Yıldırım: Tren Kazasında Ölü Sayısı 5'e Yükseldi

Yıldırım: Tren Kazasında Ölü Sayısı 5'e Yükseldi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Cumhuriyet Ekspresi'nin Bir İş Makinasına Çarpması Sonucu Meydana Gelen Kazada Ölü Sayısının 5'e Yükseldiğini Söyledi.

Yıldırım: Tren Kazasında Ölü Sayısı 5'e Yükseldi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Eskişehir-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bilecik'in Bozüyük İlçesi Karaköy mevkiinde bir iş makinasına çarpması sonucu meydana gelen kazada ölü sayısının 5'e yükseldiğini söyledi.

Bakan Yıldırım, bakanlık personeline Ankara'da bir iftar yemeği verdi. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, Eskişehir-İstanbul seferini yapan Cumhuriyet Ekspresi'nin Bilecik'in Bozüyük İlçesi Karaköy mevkiinde bir iş makinasına çarpması sonucu meydana gelen kazada 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Yıldırım, kazada vagon ile lokomotif arasına sıkışan 5 yolcunun hayatını kaybettiğini, 16 yolcunun ise yaralandığını bildirerek, bir anlık dikkatsizliğin acı bir kaza ile sonuçlandığını söyledi. Yıldırım, kazanın iş makinasının hemzemin geçit olmayan bir bölgede demiryolu hattına izinsiz girmesi sonucu meydana geldiğini ifade ederek, kaza ile çalışmaların tamamlandığını, yaralıların da Bozüyük, Bilecik ve Eskişehir'de çeşitli hastanelere kaldırıldığını kaydetti. (ANKA)

(HLY/HM/EÖ)

Kaynak: ANKA