YILDIZ KENTER HABERLERİ

Yıldız Kenter haber, Yıldız Kenter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Kenter - 17.11.2019
YILDIZ KENTER HAYATINI KAYBETTİ
İSTANBUL DHAÜnlü Tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Yıldız Kenter - 17.11.2019
flash
Flash!Ünlü tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Yıldız Kenter - 17.11.2019
flash
Flash!Ünlü tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Yıldız Kenter - 1.7.2019
Karşıyaka Sivas'ı anıyor: 'Yanık Zaman Madımak'
Geçtiğimiz sezonun en çok izlenen oyunlarından 'Yanık Zaman Madımak', katliamın yıl dönümü olan 2 Temmuz'da bir kez daha Karşıyakalılar ile buluşacak. HERKESE AÇIK, ÜCRETSİZ Adil Bozkurt'un yazdığı, Zekeriya Hocalar'ın yönettiği oyun, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde sahneye taşınacak. Saat 20.00'da başlayacak oyun; dekoru, kostümleri, müzikleri ve koreografisiyle seyirciyi 2 Temmuz 1993'e götürecek, Madımak Oteli'nin yakılmasıyla katledilen canlar anılacak. Hasan Or ve Ender Bal tarafından da müzik dinletisinin sunulacağı etkinlik, ücretsiz ve herkese açık olacak. 3 TEMMUZ'DA AYDIN'DA Öte yandan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 'Yanık Zaman Madımak' oyununu 3 Temmuz'da da Aydınlılar için sahneleyecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler Belediyesi ve Alevibileşenlerinin katkılarıyla düzenlenen anma etkinliği, Yıldız Kenter- Şükran Güngör Sahnesi'nde saat 20.
Yıldız Kenter - 30.5.2019
"Tiyatro, insanı insana yaklaştırır"
Tiyatro ve sinema sanatçısı Yıldız Kenter, "Tiyatro, insanı insana yaklaştırır. En çok da insana insanı sevdirmek için gereklidir.
Yıldız Kenter - 26.2.2019
Aytaç Arman'ın Vefatı Sinema Dünyasını Üzdü
Aytaç Arman ile zaman zaman, Osman Seden'in yönettiği filmlerde rol aldığını hatırlatan Turan, "Çok güzel şeyler yaptık. Hatta bir tanesinde Yıldız Kenter de vardı.
Yıldız Kenter - 13.2.2019
Otomobil Sporlarında Gözetmen Eğitimleri Başlıyor
17 Şubat Pazar günü Ankara'da Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yer alan Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda başlayacak olan seminerler, 23 Şubat Cumartesi Kocaeli'de Uluslararası Gençlik Merkezi'nde, 24 Şubat Pazar Karabük'te Karabük Üniversitesi Kamil Güleç Kütüphanesi Konferans Salonu'nda, 09 Mart Cumartesi İzmir'de Atatürk Stadyumu Faal Futbol Hakemleri Derneği'nde, 10 Mart Pazar Antalya'da (Seminer salonu daha sonra açıklanacak) 16 Mart Cumartesi İstanbul'da Burhan Felek Milli Takımlar Kamp Merkezi Konferans Salonu'nda, 17 Mart Pazar Bursa'da Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Konferans Salonu'nda, 23 Mart Cumartesi Çanakkale'de ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda ve 24 Mart Pazar günü de Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Salon Anadolu'da gerçekleştirilecek.
Yıldız Kenter - 14.10.2018
Mimikleriyle Cümle Kuran Son Meddah: Erol Günaydın"
Muhsin Ertuğrul, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Gülriz Sururi, Engin Cezzar, Cüneyt Gökçer, Mahir Canova, Ergin Orbey, Ferhan Şensoy gibi usta isimlerle çalışan oyuncu, Athena, Fatih Erkoç ve Emre Altuğ gibi birçok sanatçının klibinde de rol aldı.
Yıldız Kenter - 6.9.2018
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ni düzenleyenleri tebrik eden Tamur, "Belgesel bugüne kadar hep ihmale uğramış bir bölüm. Bu şekilde değerlendirmeniz beni çok mutlu etti. Yıldız Kenter'in bir sözü vardı.
Yıldız Kenter - 15.8.2018
Bakan Ersoy, Müşfik Kenter'i Andı
Ersoy, mesajında şunları kaydetti: "Birikimlerini yıllarca tiyatroya aktaran kıymetli sanatçı kardeşi Yıldız Kenter ile birlikte birçok yeni tiyatro sanatçısının yetiştirilmesine öncülük etti.
Yıldız Kenter - 25.7.2018
"Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü" Prof. Dr. Haluk Şahin'in Oldu
Homeros Ödülü, Troia Antik Kenti ile Anadolu kültürünün tanıtımına ve dünya barışına katkıda bulunan, ulusal ve uluslararası olmak üzere yazın, şiir, plastik sanatlar ve diğer sanat ve bilim alanlarında üretim yapan başarılı kişilereveriliyor. Ödül, bundan önceki yıllarda Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Cevat Çapan, Erdinç Bakla, Nuri Bilge Ceylan ve Rüstem Aslan gibi isimlere de verilmişti.
Yıldız Kenter - 24.7.2018
"Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü" Prof. Dr. Haluk Şahin'in Oldu
Homeros Ödülü, Troia Antik Kenti ile Anadolu kültürünün tanıtımına ve dünya barışına katkıda bulunan, ulusal ve uluslararası olmak üzere yazın, şiir, plastik sanatlar ve diğer sanat ve bilim alanlarında üretim yapan başarılı kişilereveriliyor. Ödül, bundan önceki yıllarda Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Cevat Çapan, Erdinç Bakla, Nuri Bilge Ceylan ve Rüstem Aslan gibi isimlere de verilmişti.
Yıldız Kenter - 25.5.2018
Yenimahalleli Minikler Tubil'le Bale Öğreniyor
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda düzenlenen gösteriye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Yıldız Kenter - 25.5.2018
Tubil'in Minik Cevherleri Sahnede Göz Doldurdu
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda öğrendiklerini uyum içerisinde sahneye yansıtan küçük dansçıları aileleri de yalnız bırakmadı.
Yıldız Kenter - 15.4.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1984- Avni Dilligil Tiyatro Ödülü'nü Dostlar Tiyatrosu "Galileo Galilei" oyunuyla aldı. Yıldız Kenter "en iyi kadın oyuncu", kardeşi Müşfik Kenter "en iyi erkek oyuncu" seçildi.
Yıldız Kenter - 4.4.2018
Prof. Mehmet Birkiye'den Dizilere Sert Eleştiri
OYUNCULUK ANASANAT DALI PROFESÖRÜ MEHMET BİRKİYE 1950 İstanbul doğumlu olan Prof. Mehmet Birkiye, 1974'te İstanbul Belediye Konservatuarı'ndan mezun oldu. 1977'den 2011'e kadar İstanbul Belediye Konservatuarı'nda sahne tekniği ve oyunculuk dersleri verdi. 1973 yılında Kent Oyuncuları'nda profesyonel olarak başlayan oyunculuk, yönetmenlik ve ışık tasarımcılığı çalışmalarını halen sürdürüyor. Kent Oyuncuları, Tiyatro Gerçek, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Pangar gibi tiyatrolarda oyunlar yönetti. Birçok oyunda Yıldız Kenter'in yönetmen yardımcısı olarak çalıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldız Kenter Haberleri | Yıldız Kenter Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Yıldız Kenter haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldız Kenter kimdir, hayatı ve biyografisi. Yıldız Kenter hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 21:50:20. #1.15#
title