YILDIRAY OĞUR HABERLERİ

Yıldıray Oğur haber, Yıldıray Oğur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Çözüm Süreci
Ayrıca grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Karabük'te yerel yayın yapan Bizim Radyo Televizyonu'nu ziyaret ederek, çözüm süreci hakkına bilgi verdi.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Çözüm Süreci
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Hakyemez, Başkan Vekili Vedat Bilgin, sekreter Fatma Benli, üyeler Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur, Bartın'da bir otelde sivil toplum örgütleri temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Çözüm Sürecini Anlattı
Büyük Kulüp'te gerçekleşen buluşmaya heyet üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken katıldı.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi (2)
Akil İNSANLAR HEYETİ KARABÜK'TE PROTESTO EDİLDİ (2) YILDIRAY OĞUR: ÇÖZÜM SÜRECİNDE İNSANLAR ÖLMÜYOR Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, Karabük Büyük Kulüp'te bir araya geldiği sivil toplum örgütleri temsilcilerine çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Heyet üyelerinden Yıldıray Oğur, çözüm sürecine ilişkin toplantılar devam ederken şehit haberlerinin gelmemesiyle birlikte yüzlerce insanın hayatının kurtulduğunu belirterek, "Şehit aileleri ile görüşürken duvarlarda insanların fotoğraflarını görüyoruz.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Karabük'te
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, grup üyeleri; Vedat Bilgin, Fatma Benli, Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Büyük Kulüp'te sivil toplum örgütleri temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Karabük ) Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto..
Akil İnsanlar Karadeniz Grubu'ndan Fatma Benli ve Vedat Bilgin'in bu sabah Karabük Öğretmen Evi'nde düzenlediği b.asın toplantısının ardından, heyet üyeleri Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Büyük Kulüp'te sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi. Akil İnsanlar Karadeniz Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, heyet üyeleri Kürşat Bümin, Fatma Benli, Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar, Vedat Bilgin ve Yıldıray Oğur'un sivil toplum kuruluşları temsilcilerine çözüm sürecini anlattığı sırada, protesto başladı.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar'a Karabük'te Protesto
600 KİŞİ PROTESTODA BULUNDU Toplantının ardından heyet üyeleri Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Büyük Kulüp'te sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi. Akil İnsanlar Karadeniz Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, heyet üyeleri Kürşat Bümin, Fatma Benli, Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar, Vedat Bilgin ve Yıldıray Oğur'un sivil toplum kuruluşları temsilcilerine çözüm sürecini anlattığı dakikalarda, İnönü Caddesi üzerinde bulunan MHP İl Başkanlığı önünde toplanan yaklaşık 500 kişi toplantının yapılacağı yere doğru yürüyüşe geçti.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken'le Karabük Valisi İzzettin Küçük'ü ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti'ne Kastamonu'da Protesto
Heyet Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ile heyet üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Kürşat Bumin, Alyans Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
Çözüm Süreci
-"Tam olarak neye karşı çıkıldığını anlamıyorum"- Grup Üyesi Yıldıray Oğur da barış sürecinde, Türkiye'de 30 yıldır acıya neden olan örgüt liderinin silahlı mücadeleyi bıraktığını, örgüt üyelerinin sınır dışına çekilmekte olduğunu ve demokratik özerklikten de vazgeçildiğini belirtti.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
Çözüm Süreci
Yusuf Hakyemez, Sekreter Fatma Benli ve grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ile Bendevi Palandöken, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'ı ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, Sinop'ta
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken ve Kürşat Bumin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Sinop Vira Otel'de bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken ve Kürşat Bumin ile Sinop'taki bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 23.04.2013
'Akil İnsanlar' Heyeti Sinop'ta
Akil İnsanlar Grubu Karadeniz Bölge Heyeti, 'Çözüm süreci' kapsamında çalışmalarda bulunmak üzere bu sabah Sinop'a geldi. Heyet Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ile heyet üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Kürşat Bumin, Vira Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
İşin Özüne Bakmak Cesaret İstiyor
Toplantıda son konuşmayı yapan Yıldıray Oğur, bir demokratikleşme yaşandığını belirterek, "Rejimin iki tane fay hattı vardı.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli ile üyeler Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Erenköy Mahallesi'nde halkla bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Akil İnsanlar'ın Samsun Ziyaretleri
Daha sonra diğer Akil İnsanlar olan Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Fatma Benli de konuşmalar yaptılar.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
-"Tek hayalimiz var: Birilerinin öldüğünü duymamak"- Grup Sekreteri Fatma Benli ise bir umut için tek tek illerin gezildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Neden Karadeniz'deki illeri tek tek dolaşıyoruz- Bizi buralara getiren şey ne- Aslında sadece bir umut. Bir şeylerin hayalinin peşinden devam ediyoruz. Tek umudumuz, tek hayalimiz var: Her akşam televizyonu açtığınızda haberleri izlediğiniz zaman birilerinin daha öldüğünü duymamak. Belki tanımadığımız, belki bilmediğimiz, belki ömrünüz boyunca yaşasaydı da hayatlarınız hiç kesişmeyecek ama buna rağmen ölüm haberini aldığınızda canınızı yakan bir başka haber daha duymamak. Bu ölümler ve bu sıkıntılar devam ettiği müddetçe Türkiye'de hiçbir şeyi düzeltmek mümkün değil. Bunun için zaten 30 senedir uğraşılıyor. 30 senedir denenmemiş yol kaldı mı- Tek amacımız var, o ölümlerin durması." Grup üyelerinden Yıldıray Oğur da sadece Kürt meselesinin çözülmediğini, tüm kalıpların çözülmeye çalışıldığını belirtti.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Akil İnsanlar, Samsun'da Halka Buluştu
YILDIRAY OĞUR: 89 GÜNDÜR ŞEHİT CENAZESİ GELMİYOR Heyet üyesi Yıldıray Oğur ise sürecin başladığı günden bu yana şehit cenazesinin gelmediğine vurgu yaptı.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Canik Kültür Merkezi'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
'Akil İnsanlar' Heyeti Samsun'da (3)
Heyet üyesi Oral Çalışlar ise, bir yolculuğa çıkıldığını anlatırken şöyle konuştu: "Ben bu yolculukta değişik kültür, geleneklerden gelsek bile hepimizin idealindeki Türkiye nedir? Bana teklif geldiği zaman memnuniyetle kabul ettim. Çünkü Türkiye'nin değişmesini ve dönüşmesini istiyorum. Hakikatken eziyet eden bir devletten, hizmet eden bir devlete dönüşmesini istiyorum. Bunu istediğim için bu yolculuğa ben de katıldım." Türkiye'de 89 günden bu yana Türkiye'de hiçbir insanının çatışmada ölmediğini belirten heyet üyesi Yıldıray Oğur, bu sorunu hayatımızdan ebediyen çıkarma, şehit cenazelerini bitirme imkanının ortaya çıktığını ifade ederken, "Cesaretle, korkmadan birlikte yaşama irademize güvenerek bu sorunun üstüne gitmeliyiz.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Hakyemez: "Akil İnsanlar İsmi Güzel Değil"
Daha sonra diğer Akil İnsanlar olan Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Fatma Benli de konuşmalar yaptılar.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Akil İnsanlar Samsun'da
Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Fatma Benli CKM'de düzenlenen toplantıya katıldılar.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
'Akil İnsanlar' Heyeti Samsun'da
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu'nda yer alan Fatma Benli, Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar, bu sabah Samsun'a gelen ilk isimler oldu.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Çözüm Süreci
Çeşitli programlara katılmak için Samsun'a gelen Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Sekreter Fatma Benli ve grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ile Bendevi Palandöken, Vali Aksoy'u makamında ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 22.04.2013
Akil İnsanlar Sinop'a Geliyor
Çözüm sürecine katkı sağlamaları amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kurulan 'Akil İnsanlar Heyeti' çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sinop'ta yapılacak olan toplantısı yarın Vira Otel'de gerçekleşecek. Karadeniz Heyeti saat 10.00'da başlayacak toplantıda Sinoplularla buluşacak. Heyette, Yusuf Şevki Hakyemez, Vedat Bilgin, Fatma Benli, Şemsi Bayraktar, Kürşat Bumin, Oral Çalışar, Orhan Gencebay, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken yer alıyor.
Yıldıray Oğur - 16.04.2013
Çözüm Süreci
-"Türkiye, eski Türkiye değil"- Heyet üyesi Yıldıray Oğur da toplantıda barışın savunulduğu orijinal fikirleri gördüklerini belirterek, "silah meselesinin" bu zamanın ruhuna aykırı olduğunu ve sürdürülebilir bir şey olmadığını kaydetti.
Yıldıray Oğur - 16.04.2013
Zonguldak'ta Akil İnsanlar Heyeti'ne Protesto (2)
Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, sekreter Fatma Benli, üyeler Bendevi Palandöken, Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur'dan oluşan heyet, ilk olarak Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 16.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti'ne Protesto
Çözüm sürecinde oluşturulan Akil İnsanlar Karadeniz Bölgesi Heyeti, Zonguldak'ta önce Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti. Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Heyet Sekreteri Fatma Benli, üyeler Bendevi Palandöken, Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, buradan Liman Caddesi'ni takiben Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ne geçerken, cadde üzerindeki kafeteryada oturan Türk Eğitim-Sen İl Temsilcisi Şahin Ören'in tepkisiyle karşılaştı.
Yıldıray Oğur - 16.04.2013
Akil İnsanlara Şok Protesto
Zonguldak'ta incelemelerini sürdüren Karadeniz Bölgesi Akil Adamlar Heyeti Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ile sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 16.04.2013
Çözüm Süreci
Toplumun temsilcileri olarak süreci desteklediklerini ifade eden Hakyemez, şunları kaydetti: "Süreci niçin desteklediğimizi illeri ziyaret ederek anlatmaya çalışıyoruz. Bölgedeki insanların görüşlerini ve endişelerini almak istiyoruz. Bunları rapor edip hükümete sunacağız. Burada değişik etkinliklerimiz olacak. İnşallah Türkiye için hayırlı olur. Türkiye bu süreçte çok ciddi bedeller ödedi. Bu sürecin silahlar olmadan demokratik ve siyaset yoluyla çözülmesi daha isabetli olur kanaatindeyiz. Bunun için süreci destekleyerek, gerekçelerini halka anlatmaya çalışacağız." Ziyaretin ardından Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Hakyemez'in yanı sıra Sekreter Fatma Benli, üyeler Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken yürüyerek Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ne (ZGC) gitti.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Akil Adamlar Heyeti Bolu'da Stk Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Düzce'deki çalışmalarını tamamlayan Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ve Sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, akşam saatlerinde Bolu'ya geldi.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
"2 Bin Terörist İçin Yaptığınıza Bakın"
Karadeniz'deki ilk toplantısını yapmak için bugün Düzce'ye gelen Akil İnsanlar Heyeti'nin Karadeniz grubu, D-100 Karayolu üzerinde bulunan Pelemir Otel'deki toplantıya katıldı. Akil insanlar heyetinde yer alan Karadeniz Bölgesi Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantıda buluştu.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Çözüm Süreci
Toplantıda Hakyemez, Sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar (TZOB), Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken (TESK) katılımcıları dinledi.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Çözüm Süreci
Daha sonra Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Orta Çarşı'daki esnafların, çözüm süreci hakkındaki görüşlerini dinledi.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Düzce'de
Üye Yıldıray Oğur ise Düzce'nin Türkiye'nin birlikte yaşama kültürünü yüz yıllardır kendinde yaşatan bir şehir olduğunu belirtti.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Çözüm Süreci
Üye Yıldıray Oğur ise Düzce'de farklı kültürlerin kimliklerini koruyarak, bir arada huzur içinde yaşadığını vurguladı.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Çözüm Süreci
Toplantıda, Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez'in yanı sıra, Sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar (TZOB), Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken (TESK), katılımcıları dinledi.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Akil İnsanlar Hesaplaşma Mantığına Dikkat Çekti
Pelemir Otel'de düzenlenen toplantıda Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, sekreter Fatma Benli, üyeler Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Düzce'deki sivil toplum örgütleri temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 15.04.2013
Çözüm Süreci
Toplantıda, Karadeniz Bölgesi Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez'in yanı sıra sekreter Fatma Benli üyeler Şemsi Bayraktar (TZOB), Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken (TESK) tarafından katılımcılara bilgi veriliyor.
Yıldıray Oğur - 13.04.2013
Genç Siviller'den Sivil Doktora Programı !
OSMANLI'DAN CUMHURİYET'E ÖZGÜRLÜK Sivil Doktora Programı, 30 Mart'ta Gazeteci Yıldıray Oğur'un katılımı ile gerçekleştirilen derste 'Özgürlük: Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Bir Kavramın Dönüşümü' konusu işlendi.
Yıldıray Oğur - 10.04.2013
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar
Heyet de yer alan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, sanatçı Orhan Gencebay haricinde Başkan Vekili Vedat Bilgin, Sekreter Fatma Benli, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur katıldı.
Yıldıray Oğur - 06.04.2013
Diyarbakır'da 'Türk Sorunu' Konferansı
Diyarbakır'da Genç Siviller Grubu tarafından düzenlenen "Türk Sorunu" konulu konferansa AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Bilal Macit, Mehmet Alkan, Mümtazer Türköne, Sevan Nişanyan, Yıldıray Oğur, Sedat Yurtdaş, Vahap Coşkun, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
Yıldıray Oğur - 06.04.2013
'Zafer Üzerine Kurulmuş 'Çözüm Süreci' Kaybedilmiş Demektir'
Genç Siviller barış sürecinin parametrelerini, Kürtlerin beklentilerini, Türklerin hassasiyetlerini, Türk sorununu konuşmak üzere Diyarbakır Forumu'nu topladı. Diyarbakır Forumu Programı'na Genç Siviller Koordinatörü Fatih Demirci, Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Araştırmacı Yazar Sevan Nişanyan, Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, Yenişehir Eski Belediye Başkanı Fırat Anlı gibi birçok ünlü isim katıldı.
Yıldıray Oğur - 06.04.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de 30 yıldır terör sorunu olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Bu soruna ilişkin hükümet kendine göre cesaretli bir adım attı ve bu cesaretli adımı kamuoyu desteği ile yürütmek istiyor. Bu sadece hükümetin işi değil, bir siyasi parti işi de değil, Türkiye'nin meselesidir. Bu sadece Kürtlerin meselesi değil, aynı zamanda Türklerin de meselesidir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan itibaren Türkleriyle, Kürtleriyle herhangi bir etnik kökeniyle hiçbir ayrım gözetmeksizin bir arada yaşama iradesini ortaya koymuştur ama maalesef çok değişik sebeplerle bir terör sorunu yaşadık." Türkiye'nin terör sorunundan kurtulması gerektiğini ifade eden Hakyemez, şöyle devam etti: "Çünkü Türkiye'nin enerjisini, kaynaklarını bu alana ayırdığını görüyoruz. İşte bu süreçte hükümetin attığı adımlar bağlamında, sivil destek bağlamında böyle bir düşünceyi gündeme getirdi ve insanlara, bizlere de sordu, 'sürece destek verir misiniz akil insanlar olarak' diye. Biz de bu memleketin evladı olarak, bunu vatan borcu olarak görerek, bu sürece destek vereceğimizi, sürece ilişkin bazı hususları da halka anlatabileceğimizi söyledik ve onun için de bu işe giriştik." -"Akil insanlar topluluğu, köprü vazifesi görecek"- Hakyemez, mümkün olduğunca halka bu sürecin gerekliliğini anlatacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bu sürecin mutlaka denenmesi gereken bir yol olduğuyla ilgili bazı kendi kabul ettiğimiz görüşleri halka ifade etmeye çalışacağız. Ondan daha önemlisi bizim bölgede olsun, başka bölgelerde olsun sürece ilişkin insanların, bazen de bizlerin de aslına bakarsanız endişeleri var. Elimizden geldiğince insanların endişelerini not alacağız, çünkü biz bu işin sonunda bir rapor hazırlayıp sunacağız. Rapor neticesinde politikalar belirlenmesi sürecine katkı yapmış olacağız. Aslına bakarsanız burada akil insanlar dediğimiz topluluk, bir köprü vazifesi görecek. Hükümetin politikalarını belirleme noktasında da halkın endişelerini de temennilerini de onlara aktaracaktır." Halka ulaşma yöntemine ilişkin henüz bir yol haritası hazırlamadıklarını anlatan Hakyemez, şunları kaydetti: "Hükümet ile dün yaptığımız toplantıda bununla ilgili bize bir öneride de bulunulmadı çünkü bu iş tamamen bir gönüllü işidir, tamamen akil insanlar olarak nitelendirdiğimiz topluluğun kendi belirleyeceği yönteme göre gerçekleşecektir. Bizler de Karadeniz ekibi olarak kendi aramızda toplantı yapacağız. Toplantıya kadar geçecek birkaç günlük süre içinde kafamızdaki bazı soru işaretleriyle ilgili düşüncelerimizi somutlaştıracağız, toplantıda da yol haritamızla ilgili detaylı plan oluşturacağız ve Karadeniz Bölgesi'ndeki illerimizi ziyaret edeceğiz. Değişik etkinliklerle birlikte düşüncelerimizi aktarmaya çalışacağız, halkın bu sürece ilişkin taleplerini, temennilerini, eleştirilerini, endişelerini öğrenmeye çalışacağız." -"Bu süreçte bu yolun denenmesi gerekiyor"- Hakyemez, Türkiye'nin temel sorunlarından birisinin de konuşamama meselesi olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bu meseleyi halledersek aslında çok önemli bir aşama katetmiş oluruz. Ben Karadenizliyim, Trabzonluyum. İnsanlarla çok rahat şekilde konuşabileceğimiz kanaatindeyim. Çünkü biz burada kesinlikle ve kesinlikle halkın endişelerini paylaşıyoruz. Hiçbir şekilde terör örgütünün hoş gösterilmesi gibi bir şey aklımızın ucundan bile geçmez, hatta hükümetin bile böyle bir düşüncesi olmadığını çok açık şekilde söylemek mümkün. Terör ayrı bir şey, bu sürecin yönetilmesi ayrı bir şeydir. Teröre karşı devlet her türlü aygıtıyla çok güçlü mücadele veriyor, çok önemli başarılar da elde ediyor ama şunu da görüyoruz neticede, ölen insanlar ve bu biçimdeki mücadeleyle birlikte bu sorun çözülemedi, çok ciddi şekilde kayıplarımız oldu, insanlar öldü. Onun için bu süreçte bu yolun denenmesi gerekiyor. Biz bunu halkımıza anlatmaya çalışacağız. Karadeniz insanı çok sağduyuludur, memleketini, vatanını çok sever. Süreç çok iyi anlattıktan sonra, bunun bir kardeşlik projesi şeklinde olduğu anlatıldıktan sonra bence karşılığını bulacaktır." Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölge ekibinde Prof. Dr. Vedat Bilgin, Fatma Benli, Şevki Bayraktar, Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Orhan Gencebay, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken'in yer aldığını ifade eden Hakyemez, "Ekip olarak uyumlu şekilde çalışabileceğimiz ve Karadeniz insanının endişelerini taşıyan kişiler olarak anlatabileceğimiz kanaatindeyiz.
Yıldıray Oğur - 04.04.2013
Akil İnsanlar Toplantısı
Taner YENER-Yaşar KAÇMAZ-İSTANBUL DHA Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Lale Mansur, Can Paker, Yılmaz Erdoğan, Ahmet Taşgetiren, Deniz Ülke Arıboğan,, Fehmi Koru, Murat Belge, Lami Özgen, Doğu Ergil, Yıldıray Oğur, Hasan Karakaya, Kezban Hatemi, Hilal Kaplan, Etyen Mahçupyan, Abdurrahman Dilipak, Ali Bayramoğlu'ın aralarında bulunduğu heyetteki birçok isim katıldı.
Yıldıray Oğur - 03.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti'nde Değişiklik Yapıldı
Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Akil İnsanlar Heyeti listesinde Celalettin Can'ın soyadı sehven 'Taş' olarak yazıldığı, doğrusunun 'Can' olacağı bildirildi. Ayrıca, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar'ın mazeret bildirerek toplantıya katılamayacağını beyan ettiği, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın da eklendiği ifade edildi. Listenin yeni hali şöyle: Akdeniz Bölgesi 1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu 2. Başkan Vekili: Lale Mansur 3. Sekreter: Tarık Çelenk 4. Kadir İnanır 5. Nihal Bengisu Karaca 6. Şükrü Karatepe 7. Muhsin Kızılkaya 8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin Yayman Doğu Anadolu Bölgesi 1. Başkan: Can Paker 2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan 3. Sekreter: Ayhan Ogan 4. Mahmut Arslan (Hak-İş) 5. Abdurrahman Dilipak 6. İzzettin Doğan 7. Abdurrahman Kurt 8. Zübeyde Teker 9. Mehmet Uçum Ege Bölgesi 1. Başkan: Tarhan Erdem 2. Başkan Vekili: Avni Özgürel 3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ 4. Erol Ekici (DİSK) 5. Hilal Kaplan 6. Hasan Karakaya 7. Fuat Keyman 8. Fehmi Koru 9. Baskın Oran Günedoğu Anadolu Bölgesi 1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu 2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi 3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen 4. Murat Belge 5. Fazıl Hüsnü Erdem 6. Yılmaz Erdoğan 7. Etyen Mahçupyan 8. Lami Özgen (KESK) 9. Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum Der) İç Anadolu Bölgesi 1. Başkan: Ahmet Taşgetiren 2. Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu 3. Sekreter: Cemal Uşşak 4. Celalettin Can 5. Vahap Coşkun 6. Doğu Ergil 7. Erol Göka 8. Mustafa Kumlu (Türk-İş) 9. Fadime Özkan Marmara Bölgesi 1. Başkan: Deniz Ülke Arıboğan 2. Başkan Vekili: Mithat Sancar 3. Sekreter: Levent Korkut 4. Mustafa Armağan 5. Ali Bayramoğlu 6. Ahmet Gündoğdu 7. Hayrettin Karaman 8. Hülya Koçyiğit 9. Yücel Sayman Karadeniz Bölgesi 1. Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez 2. Başkan Vekili: Vedat Bilgin 3. Sekreter: Fatma Benli 4. Şemsi Bayraktar (TZOB) 5. Kürşat Bumin 6. Oral Çalışlar 7. Orhan Gencebay 8. Yıldıray Oğur 9.
Yıldıray Oğur - 03.04.2013
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar
Karadeniz Bölgesi: Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez Başkan Vekili: Vedat Bilgin Sekreter: Fatma Benli Üyeler: Şemsi Bayraktar (TZOB), Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Orhan Gencebay, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken (TESK).
Yıldıray Oğur - 03.04.2013
"Akil İnsanlar" Heyeti Belli Oldu(2)
Başbakanlık tarafından açıklanan Akil İnsanlar Heyeti'nin listesi 9'ar kişilik 7 bölgesel gruptan oluştu. Listede, Rifat Hisarcıklıoğlu, Can Paker, Tarhan Erdem, Yılmaz Ensaroğlu, Ahmet Taşgetiren, Deniz Ülke Arıboğan, Yusuf Şevki Hakyemez bölge grubu başkanları olarak yer aldı. Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan isimler ve görev alacakları bölgelerin dağılımı ise şöyle: AKDENİZ BÖLGESİ Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu Başkan Vekili: Lale Mansur Sekreter: Tarık Çelenk Kadir İnanır Nihal Bengisu Karaca Şükrü Karatepe Muhsin Kızılkaya Öztürk Türkdoğan (İHD) Hüseyin Yayman DOĞU ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Can Paker Başkan Vekili: Sibel Eraslan Sekreter: Ayhan Ogan Mahmut Arslan (HAK-İŞ) Abdurrahman Dilipak İzzettin Doğan Abdurrahman Kurt Zübeyde Teker Mehmet Uçum EGE BÖLGESİ Başkan: Tarhan Erdem Başkan Vekili: Avni Özgürel Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ Vedat Ahsen Coşar (TBB) Erol Ekici (DİSK) Hilal Kaplan Fuat Keyman Fehmi Koru Baskın Oran GÜNEDOĞU ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Yılmaz Ensaroğlu Başkan Vekili: Kezban Hatemi Sekreter: Mehmet Emin Ekmen Murat Belge Fazıl Hüsnü Erdem Yılmaz Erdoğan Etyen Mahçupyan Lami Özgen (KESK) Ahmet Faruk Ünsal (MAZLUM DER) İÇ ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Ahmet Taşgetiren Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu Sekreter: Cemal Uşşak Vahap Coşkun Doğu Ergil Erol Göka Mustafa Kumlu (TÜRK-İŞ) Fadime Özkan Celalettin Taş MARMARA BÖLGESİ Başkan: Deniz Ülke Arıboğan Başkan Vekili: Mithat Sancar Sekreter: Levent Korkut Mustafa Armağan Ali Bayramoğlu Ahmet Gündoğdu Hayrettin Karaman Hülya Koçyiğit Yücel Sayman KARADENİZ BÖLGESİ Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez Başkan Vekili: Vedat Bilgin Sekreter: Fatma Benli Şemsi Bayraktar (TZOB) Kürşat Bumin Oral Çalışlar Orhan Gencebay Yıldıray Oğur Bendevi Palandöken (TESK) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Akil İnsanlar Heyetiyle, yarın saat 18.
Yıldıray Oğur - 03.04.2013
Rifat Hisarcıklıoğlu, Can Paker, Tarhan Erdem ve Taşgetiren Heyet Başkanı
Başbakanlık'tan gelen bilgi notunda heyet üyelerinin adları şu şekilde sıralandı: AKDENİZ BÖLGESİ 1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu 2. Başkan Vekili: Lale Mansur 3. Sekreter: Tarık Çelenk 4. Kadir İnanır 5. Nihal Bengisu Karaca 6. Şükrü Karatepe 7. Muhsin Kızılkaya 8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin Yayman DOĞU ANADOLU BÖLGESİ 1. Başkan: Can Paker 2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan 3. Sekreter: Ayhan Ogan 4. Mahmut Arslan (HAK-İŞ) 5. Abdurrahman Dilipak 6. İzzettin Doğan 7. Abdurrahman Kurt 8. Zübeyde Teker 9. Mehmet Uçum EGE BÖLGESİ 1. Başkan: Tarhan Erdem 2. Başkan Vekili: Avni Özgürel 3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ 4. Vedat Ahsen Coşar (TBB) 5. Erol Ekici (DİSK) 6. Hilal Kaplan 7. Fuat Keyman 8. Fehmi Koru 9. Baskın Oran GÜNEDOĞU ANADOLU BÖLGESİ 1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu 2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi 3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen 4. Murat Belge 5. Fazıl Hüsnü Erdem 6. Yılmaz Erdoğan 7. Etyen Mahçupyan 8. Lami Özgen (KESK) 9. Ahmet Faruk Ünsal (MAZLUM DER) İÇ ANADOLU BÖLGESİ 1. Başkan: Ahmet Taşgetiren 2. Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu 3. Sekreter: Cemal Uşşak 4. Vahap Coşkun 5. Doğu Ergil 6. Erol Göka 7. Mustafa Kumlu (türk-iş) 8. Fadime Özkan 9. Celalettin Taş MARMARA BÖLGESİ 1. Başkan: Deniz Ülke Arıboğan 2. Başkan Vekili: Mithat Sancar 3. Sekreter: Levent Korkut 4. Mustafa Armağan 5. Ali Bayramoğlu 6. Ahmet Gündoğdu 7. Hayrettin Karaman 8. Hülya Koçyiğit 9. Yücel Sayman KARADENİZ BÖLGESİ 1. Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez 2. Başkan Vekili: Vedat Bilgin 3. Sekreter: Fatma Benli 4. Şemsi Bayraktar (TZOB) 5. Kürşat Bumin 6. Oral Çalışlar 7. Orhan Gencebay 8. Yıldıray Oğur 9.
Yıldıray Oğur - 09.03.2013
İTÜ'de Sosyal Medya Zirvesi
Toplantının ardından Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan moderatörlüğünde, gazeteci Yıldıray Oğur, Sosyal Medya Editörü Şermin Terzi ve twitter fenomeni Ferdi Carrefour; gazetecilik, sosyal medya ve vatandaş gazeteciliği hakkında konuşma yapacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldıray Oğur Haberleri | Yıldıray Oğur Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Yıldıray Oğur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldıray Oğur kimdir, hayatı ve biyografisi. İnsanların Ölmesinden Bıktık.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 15:13:45. #1.14#
title