Yılmaz Temaslarına Demirel'le Başladı

Yılmaz Temaslarına Demirel'le Başladı

Merkezde Yeni Bir Yapı İçin Temaslarda Bulunacağını Açıklayan Eski Başbakan Mesut Yılmaz, 36 Saatliğine Geldiği Başkent'te İlk Olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel İle Görüştü.

Yılmaz Temaslarına Demirel'le Başladı

Merkezde yeni bir yapı için temaslarda bulunacağını daha önce açıklayan eski Başbakan Mesut Yılmaz, ilk görüşmesini 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile yaptı.

Yılmaz, Demirel'i Güniz Sokak'ta bulunan konutunda ziyaret etti. Normalde bir saat olarak öngörülen görüşme planlananın dışına taşarak 1 saat 15 dakika sürdü. Güniz Sokak'taki Demirel-Yılmaz görüşmesi baş başa gerçekleşti.

Yılmaz'ı salonun girişinde "hoş geldiniz" diye karşıladı. Yılmaz ise Demirel'e "sağ olun" dedi. İkili basına poz verdikten sonra görüşme basına kapandı.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, "Siyasete yeniden dönmeye karar verdiğimi daha önce açıklamıştım. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanı'nın görüşlerini almak için kendilerini ziyaret ettim. Çok değerli görüşleri oldu. Onların hepsini değerlendireceğim. Şu aşamada bunun dışında hiçbir açıklama yok" diye konuştu.

Temasları olup olmayacağı sorusuna ise Yılmaz, "Temaslarım var ama kurumlarla değil kişilerle" yanıtını verdi. Yılmaz, bu akşam partili arkadaşları ile bir araya geleceklerini söyledi.