YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri

Yıldız Teknik Üniversitesi haber, Yıldız Teknik Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Teknik Üniversitesi - 02.05.2020
İBB 'de Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü'ne atama
Serap Timur kimdir? Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Serap Timur, 1994 yılında Yüksek Lisans, 2001 yılında doktora çalışmasını tamamlayarak Doktor unvanı aldı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 21.04.2020
TELKODER'in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu
Okutan, 1996'da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 10.04.2020
YTÜ, Kovid-19'a karşı aşı geliştime çalışmalarına başladı
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonuna karşı aşı geliştirilmesi için çalışmalara başlandığını bildirdi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 09.04.2020
KORONAVİRÜS HASTALARINA YEMEK VE İLAÇ SERVİSİ ROBOT İLE YAPILIYOR
KORONAVİRÜS salgını sürecinde hastalarla sürekli temas halinde olan sağlık çalışanları için İstanbul Üniversitesi TETLab ve Yıldız Teknik Üniversitesi ekibi hastalara yemek, ilaç ve su servisi yapan robot geliştirdi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 08.04.2020
FETÖ'NÜN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ YAPILANMASI DAVASI YARGITAY'DA BOZULDU
FETULLAHÇI Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen 9'ar yıl hapis cezası, Yargıtay'da...
Yıldız Teknik Üniversitesi - 06.04.2020
Kovid-19 salgını anlam yıkımına mı yoksa yeni bir anlamlandırmaya mı yol açacak?
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kişisel, toplumsal, ulusal ve küresel düzeyde tüm anlamlandırma mekanizmalarımızı sarsan, hatta yıkıma uğratan bir olgu olarak hızla gelip hayatımızın tam merkezine yerleşti.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 02.04.2020
Spor için kayalara ekmek parası için gökdelenlere çıkıyor
İstanbul'da dünyaya gelen Akkaya, başarılı geçen eğitim hayatının ardından 2014'te Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 30.03.2020
Karantinadaki gençlerden görevlilere "teşekkür" notu
İtalya'nın Bologna kentinden getirilen Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Gizem Mahmutoğlu, yurdun kapısına babası Ali Osman Mahmutoğlu'dan aldığı mesajı astı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 24.03.2020
GÜBRETAŞ, bu yıl tesis yatırımlarını 2 kat artıracak
2019 yılında bu konuda önemli başarılar elde edildiğini aktaran Poyraz, "Özellikle şirketimizin Genel Müdürü İbrahim Bey ve çalışma ekibinin yoğun gayretleri sonucu, bu alanlarda önemli mesafeler alındı. Mayıs 2018'de faaliyete başlayan GÜBRETAŞ Ar-Ge Merkezi, gündemine aldığı projeleri hayata geçirmeye devam etti. Bu bağlamda 2 yıl önce başlatılan TAGEM projesiyle kamu, üniversite ile özel sektör iş birliği konusunda önemli bir adım atan şirketimiz, buna ilave olarak 2019'da Gebze Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile de iş birlikleri başlattı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 06.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 06.03.2020
"İtalyan Tasarım Günleri 2020" ertelendi
İtalya Başkonsolosluğu ve İtalyan Kültür Enstitüsünün, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark ile düzenlediği "İtalyan Tasarım Günleri 2020" ertelendi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 02.03.2020
YTÜ öğrencileri, İdlib şehitlerini andı
Yıldız Teknik Üniversitesi Değerler Eğitimi Topluluğu öğrencileri, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan askerleri andı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 02.03.2020
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri İdlib'teki hava saldırısında şehit düşen askerlerimizin için kampüs içinde yürüyüş düzenledi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 02.03.2020
Rönesans Holding'in "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" yarışmasına başvurular başladı
Yarışmanın değerlendirme komitesinde ise 6 kişilik Rönesans üst düzey yönetici mimar ve mühendislerin yanı sıra Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Prof. Dr. Füsun Demirel, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Dr. Nurgün Bayazıt, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Prof. Dr. Ayşin Sev ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Doç.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 28.02.2020
Quick Sigorta'dan Türkiye'nin inovatif insurtech girişimlerine destek
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Quick Sigorta'nın sponsorluğunda bu yıl ikincisi yapılacak Insurtech DemoDay etkinliği, 18 Mart 2020'de Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Beşiktaş Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 27.02.2020
Turgutlu'da deprem söyleşisi düzenlendi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise ilçenin imar planının hazırlanmasıyla ilgili Yıldız Teknik Üniversitesi'nden bir ekiple anlaştıklarını belirterek, "1 ay boyunca ilçemizi sokak sokak gezerek Turgutlu'nun imar haritasını çıkaracaklar.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 24.02.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
Gümüşpala Mahallesi'nde, bodrum, zemin ile birlikte 7 katlı, 24 daireli Kübra Apartmanı, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi'nden etkilendi. 1 hafta sonra Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nce hazırlanan raporda binanın bodrum katındaki 12 kolonda patlamalar olduğu, hasarın 'fazla tehlikeli' durumda bulunduğu, yapının bodrum, zemin ile birlikte 7 kat oluştuğu, son iki katın projeye aykırı yapıldığı, ayrıca bazı kirişlerde eğilme ve kesme çatlaklar gözlemlendiği belirtildi. Ağır hasarlı olduğu için yıkılması gereken binada oturanlar Yıldız Teknik Üniversitesi'nden uzmanların hazırladığı güçlendirme çalışmasını tamamladı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 24.02.2020
AVCILAR'DAKİ 4 AY ÖNCE MÜHÜRLENEN BİNA HENÜZ YIKILMADI; ÇEVRE SAKİNLERİ ENDİŞELİ
Gümüşpala Mahallesi'nde, bodrum, zemin ile birlikte 7 katlı, 24 daireli Kübra Apartmanı, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi'nden etkilendi. 1 hafta sonra Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nce hazırlanan raporda binanın bodrum katındaki 12 kolonda patlamalar olduğu, hasarın 'fazla tehlikeli' durumda bulunduğu, yapının bodrum, zemin ile birlikte 7 kat oluştuğu, son iki katın projeye aykırı yapıldığı, ayrıca bazı kirişlerde eğilme ve kesme çatlaklar gözlemlendiği belirtildi. Ağır hasarlı olduğu için yıkılması gereken binada oturanlar Yıldız Teknik Üniversitesi'nden uzmanların hazırladığı güçlendirme çalışmasını tamamladı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 21.02.2020
"Doğunun Aklına Hakim İnsanlar" sergisi açıldı
Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 14.02.2020
Dünyaca ünlü İtalyan tasarımcılar, İstanbul'a gelecek
İstanbul İtalya Başkonsolosluğu ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ev sahipliğinde, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark iş birliği ile 23-24 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek "İtalyan Tasarım Günleri" etkinlikleri, Venedik Saray, İtalyan Kültür Merkezi, Salt Galata, Mongeri...
Yıldız Teknik Üniversitesi - 31.01.2020
Prof. Dr. Bedri Gencer'den "sosyal medya paylaşımı" açıklaması Açıklaması
Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer, Twitter paylaşımının bilinçli olarak çarpıtıldığını, söz konusu mesajın deprem öncesinde yazıldığını belirterek, "Mesajım, sık sık yaptığım gibi, dinen meşru yaşta evlendikleri halde hapse...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri | Yıldız Teknik Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yıldız Teknik Üniversitesi haberleri, son dakika yıldız teknik üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. KORONAVİRÜS SALGINININ YOLCU DAVRANIŞINA VE ULAŞIMA ETKİSİ İNCELENİYOR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 03:00:13. #1.14#

title