YILDIRAY OĞUR HABERLERİ

Yıldıray Oğur haber, Yıldıray Oğur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldıray Oğur - 21.05.2013
Akil İnsanlar'a Artvin'de Protestolu Karşılama
AKİLLER ARKA KAPIDAN GİREBİLDİ Akil İnsanlar Karadeniz heyeti, binanın önünde yapılan oturma eylemi nedeniyle DSİ tesislerine ancak arka kapıdan girebildi. Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile yapılan toplantıya Prof. Dr. Şevki Hakyemez başkanlık yaptı. Toplantıya heyet üyesi Ahmet Gündoğdu, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Fatma Benli ve Bendevi Palandöken katıldı.
Yıldıray Oğur - 21.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez ve beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Bendevi Palandöken, Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar, Artvin DSİ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 21.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez ve beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Bendevi Palandöken, Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar, Artvin DSİ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Çözüm Süreci
-Heyet üyeleri şehit ailesini ziyaret etti, çay kesti- Hakyemez ve beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Engindere Mahallesi'nde bulunan Çaykur'a ait Cumhuriyet Çay Fabrikası'nı ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Çözüm Süreci
Çözüm süreci kapsamında Rize'de bulunan Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu üyelerinden Yıldıray Oğur, Oral Çalışlar ve Bendevi Palandöken Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşlarla sohbet etti.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez ve beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli ile grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Şemsi Bayraktar, Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Rize'de bir otelde düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşları, meslek grubu ve sendika temsilcileri ve yerel basın çalışanlarıyla bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Hükümet Terörün Çözümü Noktasında İnisiyatif Aldı
Grup Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ve beraberindeki Grup Sekreteri Fatma Benli ile grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Şemsi Bayraktar, Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Rize'de bir otelde düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşları, meslek grubu, sendika temsilcileri ve yerel basın çalışanlarıyla bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
'Akil İnsanlar' Rize'de
Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ile üyeler Ahmet Gündoğdu, Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Fatma Benli ve Bendevi Palandöken, gazeteci Yıldıray Oğur'un babası Sinan Oğur'un Gülbahar Mahallesi'ndeki evinin teras katında kahvaltıda buluştu.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Hakyemez: Hükümetin Politikasını Destekliyoruz
Heyet, grup üyelerinden Yıldıray Oğur'un babası Sinan Oğur'un evinde kahvaltı ettikten sonra Rize Valisi Nurullah Çakır'ı ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez ve beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli ile grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Şemsi Bayraktar, Bendevi Palandöken, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, Rize'de bir otelde düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşları, meslek grubu, sendika temsilcileri ve yerel basın çalışanlarıyla bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 20.05.2013
Akil İnsan Hakyemez, Çözüm Sürecini Değerlendirdi
Çözüm süreci kapsamında Rize'de bulunan Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, grup üyesi Yıldıray Oğur'un babası Sinan Oğur'un evinde kahvaltıda bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 14.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Başkanvekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu, çözüm süreciyle ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle düzenledikleri toplantının ardından, Vali Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 14.05.2013
Ordu2akil İnsanlar Heyeti Ordu'da; 'Türkiye'nin Bu Hassas Sorunu Konuşması Lazım'
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Prof.Dr.Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Fatma Benli, Oral Çalışlar, Kürşat Bumin, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken, Vedat Bilgin ve Ahmet Gündoğdu Ordu'da toplantı yaptı.
Yıldıray Oğur - 14.05.2013
Ordu1akil İnsanlar Heyeti Ordu'da; 'Türkiye'nin Bu Hassas Sorunu Konuşması Lazım'
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Prof.Dr.Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Fatma Benli, Oral Çalışlar, Kürşat Bumin, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken, Vedat Bilgin ve Ahmet Gündoğdu Ordu'da toplantı yaptı.
Yıldıray Oğur - 14.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Ordu'da
Ordu'daki toplantıya Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Fatma Benli, Bendevi Palandöken, Vedat Bilgin, Ahmet Gündoğdu, Yıldıray Oğur ve tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez katıldı.
Yıldıray Oğur - 14.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, Grup Başkanvekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Ahmet Gündoğdu ve Bendevi Palandöken, Ordu'da bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 13.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur ile Giresun'un Gülburnu köyü sakinleriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 13.05.2013
Hakyemez:Giresun'da Sürecin Desteklendiğini Gördük
Akil İnsanlar Grubu Karadeniz Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, "Giresun'da aslında tam da istediğimiz gibi bir toplantı oldu." dedi. Çözümün iktidar partisi meselesi olmladığını vurgulayan Hakyemez, şöyle devam etti: "63 kişilik heyette yer alan insanlar da iktidar partisine mensup değiller ama süreci destekliyorlar. Bunu böyle bilmek lazım. Genel anlamda Giresun'da farklı düşünceler olsa da sürecin desteklendiğini gördük." Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Bendevi Palandöken, Fatma Benli ve Yıldıray Oğur'dan oluşan heyete eşlik eden Giresunlu kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu önderleri Aksu Mahallesindeki bir düğün salonunda bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 13.05.2013
Akil İnsanlarda 15'inci Durak Giresun
"GÜNAHI DA SEVABI DA BİZİMDİR" Giresun'daki toplantıya Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur katıldı.
Yıldıray Oğur - 13.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken, Giresun'da bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 10.05.2013
İçimizdeki Akil İnsan Kamuran
Genç Siviller'in çektiği 'İçimizdeki Akil İnsan Kamuran' kısa filminin galası Feriye Sineması'nda gerçekleşti. Akil insanlardan Kadir İnanır, Yıldıray Oğur, sanatçı Jülide Kural, İstanbul milletvekili Bilal Macit ve birçok Twitter fenomeni katıldı.
Yıldıray Oğur - 08.05.2013
Bilgin.Sorunlar Çözülebilecek Aşamaya Geldi "Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti 13'üncü Durak...
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, grup üyeleri Vedat Bilgin, Fatma Benli, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu, Gümüşhane Kültür Merkezi'nde sivil toplum kuruluşu, meslek grubu temsilcileri, sendika...
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu, Gümüşhane Kültür Merkezi'nde sivil toplum kuruluşu, meslek grubu temsilcileri, sendika yetkilileri ve yerel basın çalışanlarıyla bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu Üyeleri Gümüşhane'de
Gümüşhane Kültür Merkezi'ndeki toplantıya Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu katıldı.
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Çözüm Süreci
Grup üyeleri Gündoğdu, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur, çözüm süreci kapsamında gittikleri Gümüşhane'de, Vali Yusuf Mayda'yı makamında ziyaret etti.
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Bayburt'a
Bayburt'ta bir düğün salonunda yapılan toplantıya Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Oral Çalışlar, Vedat Bilgin, Fatma Benli, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu katıldı.
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu, Bayburt'ta bir düğün salonunda bir araya geldikleri sivil toplum kuruluşu, meslek grubu temsilcileri ve sendika yetkililerinin çözüm sürecine ilişkin görüşlerini dinledi.
Yıldıray Oğur - 07.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Bayburt'ta STK'larla Buluştu
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Ahmet Gündoğdu, Bayburt'ta bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşu, meslek grubu temsilcileri ve sendika yetkilileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Üyesi Yıldıray Oğur ise Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini dile getirerek, "Sıra artık bu sorunun çözümüne geldi.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözüm Süreci
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Şemsi Bayraktar, Yıldıray Oğur ile Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'ndaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Karadeniz Bölgesi Grubu'na dahil olan Ahmet Gündoğdu, kente gelerek çeşitli temaslarda bulundu.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Akil İnsanlar'a Trabzon'da Üst Düzey Koruma
Toplantının sonunda değerlendirmelerde bulunan Akil İnsanlar Heyeti üyelerinden Oral Çalışlar, "Dışarıdaki protestocularla da konuşmamız gerektiğini söylediniz. Konuşmak isteyenle konuşuyoruz. Zonguldak'ta 20 kişi girdiler içeriye, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diyerek toplantıyı sabote ettiler, gittiler. Burada konuşma kültürü olanla konuşabiliriz" dedi. Heyet üyesi Yıldıray Oğur ise "3 hafta önce Diyarbakır'da neredeyse aynı cümlelerle anlattım.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözüm Süreci
Çalışlar, beraberindeki grup üyesi Yıldıray Oğur ile Trabzon'da yerel yayın yapan Kuzey TV'de Ahmet Çağlar Yıldırım'ın hazırlayıp sunduğu "Politik Bakış" adlı programa katılarak, çözüm süreci ve Trabzon'da gerçekleştirilen toplantıya ilişkin görüşlerini paylaştı.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Şemsi Bayraktar, Yıldıray Oğur ile Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'ndaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Karadeniz Bölgesi Grubu'na dahil olan Ahmet Gündoğdu, Novotel'de sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri temsilcileri ve aktivistlerin çözüm sürecine ilişkin görüşlerini dinledi.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
"Demokrasisi Gelişmiş Bir Ülke İstiyoruz"
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Oral Çalışlar, Şemsi Bayraktar, Yıldıray Oğur ile Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'ndaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Karadeniz Bölgesi Grubu'na dahil olan Ahmet Gündoğdu, Novotel'de yaklaşık 300 kişiden oluşan sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri temsilcileri ve aktivistlerle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözemezsek Bizden Sonra Zor Çözülür
Gazeteci Yıldıray Oğur, da devletin 5 defa silahla terör sorunu çözdüğünü söylerken silahla bir şeyin çözülemediğini gördüğümüzü, Türkiye'nin artık sivilleşmesinden, PKK'nın silahla bir şey yapamayacağını anlamasından, soğuk savaş döneminin bitmesinden ve toplumun geldiği noktadan dolayı bu sorunun çözülebileceğine inandığını ifade etti.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Akil İnsanlar'a Trabzon'da Üst Düzey Koruma
Heyet üyesi gazeteci Yıldıray Oğur ise "Son iki yıldır Trabzonspor'u tutan bir Fenerbahçe taraftarıyım.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Akil İnsanlar'a Trabzon'da Üst Düzey Koruma
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, grup üyeleri Oral Çalışlar, Fatma Benli, Yıldıray Oğur ve Vedat Bilgin,Trabzon temaslarına Vali Recep Kızılcık'ı ziyaret ederek başladı.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Çözüm Süreci
Bugün gerçekleştirecekleri çalışmalarda, Trabzon'un çok değişik görüşlerini ifade eden insanlarını davet ettiklerini anlatan Hakyemez, sözlerini şöyle tamamladı: "Onlarla bu süreci değerlendireceğiz. İnşallah Türkiye daha güçlü olma noktasında bu terör sorunundan kurtulur. Sorunlarımızı silahın olmadığı ortamda, siyaset alanında, demokratik yollardan hareketle birlikte konuşuruz. Türkiye'nin pek çok sorunu var. Bu sorunların içersinde çözülemeyecek olanı yoktur. Öncelikle bu sorunları konuşmak gerekiyor. Bizler de illerde bunu sağlamaya çalışıyoruz. Hükümetin başlattığı süreci Karadenizliler, Trabzonlular nasıl değerlendiriyorlar, nasıl görüyorlar- Bu bizim için önemli. Bu yüzden Trabzon'da toplantı yapıyoruz." Ziyarette, Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkan Vekili Vedat Bilgin, Sekreter Fatma Benli ile grup üyeleri Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar da yer aldı.
Yıldıray Oğur - 06.05.2013
Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu Trabzon'da
Trabzon Valiliği'ni ziyaret eden heyette komisyon başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez'in yanı sıra üyelerden Fatma Benli, Yıldıray Oğur, Oral Çalışlar ve Vedat Bilgin yer aldı.
Yıldıray Oğur - 02.05.2013
Baransu, Oral Çalışlar'ı Bombaladı
BARANSU VE YENİ TARAF YÖNETİMİ SAVAŞ YANLISI MI? "Biz kan aksın isemiyoruz. Barış istemeyenlerin akılsız olduğunu süşünüyorum. Ama'sız barış diyorlar. Biz buna da destek verdik. Oral Çalışlar'a yalan söylediğini yazdım. Bana ve Büşra Ersanlı'ya sansür uyguladı. Bunu inkar edemez. Baskın Oran'ın başkanlık sistemini eleştiren yazılarını neden yayınlamadı. Ersanlı'yı neden sansürledi. O geldiği yerde sansüre alışmış olabilir ama Taraf öyle bir gazete değil." BARIŞ "AMA'SIZ" OLMAZ! DÜNYADA DA BARIŞ "AMA'LI" OLUR! "Onların ama'ları var. Başkanlık sistemi eleştirilmeyecek, örgüt eleştirilmeyecek. Yolsuzluklar görülmeyecek. Böyle barış olmaz. Dünyanın her yerinde ama'lı olur. Barış ama'lı olur. Dünyadaki örneklere bakarsanız bunu görürsünüz. 'Binlerce masum insanın katliam emrini veren Abdullah Öcalan' sözünün neresini sansürlüyorsun? Taraf'ın yayın yönetmeni koltuğunda sansürcü biri oturamaz." "YILDIRAY OĞUR BÖYLE GİDERSE YİĞİT BULUT OLACAK!" Taraf'tan istifa eden isimler arasında özellikle Yıldıray Oğur'la sert polemikler yaşayan Mehmet Baransu "Yıldıray Oğur biraz daha çabalarsa Yiğit Bulut olacak.
Yıldıray Oğur - 01.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Çorum'da
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu, Çorum'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Anvatar Otel'de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşen heyette Akil İnsanlar Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, Üyeler Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Şemsi Bayraktar ve Bendevi Palandöken yer aldı.
Yıldıray Oğur - 01.05.2013
"İnsanların Ölmesinden Bıktık"
Hakyemez, Grup Başkanvekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Şemsi Bayraktar ve Bendevi Palandöken, Çorum'da bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 01.05.2013
Hakyemez: Hükümetin Propagandasını Yapmıyoruz
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz grubunda Orhan Gencebay dışındaki isimler, toplantılara katılıp çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum'a geldi. Heyet Başkanı Prof.Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, sekreter Fatma Benli, üyeler Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken, Vedat Bilgin, Şemsi Bayraktar ve Kürşat Bumin'in bulunduğu heyet Anvatar Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı.
Yıldıray Oğur - 30.04.2013
Akil İnsanlar Tokat'ta
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Sekreter Fatma Benli, üyeler Kürşat Bumin, Şemsi Bayraktar, Oral Çalışlar, Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur, Grand Ballıca Oteli'nde düzenlenen programda katılımcılara süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Yıldıray Oğur - 30.04.2013
Akil İnsanlar Tokat'ta Tepkilerle Karşılandı
TOPLANTIDAN NOTLAR Tokat'ta Grand Ballıca Otel'de düzenlenen değerlendirme toplantısına Akil insanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez, ile Başkan vekili Vedat Bilgin, sekreter Fatma Benli, Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken katıldı.
Yıldıray Oğur - 30.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Amasya'da
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Amasya'da sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Amasya Büyük Otel'de yapılan toplantıda, Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ve Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur, Büyük Amasya Otel'de Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 30.04.2013
Akil Toplantı Öncesi Biber Gazı
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz grubu, toplantılara katılıp çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Amasya'ya geldi. Başkan Prof.Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, üyeler Fatma Benli, Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken, Vedat Bilgin ve Kürşat Bumin'in bulunduğu heyetin Büyük Amasya Oteli'nde düzenlediği toplantıya Amasya'daki sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Yıldıray Oğur - 30.04.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Hakyemez ile Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin, Grup Sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Bendevi Palandöken ve Yıldıray Oğur, Büyük Amasya Otel'de sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Çözüm Süreci
Hesaplaşma mantığıyla hareket edilmemesi gerektiğine dikkati çeken Hakyemez, şunları söyledi: "Çözüm sürecinin mutlaka denenmesi gerekir. Türkiye'nin doğusu, güney doğusu ve Karadeniz'indeki genel eğilime baktığımız zaman, çözüm sürecinden müthiş bir beklenti vardır. PKK terörüne karşı son yıllarda verilen mücadelede çok güçlü konumda olan bir Türkiye Cumhuriyeti var ve sürecin bu aşamada başlaması çok önemli avantajdır. Irak'ta ve Suriye sıkıntı oluyor, Kürtler Türkiye'ye geliyor. Türkiye'de Kürtler sıkıntı yaşıyor, hiçbiri yurt dışına gitmiyor. Bu Türkiye'nin konumunu, gücünü ortaya koyuyor." Hakyemez, ifade hürriyetinin çok önemli olduğuna işaret ederek, "Şu anda çözüm sürecinin konuşulması bunun bir nimetidir. Sorunlarla hiç kimse yaşamak istemiyor" diye konuştu -Anayasa çalışmaları- Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Hakyemez, anayasanın uzlaşmayla yapılması gerektiğini bildirdi. Anayasa Komisyonu'nda danışman olarak görev yaptığı anımsatan Hakyemez, şunları kaydetti: "Uzlaşma oy birliği, mutabakat şeklinde algılandığı için buradan bir metin çıkmayabilir, çıkmayacaktır. 4 siyasi partinin tabanı da anayasa istiyor. Partilerin tabanları farklı farklı talepler gündeme getiriyorlar, önemli değil. Bir arada yaşamamız gerekiyor, toplumda yüzde 70'ün üzerinde bir anayasa beklentisi vardır. Yeni anayasa beklentisinin mutlaka karşılanması gerekir. İnsan hakları açısından sorunlu görülen noktaları gideren bir anayasa yapılsa zaten bahsettiğimiz sorunları konuşmamıza bile gerek yok." Grup Başkan Vekili Vedat Bilgin de Türkiye'nin otoriter bürokratik rejimini tasfiye ettiğini belirterek, şöyle konuştu: "Bunu tasfiye ettiğinden bazı sorunlar yaşıyoruz. Sayın Genelkurmay başkanlarından İlker Başbuğ'u Abdullah Öcalan'ın simetriği haline getirmeyi yanlış buluyorum. Mukayese etmek bile yanlıştır. Bir hukuki durum vardır, mahkeme kararıdır. Başbakan açıkladı, ben de bu konuda Sayın Başbakan gibi düşünüyorum. Keşke tutuksuz yargılansaydı ama mahkeme öyle takdir etmiştir. Askeri müdahaleler gibi sürecin içinde yer alan meseleleri getirip, PKK ve terör meselesiyle karşı karşıya koymayı yanlış buluyorum. Türkiye bir taraftan terörü çözüyor, bir taraftan da demokratikleşmek için önce devlet içinde örgütlenmiş antidemokratik yapıları tasfiye etmek istiyoruz. Onları tasfiye etmeden terörü çözemezdi." Grup Sekreteri Fatma Benli ile üyeler Yıldıray Oğur ve Bendevi Palandöken de görüşlerini paylaştı.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Bartın'da
Bartın'da bir otelde düzenlenen toplantıya Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ile heyet üyeleri Yıldıray Oğur, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Vedat Bilgin'in yanı sıra Bartın'daki sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.
Yıldıray Oğur - 24.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Bartın'da
Akil İnsanlar Karadeniz Grubu Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez ile heyet üyeleri Yıldıray Oğur, Fatma Benli, Bendevi Palandöken ve Vedat Bilgin sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldıray Oğur Haberleri | Yıldıray Oğur Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Yıldıray Oğur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldıray Oğur kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye Gazetesi'nde Yeni Logo Heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 04:49:13. #1.14#
title