Yıldırım: "Seçimden Sonra Hizmet Başlar"

Yıldırım: "Seçimden Sonra Hizmet Başlar"

Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Urla Başkanlığını ziyaret eden AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, “İzmir’i 15 yıldır içine kapanmaya mahkum edenleri 30 Mart’ta mahcup etmeye hazır mısınız?” diye sordu.

Yıldırım:

Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Urla Başkanlığını ziyaret eden AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, "İzmir'i 15 yıldır içine kapanmaya mahkum edenleri 30 Mart'ta mahcup etmeye hazır mısınız?" diye sordu.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Urla Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretin ardından meydanda halka seslenen Yıldırım, AK Parti Urla Belediye Başkan Adayı Erşan Eroğlu'nu tanıtırken, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Seçildiği takdirde İzmir'de güzel işler yapacaklarını belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Hizmetler saymakla bitmez, 11 yıl dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdüğümüz altın harflerle tarihe not düştüğümüz bir dönemdir. İzmir artık çok kolay hiç merak etmeyin işimiz çok kolay yeter ki İzmirli hemşerilerimiz bize fırsat versin. Takım halinde el ele omuz omuza vereceğiz ve İzmir'in onlarca yıldır kaybettiği yılları hizmetleri yıldırım hızıyla tekrar getireceğiz. İzmir'i on beş yıldır içine kapanmaya mahkum edenleri 30 Mart'ta mahcup etmeye hazır mısınız?"

Aday Erşan Eroğlu'nun 30 Mart'a kadar Urla'nın çalmadık kapısını bırakmayacağını söyleyen Yıldırım şöyle konuştu: "Kuzeyden güneye 400 kilometre bütün İzmir'i karış karış dolanıyoruz. Gördüğümüz dinlediğimiz bir şey herkes söz birliği yapmış gibi, 'bakanım Allah aşkına şu İzmir'i bu hizmet yoksunluğundan kurtarın. Bu belediyelerin İzmir'e kapılarını kapatmış olmaları ağırımıza gidiyor. Belediye başkanı seçildikten sonra artık kimseye selam vermiyorlar. Buna layık mıyız?' diyor. Elbette değilsiniz, İzmir'de Urla'da değişimi gerçekleştirecek sizlersiniz. Tek başımıza bir şey yapamayız. Urla'da hizmet diye yola çıkarsak sonuç da çıkar."

İzmir'in belediyelerinde ahbap çavuş ilişkisinin yürüdüğünü belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim adamımız değilsin hadi işine git. Böyle bir devlet yönetimi, belediyecilik olmaz siyaset seçimde sandıkta yapılır ama seçimden sonra siyaset biter hizmet başlar. 11 sene Türkiye'nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine ülkeyi bölünmüş yollarla donattık. Adnan Menderes Havalimanı köy meydanıydı şimdi 23 vilayete uçuşumuz var. Yeni açacağımız iç hatlar terminaliyle ülkenin 3. büyük havalimanı oluyor."

Urla'nın sahilinin Urlalılara kapalı olduğunu ve sahili vatandaşlara açacaklarını kaydeden Yıldırım, adama göre değil hak edene göre muamele yapacaklarını ifade etti. Urla'yı İzmir'in cazibe merkezine dönüştüreceklerini dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Urla'yı köye dönüştürdünüz. Urla'nın ana yolunu bile biz yaptık. Şuradan içine girin yol var mı? Tarlaların içinde yolunuzu şaşırırsınız. Sizden şunu istiyorum; frekansı bizimle aynı olan aynı yönde hedefe kararlılıkla giden ilçe belediye başkanınızı seçmenizi istiyorum. Keyfimize göre değil isteğinize göre çalışacağız çünkü bugüne kadar hep böyle çalıştık. Biz siyaseti hep ama hep hizmet aracı olarak gördük sonunda hizmet yoksa insanların mutluluğu yoksa böyle belediye başkanlığı yöneticilik olmaz olsun. Biz hizmete talibiz afra tafra yapmak bizim işimiz değil." - İZMİR