YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri

Yıldız Teknik Üniversitesi haber, Yıldız Teknik Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Teknik Üniversitesi - 09.01.2021
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, teknelere egzoz emisyon ölçüm belgesi veriyor
Bu konuda yoğun çalışmalar yaptıklarını dile getiren Sarı, şöyle konuştu: "Türkiye'deki turizm de kullanılan mavi turlar denilen faaliyetlerde kullanılan motor yatlar denilen deniz teknelerinin Ege ve Akdeniz bölgelerinde faaliyet gösterirken uluslararası sulara geçmesi gerekiyor. Uluslararası sulara geçtiğinde egzoz emisyon ölçümü belgesi olması gerekiyor. Bakanlıkla işbirliği halinde çalıştık ve yetki aldık. Emisyon Ölçüm Sistemi kurduk. Personel yetiştirdik. Şu anda 200'e yakın yani Çanakkale'den tutun İskenderun'a kadar teknelerin emisyon ölçümleri belirli bir ücret karşılığında yapıldı. Türkiye'nin her tarafından bununla ilgili talepler geliyor ve yapılmaya devam ediyor. Arkadaşlarımız mobil olarak gidiyorlar bu teknelerin egzoz emisyonlarını ölçüyorlar, raporlarını hazırlıyorlar böylece bu tekneler uluslararası sulara gidebiliyor." Sarı, konuyla ilgili İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi'nin de yetkilendirildiğini de sözlerine ekledi.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 08.01.2021
ODD Satış ve İletişim Ödülleri sahiplerini buldu
Jüri üyeleri Fügen Toksü, Lider İletişimi ve Paydaş İlişkileri Yönetimi Stratejik Danışmanı, T & C Halkla İlişkiler Yöneticisi, TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı, SEDEFED Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Suat Gezgin, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Avrupa Çalışmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Kırcova, Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 30.12.2020
"Gayrimenkulde Yapay Zeka ve Veri Bilimi Sertifika Programı" 18 Ocak'ta başlayacak
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nden (GYODER) yapılan açıklamaya göre, GYODER ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark iş birliğinde gerçekleştirilecek etkinlik, Türkiye'de bu alanda düzenlenecek ilk sertifika programı olacak.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 25.12.2020
Muğla'da AB hibe programı için protokol imzalandı
Hibe programında her belediye projesi için 150 bin avro hibe ayrıldığına dikkati çeken Karaca, "149 bin 500 avroluk proje hazırlıyoruz. Proje ortaklarımız Fethiye Otelciler Birliği ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile bu projeyi hazırlayıp, harekete geçirmek istiyoruz.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 25.12.2020
18 yaşındaki üniversiteli "damar görüntüleme cihazı" tasarladı
Düzce'de yaşayan, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi,18 yaşındaki Elif İnce, kanser tedavisi gören babasının damarlarının incelmesi nedeniyle enjeksiyon işlemlerinde yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak düşüncesiyle bir damar görüntüleme...
Yıldız Teknik Üniversitesi - 25.12.2020
Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu
Yarışmayla "sektöre yeni adım atan gençlerin gelişimlerine ve kariyerlerine katkıda bulunmayı, gençleri Türkiye'nin gemi ve yat inşa sektörü ile buluşturmayı" hedeflediklerini vurgulayan Seven, şu ifadeleri kullandı: "İçinde bulunduğumuz salgın koşullarında dahi, elektrikli feribot gibi meşakkatli bir tasarım ortaya koymak için büyük bir emek harcayan tüm arkadaşlarımızı yarışma sonuçlarından bağımsız olarak, gösterdikleri cesaret, özveri ve mesleki dayanışma nedeni ile tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, bu yarışma için hazırlamış olduğunuz projeler sizlere gelecekte sektörümüzde yer edinmek adına geçmişte olduğu gibi, önemli referanslar olacaktır." Birinci projeye 40 bin TL Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen ve 28 öğrencinin 14 projeyle katıldığı yarışmanın birinciliğine "Orkoz" isimli projeyle Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Onur Kiren, Alperen Kılıç ve Oğuzhan Kıt layık görüldü.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 25.12.2020
İTÜ'den iki öğretim üyesine TÜBA'dan ödül
İTÜ'lü iki öğretim üyesi ile birlikte kutup çalışmaları kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 19.12.2020
Son dakika haber... TÖZOK Başkanı Nurullah Dal, pazartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak
Nurullah Dal'ın öz geçmişi İstanbul Fındıkzade'de 1966 yılında dünyaya gelen Dal, 1982'de Vefa Erkek Lisesinden, 1986'da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 16.12.2020
6 üniversiteye 109 akademisyen alınacak
Ayrıca, "Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Gelecek Projesi öncelikli ve özellikli alan öğretim üyesi istihdamı" kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 11 doktor öğretim üyesi, bir doçent, Yıldız Teknik Üniversitesi ise 32 doktor öğretim üyesi, 6 doçent ve 2 profesör alacak.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 08.12.2020
Afet Riski Azaltma ve Deprem Çalıştayı yapıldı
Panelin konuşmacıları arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKUT Başkanı Recep Şalcı ve Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 01.12.2020
Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği SETA etkinliğinde tartışıldı
Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Doç.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 05.11.2020
İtalyan Tasarım Günleri başladı
Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Mimar Dr.
Yıldız Teknik Üniversitesi - 26.10.2020
Yurtiçi Kargo, ekonomiye en çok katkı sağlayan "tek kargo şirketi" oldu
Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi'nin ortak çalışması ile hazırlanan Ekonomiye Fayda Endeksi araştırma sonuçlarına göre, Türkiye ekonomisine en çok katkı sağlayan 30 şirket arasında yer alan tek kargo şirketi Yurtiçi Kargo oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleri | Yıldız Teknik Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Yıldız Teknik Üniversitesi haberleri, son dakika yıldız teknik üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Çocuklar duymasın damla kim? Sultan Ulutaş kim?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 05:25:56. #1.15#

title