YILDIRAY OĞUR HABERLERİ

Yıldıray Oğur haber, Yıldıray Oğur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldıray Oğur - 12.03.2015
Barış Treni" 19 Mart'ta Elazığ'da Olacak
Trenle 19 Mart'ta Elazığ'a gelecek platform üyeleri, aynı gün Elazığ Eczacılar Odası Konferans Salonu'nda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenecek panele katılacak. Panelde, gazeteci Yıldıray Oğur konuşma yapacak.
Yıldıray Oğur - 02.03.2015
Balyoz, Suga, Çarşaf TSK'ya Ait Belgeler Değildir"
"UZUN ZAMAN OLDU HATIRLAMIYORUM" Emniyet sorusunda 'Bunları kim ya da kimlerden hangi tarihte teslim aldınız?' sorusunu yöneltilen Baransu bu soruya, 'Bu belgeleri bir kişiden aldım, uzun zaman oldu tam tarihini hatırlamıyorum' diye yanıt verdi. Baransu bu kişiyle Taraf Gazetesi'ne yakın bir yerde görüştüğünü söyledi. Sorguda 'Çok gizli belgeleri gazetede kimlerle incelediniz?' sorusu da yöneltildi. Baransu, belgeleri Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur, Kurtuluş Tayiz ile birlikte incelediklerini belirtti.
Yıldıray Oğur - 02.03.2015
Emniyet Sorgusunda Baransu'ya Haber Kaynağı Soruldu
Balyoz’da kumpas kurulduğu iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen gazeteci Mehmet Baransu’ya Balyoz belgelerini kimden, ne zaman aldığı soruldu. Belgelerde darbeyle ilgili kısımları yayınladıklarını söyleyen Baransu, sorumlu davranarak askeri gizli bilgileri ise yayınlamadıklarını anlattı. Baransu orijinal belgeler kendilerine gelir gelmez savcılığa teslim ettiklerini kaydetti. Baransu’nun emniyet ifadesinde haber kaynağının öğrenilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Baransu’ya Bayoz belgelerini kimden aldığı ve savcılığa teslim ettiği süreç soruldu. Tanımadığı ve emekli asker olduğunu söyleyen birinden aldığını belirten Baransu, önce kopya CD’leri aldığını ve bunları gazetede incelediklerini kaydetti. Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur, Kurtuluş Tayiz, kendisi ve ismini hatırlamadığı biri ile birlikte incelediklerini söyledi.
Yıldıray Oğur - 26.02.2015
Omü'de "Barışa Bak" Paneli
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz grubunda yer alan yazar Yıldıray Oğur, "Çözüm süreci ile ilk defa barışın kapısına kadar geldik" dedi.
Yıldıray Oğur - 30.10.2014
Aydınlardan, Çözüm Sürecine Destek Kampanyası
Basın duyurusu 4 Kasım'da Taksim Hill Otel'de gerçekleştirilecek kampanyanın çağrıcıları şöyle: "Abdurrahim Boynukalın, Ahmet Uzun, Ali Bayramoğlu, Atilla Yayla, Bayram Zilan, Bengül Güngörmez, Berat Özipek, Cahit Koytak, Cemile Bayraktar, Cengiz Alğan, Cennet Uslu, Ceren Kenar, Demiray Oral, Elif Çakır, Enver Alper Güvel, Erol Göka, Etyen Mahçupyan, Fadime Özkan, Fırat Erez, Gülay Göktürk, Gülçin Avşar, Gürbüz Özaltınlı, Halil Berktay, Halime Kökçe, Haşmet Babaoğlu, Hidayet Ş. Tuksal, Hilal Kaplan, Hüseyin Hatemi, İdris Kardaş, İhsan Bilgin, İlhami Işık, İzzet Yaşar, Kezban Hatemi, Kurtuluş Tayiz, Kutluğ Ataman, Mahmut Övür, Markar Esayan, Merve Şebnem Oruç, Meryem Gayberi, Nurhayat Kızılkan, Oral Çalışlar, Orhan Miroğlu, Osman Can, Ömer Çaha, Özlem Çağlar Yılmaz, Serdar Kaya, Süheyb Öğüt, Tuncer Köseoğlu, Ufuk Coşkun, Ümit Kurt, Üstün Bol, Vahap Coşkun, Yalçın Arı, Yaprak Zihnioğlu, Yasemin Yıldırım, Yıldıray Oğur, Yıldız Ramazanoğlu, Yusuf Şahin.
Yıldıray Oğur - 19.10.2014
İşte Toplantıya Katılan İsimler
Başbakan ahmet Davutoğlu Akil İnsanlar Heyeti üyeleriyle bir araya geldi.
Yıldıray Oğur - 19.10.2014
İşte Kritik Toplantıya Katılanlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Akil İnsanlar heyeti ile yaptığı toplantıya hükümet neredeyse tam kadro katıldı.
Yıldıray Oğur - 19.10.2014
Akil İnsanlar Toplantısına Katılanlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında bir araya gelen akil insanlar heyeti Dolmabahçe çalışma ofisinde çözüm sürecinin geldiği son durumu masaya yatırdı.
Yıldıray Oğur - 18.10.2014
Çözüm Sürecine Sivil Katkı" Sonuç Bildirgesi
 Can Paker, Oral Çalışlar, Mehmet Uçum, Abdurrahman Kurt, Abdurrahman Dilipak, Ali Bayramoğlu, Avni Özgürel, Ayhan Oğan, Doğu Ergil, Etyen Mahçupyan, Fadime Özkan, Fatma Benli, Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Kezban Hatemi, Levent Korkut, Mahmut Arslan, Muhsin Kızılkaya, Nihal Bengisu Karaca, Öztürk Türkdoğan, Sibel Eraslan, Tarık Çelenk, Vahap Coşkun ve Yıldıray Oğur'un katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından hazırlanan sonuç bildirgesi açıklandı.
Yıldıray Oğur - 15.10.2014
"Çözüm Sürecine Sivil Katkı"
Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan 24 kişi, Can Paker, Oral Çalışlar ve Mehmet Uçum'un çağrısı üzerine, ülkede ve bölgede yaşanan gelişmelerin ve olayların çözüm sürecine etkilerinin değerlendirilmesi amacıyla "Çözüm Sürecine Sivil Katkı" başlıklı toplantıda bir araya geldi.  Akil İnsanlar Heyeti'nde Doğu Anadolu Grubu Başkanı olarak bulunan Can Paker'in başkanlığındaki toplantıya, Oral Çalışlar, Mehmet Uçum, Vahap Çoşkun, Abdurrahman Dilipak, Öztürk Türkdoğan, Kadir İnanır, Hülya Koçyiğit, Muhsin Kızılkaya, Sibel Eraslan, Ayhan Oğan, Tarık Çelenk, Doğru Ergil, Kezban Hatemi, Abdurrahman Kurt, Fadime Özkan, Mahmut Arslan, Etyen Mahçupyan, Ali Bayramoğlu, Avni Özgürel, Nihal Bengisu Karaca, Yıldıray Oğur, Fatma Benli ve Levent Korkut katıldı.
Yıldıray Oğur - 26.09.2013
"Gezi Nedir? Ne Değildir?" Paneli
  "Gezi olaylarını, siyaseten ve sosyolojik olarak değerlendirmek gerek"-   Köşe yazarı Yıldıray Oğur da Türkiye'yi konuşurken, ülkenin kendine özgü tarihsel yapısının dikkate alınması gerektiğini ifade ederek, "Gezi Parkı'nın, ancak büyük tarihsel, sosyolojik kırılma ışığında anlaşılabileceğini düşünüyorum" dedi.
Yıldıray Oğur - 26.06.2013
"Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" Çalıştayı
Türkiye'nin, AK Parti döneminde, gelişmiş ekonomilerle arasındaki açığı kapattığını, istikrarlı büyümeyi sağladığını, ihracatını 150 milyar doların üstüne çıkardığını, kişi başına düşen gelirin 10 bin doları geçtiğini, enflasyonun tek haneli rakamlara indiğini, devletin borçlanma faizinin düştüğünü, IMF'ya borcun kapandığını anlatan Soylu, "Karne bu ölçüde başarılıyken neden biz bu 20 günü yaşadık? Temel soru bu" ifadelerini kullandı.  Cevap bekleyen sorular AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, yaşanan olaylarla ilgili cevabını aradıkları soruları şöyle sıraladı: "Kapatmaya çalıştığımız demokrasi açığı hala sürüyor mu? Yönettiğimiz toplumun gelişme hızının acaba neresinde kaldık? Yeni yetişen nesillerin kafa konforunu anlamakta yetersiz mi kalıyoruz? Empati yapma gereğini siyasi ihtiyaç ve hedeflerimizin gerisine mi ittik? Türkiye'yi taşıdığımız gelişme hızı yeni toplumsal sınıflar mı yaratıyor? Sosyal medya niçin protestocular için bir isyan inşa aracına dönüşmüş ve biz neden bu aracı bu ölçüde etkin kullanamadık? Apolitik gençlerle çevre hassasiyeti taşıyanlarla illegal örgütlerle organik olan ya da olmayan nasıl bir bağlantı gelişti? Bu örgütler bizim gençlerle kuramadığımız hangi bağlantıyı kurdular? Hangi zeminde bir arada oldular? Toplumda siyasal olarak çok örtüşmediğimiz ve aynı düzlemde olmadığımız kesimlerin bu kadar yüksek bir vandalizm üretmesine neden olan motivasyon neydi? Bu işin bir takım dış bağlantılarını tespit etmemize rağmen nasıl oldu da geçmişe göre çok daha açık bir Türkiye'de böyle bir zemin oluşturuldu? Bir taraftan anti-kapitalizm üreten, diğer taraftan kapitalizmin tüm araçlarıyla buluşan bu yapıyı nasıl yorumlamalıyız? Türkiye'yi derinden etkileyen bu 20 günü nasıl okumalı ve bundan hangi sonuçları çıkarmalıyız?" Soylu, sorulara yanıt bulmanın önemine dikkat çekerek, "Bu sadece bir siyasi partinin meselesi değil. Türkiye'nin bir nesil ve gelecek meselesidir" dedi.   Soylu'nun konuşmasından sonra basına kapalı devam eden çalıştaya, AK Parti Grup Başkanvekili  Mahir Ünal, AK Parti Ar-Ge Başkan Yardımcısı Zeynep Karahan Uslu, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Yasin Aktay, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tüfekçioğlu, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Yayla, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Doç Dr. Hüseyin Yayman, ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu, GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen, ARTER'in sahibi Erol Olçok ile gazeteciler Fehmi Koru, Mustafa Akyol, Nihal Bengisu Karaca, Markar Eseyan, Yıldıray Oğur katıldı.
Yıldıray Oğur - 25.06.2013
"Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" Çalıştayı
Çalıştay çerçevesinde son günlerde yaşanan Gezi Parkı olaylarının sebepleri, sonuçları, olayların ürettiği toplumsal atmosfer ve önümüzdeki süreçte atılması gereken adımlar irdelenecek, konuya yönelik olası stratejiler değerlendirilecek.  Sadece tespitlere ulaşmanın hedeflenmediği çalıştayda, devlet, toplum ve birey ilişkilerinin daha tatminkar yürütülmesi adına somut öneriler de değerlendirilecek.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu'nun açılış konuşmasını yapacağı çalıştaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal,  AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof. Dr. Yasin Atay, İstanbul Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tüfekçioğlu, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yayman, gazeteci Ali Saydam, ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu, GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen, Fehmi Koru, Mustafa Akyol, Nihal Bengisu Karaca, Rober Koptaş, Markar Eseyan ve Yıldıray Oğur katılacak.
Yıldıray Oğur - 25.06.2013
AK Parti'den "Türkiye, Demokrasi ve Son 20 Gün" Çalıştayı
MEDYA MENSUPLARI: Fehmi Koru Yazar / Star Gazetesi, Mustafa Akyol Yazar / Star Gazetesi, Nihal Bengisu Karaca Yazar / HaberTürk Gazetesi, Rober Koptaş Yazar / Agos Gazetesi, Markar Eseyan Yazar / Taraf Gazetesi, Yıldıray Oğur Yazar / Taraf Gazetesi.
Yıldıray Oğur - 22.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Başkanı Hakyemez'in Açıklaması
Bu haber gerçeği yansıtmamaktadır. Zira Karadeniz Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti Başkanı olarak ben Artvin'de gerçekleştirdiğimiz toplantının olduğu binaya ön kapıdan girdim ve girerken hiçbir protesto ile de karşılaşmadım. Bu durum kamera kayıtlarında da mevcuttur. Heyet üyelerinden toplantıya ön kapıdan giren diğer arkadaşlar da hiçbir protesto ile karşılaşmadılar. Buna rağmen haberin bu şekilde verilmesini kabul etmek mümkün değildir. Basın elbette bu önemli konuda faaliyetlerimizi takip etmek ve her türlü haberi kendi yayın anlayışına uygun biçimde yapmakta serbesttir. Bununla birlikte olmayan bir şeyi yaşanmış gibi göstermeye çalışan haberlerin meslek ilkeleri ile de bağdaşmayacağı açıktır. Terörü sonlandırma amacıyla başlatılan çözüm süreci bağlamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizin aktarılmasında haberlerin olduğu şekliyle verilmesi bu hassas süreç açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle gerekli düzeltmenin yapılmasını talep etmekteyim. 22.05.2013" Heyet Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez'in bu açıklamasından önce de heyette yer alan Taraf gazetesi yazarı Yıldıray Oğur da Twitter'daki hesabında DHA'nın haberini eleştirerek "Doğan Haber Ajansı yine Akillerin kaçacak delik aradığı Kemalist Alice Harikalar Diyarı'ndan bildiriyor" diyerek bu haberin linkini verdi.
Yıldıray Oğur - 22.05.2013
Çözüm Süreci
-"AA'nın görev anlayışını takdirle izliyoruz"- Rize'de grup üyesi Yıldıray Oğur'un annesinin kahvaltı davetine katıldıklarını anımsatan Hakyemez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Davet üzerine balkonda kahvaltı yaptık.
Yıldıray Oğur - 21.05.2013
Çözüm Süreci
Hakyemez, beraberindeki grup sekreteri Fatma Benli, grup üyeleri Ahmet Gündoğdu, Oral Çalışlar ve Yıldıray Oğur ile birlikte Artvin Valisi Necmettin Kalkan'ı makamında ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldıray Oğur Haberleri | Yıldıray Oğur Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Yıldıray Oğur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldıray Oğur kimdir, hayatı ve biyografisi. Balyoz'un Sahte Delillerine Savcılık Soruşturması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 04:08:45. #1.16#
title