını bildiren YÖK Başkanı Özcan, "Bu görüşmeyi her ne kadar kendileriyle yapılan bir görüşme şeklinde olmasa da çevrede bulunan bazı gazeteciler izlemişlerdir. Bu esnada meslek liselerine uygulanan katsayıya ilişkin soru üzerine Yükseköğretim Kurulu Başkanı tarafından, ne zaman bu konuya değinilse konunun imam hatip liselerine indirgendiği, bunun son derece yanlış olduğu dile getirilmiştir. İki kişi arasında gerçekleşen ve özü bundan ibaret olan bu sohbetin bazı yayın organlarında yanlış anlaşılmalara imkan verecek şekilde haber konusu yapıldığı görülmüştür" dedi.

(MV-NÇ-Y)