Yılmaz Erdoğan, Yılın En Çok Konuşulan Oyuncusu Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Yılmaz Erdoğan, Yılın En Çok Konuşulan Oyuncusu Oldu

Yılmaz Erdoğan, Yılın En Çok Konuşulan Oyuncusu Oldu
ANKA - Haberler | Güncel

BKM'nin kurucusu ve pek çok sinema projesinde de görev alan Yılmaz Erdoğan, yılın en çok konuşulan oyuncusu oldu Medya Takip Merkezi (MTM), 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle, 2011 yılında medyanın tiyatro sektörüne ayırdığı payı inceleyerek,...

BKM'nin kurucusu ve pek çok sinema projesinde de görev alan Yılmaz Erdoğan, yılın en çok konuşulan oyuncusu oldu Medya Takip Merkezi (MTM), 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle, 2011 yılında medyanın tiyatro sektörüne ayırdığı payı inceleyerek, "yılın medyada en çok yer alan tiyatroları, tiyatro oyunlarını ve tiyatro oyuncuları"nı tespit etti. BKM'nin kurucusu ve pek çok sinema projesinde de görev alan Yılmaz Erdoğan, yılın en çok konuşulan oyuncusu oldu.

MTM'nin hazırladığı rapora göre, Yılmaz Erdoğan, yıl boyunca basına 5 bin 578 haberle yılın en çok konuşulan oyuncusu oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) ve Müjdat Gezen Tiyatrosu'nun kurucusu olan Müjdat Gezen de 2011'de 4 bin 580 haber, yazı ve görüntüyle gündeme geldi. Gezen'i, 4 bin 63 haberle BKM'deki oyunlarının yanı sıra, farklı sinema filmlerinde de boy gösteren oyuncu Demet Akbağ takip etti.

-YILIN MEDYADA EN ÇOK YER ALAN TİYATRO OYUNU "CAM"-

Yılın en fazla haber olan tiyatro oyunu, medyada 518 haber ve yazıyla Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer'in rol aldığı "Cam" olarak belirlendi. "Cam"ı, 506 haberle Çarlık Rusya'sının son dönemlerini işleyen "Vanya Dayı" takip etti. "Şu Çılgın Türkler" ise 296 haberle üçüncü sırada yer aldı.

-YILIN MEDYADA EN ÇOK YER ALAN TİYATROSU "İBB ŞEHİR TİYATROLARI"-

MTM'nin raporuna göre, 2011'de medyaya en fazla konu olan tiyatro, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları oldu. 2011 Afife Tiyatro Ödülleri'nde 5 farklı dalda ödül kazanan İBB Şehir Tiyatroları, yıl boyunca 3 bini aşkın sayıda haber, yazı ve görüntüde yer aldı. İBB Şehir Tiyatroları'nı, 2 bin 909 haberle Ankara Devlet Tiyatrosu (ADT) izledi. 12 dalda belirlenen Geleneksel Tiyatro Ödülleri'nin 9'unu alan ADT, yıl içerisinde gerçekleştirdiği Anadolu turneleriyle de farklı illerde sanatseverlerle buluştu. İstanbul devlet Tiyatrosu da 2 bin 116 haberle üçüncü sıraya yerleşti. - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları, Yılmaz Erdoğan, 27 Mart, Politika, Güncel, Haber

title