YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri

Yıldız Teknik Üniversitesi haber, Yıldız Teknik Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Teknik Üniversitesi - 15.10.2020
Yıldız Teknopark'ın yeni genel müdürü Orhan Tanışman oldu
30 yıla yakın tecrübeye sahip Çalışma hayatına Marmara ve İstanbul Üniversite'lerinde araştırma görevlisi olarak başlayan Tanışman, 25 yılı aşkın bir süre zarfında İhlas Holding'in farklı bölümlerinde yatırım, finans, iletişim ve dijital dönüşüm alanlarında üst düzey yöneticilik görevleri yaptı. Son olarak İhlas Holding Bütçe, Raporlama ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İhlas Yayın Holding ve İhlas Gazetecilik şirketlerinde de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Tanışman, kurumsal yönetim ve dijital dönüşüm, şirket değerleme, sermaye piyasası ve borsa, değişim ve inovasyon gibi yeni gelişen alanlarda eğitimler aldı. Yatırımın yönetilmesi ve finansal teknolojiler alanında önemli tecrübeye sahip olan Orhan Tanışman, halka arz edilen iki şirketin yöneticiliğini üstlendi. Girişim sermayesi yatırım fonu kurulmasına ve sürdürülmesine öncülük eden Orhan Tanışman, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) üyesi. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünde yapan Tanışman, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde de MBA yaptı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 08.10.2020
Pandemi nedeniyle ertelenen İtalyan Tasarım Günleri 5 Kasım'da başlayacak
İtalyan Dışişleri ve Uluslararası İş Birliği Bakanlıklarının 100'den fazla büyükelçilik ve konsoloslukla aynı anda organize ettiği İtalyan Tasarım Günleri; Türkiye'de, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ev sahipliğinde, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Yıldız Teknopark iş birliği ile gerçekleştirilecek.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 08.10.2020
Akbank UniChallenge'a Türkiye ve yurt dışından 685 öğrenci başvurdu
İlk 3 ekip Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından seçilen ilk 3 ekip üyeleri şöyle: "Birinci Ekip-Grup 5: Elif Oğuz-Akdeniz Üniversitesi, Oğulcan Patlar-Marmara Üniversitesi, Sahil Şensöz-Boğaziçi Üniversitesi, Serkan Horasan-Anadolu Üniversitesi, Şevval Pınar Güler-Dokuz Eylül Üniversitesi, Zeynep Sıla Karataş-Kadir Has Üniversitesi, mentor-Sinan Çilek İkinci Ekip: Doruk Uygunlar-Başkent Üniversitesi, Elif Sırtlayan-İstanbul Üniversitesi, İdil Şentürk-Anadolu Üniversitesi, Oğuz Zeybek-Boğaziçi Üniversitesi, Sena Kaya-Kocaeli Üniversitesi, Tuğba Akçay-Yıldız Teknik Üniversitesi, mentor-Maral Engür Üçüncü Ekip: Aslıhan Murat-İstanbul Üniversitesi, Defne Tural-Özyeğin Üniversitesi, Eda Yalçıner-Dokuz Eylül Üniversitesi, Emrehan Eralp-Beykent Üniversitesi, Ramazan Hazır-Boğaziçi Üniversitesi, Zeynep Buse Şogur-Anadolu Üniversitesi, mentor-Ceylan Cangül.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 07.10.2020
Zeytinburnu'nda HES kodlu kültür sanat sezonu açılıyor
Bu yıl ilk defa Murat Çekin moderatörlüğüyle başlayan "Müzikli Söyleşi" programının ilk konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi piyanist-mu¨zikolog Doç.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 05.10.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Yıldız Teknik Üniversitesi arasında Hareketlilik Sistemleri Araştırma Merkezi kuruluyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 04.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Ekim 2020
(Kocaeli/10.00) 2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık ile Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğinde kurulacak Hareketlilik Sistemleri Araştırma Merkezi'ne ilişkin protokol imza törenine katılacak.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 28.09.2020
Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan oldu
Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde tamamlayan Atalan, İngilizce biliyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 27.09.2020
Son dakika gündem: TEKNOFEST'te, "İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması"nın kazananları belli oldu
Yarışmanın sağlık ve ilk yardım kategorisinde ilkokul ve ortaokul düzeyinde ipi, Manisa Bilim ve Sanat Merkezinden "Melekler", Özel Sanko Ortaokulundan "Radyasyonsavar", Özel Güzelyalı Bahçeşehir Koleji Ortaokulundan "Andromeda"; lise seviyesinde, İzmir Fen Lisesinden "KaMu1983", Balıkesir Açı Anadolu Lisesinden "SmartCounter", İzmir Özel Çakabey Lisesinden "Aesculapius"; üniversite ve üzeri seviyesinde Yıldız Teknik Üniversitesinden "YTÜ Biyomekatronik/SDİ", Ege Üniversitesinden "Simplicity" ve Kocaeli Üniversitesinden "PROFELSAN" adlı takımlar göğüsledi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 21.09.2020
TÜSEB Başkanlığına atanan Prof. Dr. Erhan Akdoğan görevine başladı
Akdoğan, alanlarında dünya liderleri arasına girmek istediklerini aktararak, şunları kaydetti: "Ekibimizle bu amaç doğrultusunda gece gündüz gayret sarf edeceğiz. Bundan önce kuruma hizmeti geçenlere teşekkür ediyorum. Bu süreçte bilgi ve tecrübesi ile büyük katkı sunan değerli bilim insanı pek muhterem Prof. Dr. İlhan Satman hocama özellikle teşekkür ediyorum. Zaten yola beraber devam ettiğimizden kendisinin engin ve derin tecrübelerinden istifade edeceğiz. Bundan sonra da 'İnsan Sağlığı İçin Bilim ve Teknoloji' düsturu ile TÜSEB'e yeni bir ivme ve enerji kazandırmak için bilim insanlarımız ile daha da yakın çalışmaya gayret edeceğiz. Vizyonumuzu sürdürülebilirlik ve ülkemizin sağlık alanındaki stratejik ihtiyaçları doğrultusunda güncelleyeceğiz. Bu görevi bizlere tevdi eden Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza teşekkürlerimizi arz ediyorum. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum." Prof. Dr. Akdoğan TÜSEB Başkanı olarak görevlendirilen Prof. Dr. Erhan Akdoğan, 1999'da Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 16.09.2020
"Bizim genetik kodlarımızda müzik var"
Genç sanatçı, lise döneminde okul koroları ve orkestralar, üniversitede ise müzik kulüplerinde sahne aldığını dile getirerek, "Pera Güzel Sanatlar'da, müzikal drama dersleri ve özel olarak da şan eğitimi aldım. İlk bitirdiğim üniversite, okumak istediğim bir bölüm değildi. Sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'ne girdim.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 15.09.2020
(GRAFİKLİ)- "Unutulmaz karakterlerin oyuncusu: Tarık Akan"
Babasının emekliliğinin ardından ailesiyle Bakırköy'de yaşamaya başlayan sanatçı, bir yandan akşamları Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde okurken, gündüz ise cankurtaranlık ve işportacılık gibi geçici işler yaptı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 14.09.2020
TEKNOFEST 2020'ye geri sayım başladı
Festivalin akademik paydaşları arasında Boğaziçi Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Sanko Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 14.09.2020
Üniversiteliler, "bizz@kampüs"te en iyi fikri bulmak için yarıştı
Üniversiteliler, "bizz@kampüs" yarışmasında hayal güçlerini kullanarak "Ülker Halley" için pazarlama stratejileri oluşturdu. Yarışmada; inovatif ürün, tasarım, ambalaj, slogan, strateji ve iletişimi kapsayan projeleriyle yarışan gençlerin fikirlerini jüri üyeleri Ülker İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Faruk Gözleveli, Ülker Pazarlama Yöneticisi (CMO) Aslı Özen Turhan, Ülker Ana Marka ve Yeni Kategoriler Pazarlama Direktörü Aslı Akman, Ülker Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan ve Alametifarika Ajansı Kreatif Direktörü Ozan Özüm Özbey değerlendirdi. Bu yıl 171 farklı üniversiteden 1.000'in üzerindeki takımdan 3000'e yakın öğrencinin başvurduğu bizz@kampüs'te birincilik Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Makine, İnşaat ve Biyomedikal Mühendisliği bölümleri 4.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 07.09.2020
Bakan Varank F1 pistinde tehlike atlattı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; '16'ncı TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nın 4-5 Eylül'de Körfez Yarış Pisti'nde gerçekleştirilen birinci ve ikinci final yarışlarının ardından etkinliğin son gününde İstanbul Park'ta özel yarış düzenlendi. Bakan Varank'ın start vermesiyle başlayan yarışta; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Milat 1453 takımı birinci, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi SUBU TETRA takımı ikinci, Yıldız Teknik Üniversitesi AESK Elektromobil takımı üçüncü oldu.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 07.09.2020
Piyasadaki Her Propolis Yüksek Etken Maddeye Sahip Değil!
Yıldız Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi tarafından yapılan araştırma piyasadaki her propolisin yüksek etken madde içermediğini ortaya çıkardı.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 07.09.2020
TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı
TUSAŞ, Ankara'daki Kahramankazan tesislerinde bulunan Ar-Ge merkezinin yanı sıra ODTÜ Teknokent, İstanbul Teknopark, İTÜ ARI Teknokent, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark, Ulutek Teknopark (Uludağ Üniversitesi) ve Hacettepe Teknokent'teki yerleşkelerinde de savunma sanayisi ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte insan kaynağının yetiştirilmesi ve üniversite-sanayi iş birliğinin tesisi için ortak projeler yürütmeye devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri | Yıldız Teknik Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Yıldız Teknik Üniversitesi haberleri, son dakika yıldız teknik üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Yurtiçi Kargo, ekonomiye en çok katkı sağlayan tek kargo şirketi oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.06.2021 09:45:40. #1.13#

title