Yılın Öğretmeni Seçildi

Yılın Öğretmeni Seçildi

Erzurum'daki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 3. Sınıf Öğrencisi Derya Akkuş (9) Ablası ile Birlikte Sınıf Öğretmeni Olan Nurşen Aras Sayesinde Görebiliyor.

Yılın Öğretmeni Seçildi

Erzurum'daki Mustafa Kemal ilköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Derya Akkuş (9) ablası ile birlikte sınıf öğretmeni olan Nurşen Aras sayesinde görebiliyor. İki kızkardeşi kornea nakli yaptırarak görmesini sağlayan Nurşen Aras, AK Parti Erzurum Kadın Kolları tarafından yılın öğretmeni seçildi.

Merkez Palandöken İlçesinde oturan ve birinci sınıfta Derya Akkuş'un, görmede sıkıntı yaşadığını tespit eden öğretmeni Nurşen Aras, Erzurum'daki hastaneler ve göz doktorlarıyla temasa geçti. Akkuş ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için 10 yıllık öğretmen ve evli iki çocuk annesi Nurşen Aras, öğrencisini hastaneye götürerek tedavi ettirdi. Doktorun göz nakli yapılması gerektiğini söylediği Derya Akkuş olanlardan habersiz öğretmeni ile birlikte okula geldi. Akşam eve gittiğinde konuyu eşine anlatan Nursen Aras, Akkuş'a kornea nakli yaptırmak için çevrelerindeki işadamlarıdan para yardımı topladı. İstanbul'daki Dünya Göz Hastanesi ile görüşen Nursen öğretmen durumu doktorlara anlattı. Doktorların 'çocukları görmemiz lazım' dediği Nurşen Aras, Derya ile 18 yaşındaki ablası Gülşahı da alarak İstanbul'a gitti. Gülşah'ta göz tansiyonu hastalığının da çıkması üzerine masraflar 40 bin lirayı geçti. Bunun üzerine Nurşen Aras Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer'e durumu anlatarak kalan parayı tamamladı. Kızkardeşlere kornea yaptırarak görmelerini sağlayan Nursen Aras çok mutlu olduğunu söyledi.

YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ

AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Nimet Aydemir ve bir grup kakın tarafından okulda ziyaret edilen Nurşen Aras yılın öğretmeni seçildiği haberini alır almaz duygulu anlar yaşadı. Sınıfda plaket ve çiçek verilen öğretmen Nurşen Aras, "Ben bir şey yapmadım. Asıl yılın öğretmeni köylerde görev yapan öğretmen arkadaşlarımız" dedi. Gözüne kornea nakli yapılan Gülşah'ın İstanbul'da son kontrollerden geçtiğini, Derya'nın ise nakillerinin tamamlandığını anlatan Nurşen öğretmen, "Derya'nın şu anda gözlerinde kayma oluyor. Bu konuda Erzurum'daki doktorlarla görüştük. 5 bin liraya mal olacak son ameliyatı da burada yaptıracağız" dedi.

Öğretmeni Nurşen Aras'a sınıftaki tahtahaya 'Öğretmenin seni çok seviyorum' diye yazarak teşekkür eden Derya Akkuş, gözlerinin şimdi daha iyi gördüğünü söyledi.