Yılmaz Erdoğan Tahtını Kaptırıyor!

Yılmaz Erdoğan Tahtını Kaptırıyor!

Yılmaz Erdoğan 'Filmleri En Çok İzlenen Yönetmen' Sıfatını Kaybetmek Üzere. Üç Yıldır Film Çekmeyen, Altı Ay İçinde İki Yeni Projesini Erteleyen Erdoğan'ın Yerini Cem Yılmaz ile Togan Gökbakar Almak Üzere

Yılmaz Erdoğan Tahtını Kaptırıyor!
13.12.2008 21:35 | Son Güncelleme: 13.12.2008 21:35

YILMAZ ERDOĞAN 'FİLMLERİ EN ÇOK İZLENEN YÖNETMEN' SIFATINI KAYBETMEK ÜZERE. ÜÇ YILDIR FİLM ÇEKMEYEN, ALTI AY İÇİNDE İKİ YENİ PROJESİNİ ERTELEYEN ERDOĞAN'IN YERİNİ CEM YILMAZ İLE TOGAN GÖKBAKAR ALMAK ÜZERE

Türk filmlerinin ivme kazanmasında, 2001 yapımı 'Vizontele'nin önemli bir yeri olmuştu. Yılmaz Erdoğan'ın hem yönettiği, hem oynadığı film; 3 milyon 308 bin kişi tarafından izlenerek o güne kadar en çok bilet kesilen yapım olmuştu. Erdoğan'ın 2003'de yaptığı 'Vizontele Tuuba' ise 2 milyon 894 bin kişi tarafından izlenmişti. 2005'teki 'Organize İşler'e ise 2 milyon 600 bin kişi ilgi gösterdi.

İki filmini erteledi

Giderek izleyici kaybetse de bu üç film Yılmaz Erdoğan'a 'Filmleri en çok izlenen yönetmen' sıfatını kazandırdı. Erdoğan'ın üç filminin toplam izleyici sayısı 8 milyon 802 bine ulaştı. Erdoğan, geçtiğimiz yıl iki ayrı filmin hazırlıklarına başladı. Bunlardan ilki, Nurgül Yeşilçay'la başrolü paylaşacağı 'Vizontele 3'tü. Ancak Erdoğan, filmin çekimleri öncesinde bir halı saha maçında ayağını çatlattı. Ayağı alçıya alınınca da, filmi erteledi. İkinci proje ise, yine Nurgül Yeşilçay'ın rol alacağı bir aşk filmi olan 'Bağbozumu' idi. Filmin çekimlerine eylül ayında başlanacaktı ama bir türlü olmadı. Yılmaz Erdoğan bu kez mevsimi kaçırdıkları için çekimleri gerçekleştiremediklerini açıkladı.

Yılmaz iddialı geliyor

Erdoğan şimdi 'filmleri en çok izlenen yönetmen' sıfatını kaybetmek üzere. Çünkü gösterimdeki 'A.R.O.G.'un yönetmeni Cem Yılmaz'ın birkaç hafta sonra bu sıfatın yeni sahibi olma olasılığı çok yüksek. Yılmaz'ın bu sıfatı kazanması için 'A.R.O.G.'u 2 milyon 2 bin bir kişinin daha izlemesi gerekiyor. Yılmaz Erdoğan'ın bu konudaki diğer rakibi ise gişe rekortmeni 'Recep İvedik'in yönetmeni Togan Gökbakar. Genç yönetmen, 'Recep İvedik 2'nin çekimlerini tamamladı. 12 Şubat'ta gösterime girecek olan film, ilki kadar ilgi görürse Erdoğan, 'filmleri en çok izlenen yönetmen' payesini kaybedebilir.

Kaynak: Gecce

title